Nieprzeczytane posty

Bali vs Dominikana

1
Witam
Na przełomie luty/maj 2016 chcemy się wybrać z zona i córa na Dominikanę lub Bali. Dodam ze w tym roku zaliczyliśmy 3 tygodnie w Meksyku w Playa del Carmen i powiem ze oczekiwania co do miejsca i całej reszty to oceniam na min 110 %. I teraz mamy dylemat czy Bali czy Dominikana. Bardzo proszę o opinie szczególnie ludzi którzy byli w jednym jak i drugim miejscu. Niektórzy twierdza ze skoro byliśmy w Meksyku to Dominikana jest bardzo podobna i szkoda na nią czasu. Z drugiej strony inni twierdza ze Bali podobne jest do Tajlandii a tam się mojej żonie nie podobało ( w przeciwieństwie do mnie ). Proszę o opinie , różnice , ceny, morze itd. Z góry dziękuję. Jak coś służę opiniami na temat Playa del Carmen w Meksyku. Pozdrawiam

Ps polecam także temat, który bardzo mi się spodobał, link poniżej:

Tajemnicze wyspy Indonezji

Re: Bali vs Dominikana

2
Luty/ marzec to sezon na Dominikanie więc teoretycznie tam jest lepsza pogoda. Piszę teoretycznie bo mnóstwo osób lata na karaiby poza sezonem i niejednokrotnie mają lepszą pogodę niż w sezonie. Ja byłam na Bali w sezonie -w lipcu a miałam deszcz. Co lepsze? to zależy co Was interesuje... Dominikana to rajskie plaże, ale nie ma tam co zwiedzać. Bali to przede wszystkim świątynie, niesamowita przyroda -tarasy ryżowe, małpi las, plaż pięknych tam nie znajdziecie. Więc jeśli nie patrzeć na sezon, zalezy Wam na aktywnym wypoczynku, zwiedzaniu to Bali, jeśli tylko na leżeniu na rajskiej plazy to Dominikana!

Re: Bali vs Dominikana

4
Hm, jeżeli chcecie czas przeznaczyć na plażing czy hoteling, to wybrałabym na Waszym miejscu Dominikanę. Plaże są tam przepiękne.
Na Bali śmiało można podzielić czas pomiędzy plażowanie / wypoczynek nad wodą, a zwiedzanie. Zwiedzania cała mas i to wg mnie niezmiernie ciekawego pod względem architektonicznym, kulturowym, kulinarnym. Przepiękne świątynie np. Besakih, Uluwatu. Pola ryżowe wzdłuż Tegallaalang, małpi las (Ubud) i wiele wiele innych atrakcji.

Re: Bali vs Dominikana

5
Ja stawiam na Bali, dużo do oglądania, ciekawe miejsce;) ale to dlatego, że stawiam na aktywność na urlopie i zobaczenie czegoś ciekawego. Tak jak wyżej, zależy na czym Wam zależy, jeśli tylko leżenie na plaży to Dominikana, jak zobaczenie czegoś ciekawego to Bali.

Re: Bali vs Dominikana

6
Ok dziękuję za pomoc. Dodam ze zawsze na urlopie jest tak mniej więcej 60% plażowania i 40% zwiedzania. Co do Bali proszę tylko o informacje co do tamtejszych plaż. Dominikana to chyba podobne plaże jak w Meksyku na Jukatanie ( tam byliśmy) i były niesamowite. Natomiast jak z punktu widzenia kogoś kto faktycznie tam był wyglądają plaże na Bali? Oraz jak wygląda sprawa zwierząt na Dominikanie/Bali (Słonie małpki itd.) Dla nas im więcej zwierzaków tym lepiej. Z góry dziekuje

Re: Bali vs Dominikana

7
w Nusa Dua, Tanjung Benoa masz ładne plaże pojęciu europejskim- wyprasowany piasek, czysto (o wszystko dbają drogie hotele). Plaza w Sanur jest piekna, ale za lezaki licza drogo. Warto znalezc knajpke z lezakami ktore 'oplacasz' kupujac w knajpce cos do picia.
Najpiękniejsza plaża, moim zdaniem, to Dream Land, oddalona o jakieś 15 km od Nusa Dua.
Sacred Monkey Forest Sanktuary, zwany inaczej Małpim Gajem jest jednym z najważniejszych i najchętniej odwiedzanych miejsc balijskiego miasta Ubud. Jest to niewielki las deszczowy, zamieszkiwany głównie przez balijskie długoogonowe makaki (około 300) i inne tropikalne zwierzęta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości

cron