Nieprzeczytane posty

Ktoś był na chrześcijańskich wycieczkach?

1
Cześć

Czy ktoś z Was był kiedyś na jakiś chrześcijańskich wycieczkach organizowanych przez np. parafie kościelne? Chciałbym wiedzieć, jak one w praktyce wyglądają, czy dużo jest aspektów religijnych na nich?
Pytam bo zainteresowało mnie to cenowo i programowo. Ktoś mógłby zatem wyjaśnić, jak takie "pielgrzymki" wyglądają w praktyce?
Za wszystkie wypowiedzi dziękuję

Re: Ktoś był na chrześcijańskich wycieczkach?

2
Osobiście nei byłam. Znam jednak osoby, które brały udział w tego typu wycieczkach i zdały relacje.
Na pewno program wiele powie Ci o tym, czego możesz spodziewać sie podczas takiego wyjazdu.
Zazwyczaj plan uwzględnia obiekty sakralne, obiekty kultu, a mniejszy nacisk kładziony jest na inne ciekawostki - muzea sztuki nowoczesnej, czy zejście z turystycznego sztampowego traktu.
Zdarza się, ze oprowadzającym jest ksiądz, a nie profesjonalny przewodnik.
Koszty obniża nocowanie w domach przy kościołach, zgromadzeniach etc.

Znam też osoby, które mogły wyskoczyć i zaszaleć wieczorem i odłączyć się od grupy.

Polecam zasięgnięcie języka u organizatora

Re: Ktoś był na chrześcijańskich wycieczkach?

3
Dziękuję za odpowiedź. Generalnie tu jest strona organizatora tych podróży: http://apostolos.pl - są to księża Pallotyni. Jakbyś mogła tak zerknąć, czy to są dobre oferty, czy jest np. za drogo w stosunku do atrakcji itd. - byłabym mocno wdzięczna. Mi osobiście program odpowiada, tylko trochę martwi mnie cena, bo to dość dużo w niektórych przypadkach w porównaniu do np. ofert biur podróży (mnie interesuje Rzym).

Re: Ktoś był na chrześcijańskich wycieczkach?

4
Cena zwaliła mnie z nóg...koszmar jakiś...
Na termin 6-13 kwietnia pomagałam zaaranżować tygodniowy wyjazd do Rzymu. Przelot Poznań-Rzym-Poznań niecałe 1000zł z bagażem do luku, ubezpieczeniem, wyborem miejsca na pokładzie + nocleg/śniadania/transfer 420Euro.
Na miejscu obiad/kolacja ok. 4,50euro/os.; z dużych kosztów wynajęcie polskojęzycznego przewodnika - oprowadzenie 4-5 godzin w 1 wybrany dzien 100euro; przejazdy metrem i autobusami miejskimi, wejściówki.
program był b. podobny, choć miejsc więcej. były też ogrody watykańskie.
Całość wyszła niecałe 4500 tysiące za 2 osoby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 159 gości