Strona 1 z 1

Snowboard, narty - jakie ubezpieczenie?

Nieprzeczytany postNapisane: 07 lis 2014 18:25
przez paper
W Polsce nie ma problemu, bo opieka zdrowotna jest bezpłatna. Z tym, że planujemy z kolegami wyjazd gdzieś dalej, najprawdopodobniej Alpy. Tam już nie ma opcji by pojawiać się na trasie bez ubezpieczenia. Jeśli jest na forum ktoś, kto uprawia zimowe sporty ekstremalne i gdzieś się ubezpieczał to proszę o radę, bo ja się totalnie nie orientuję.

Re: Snowboard, narty - jakie ubezpieczenie?

Nieprzeczytany postNapisane: 18 sty 2017 20:43
przez Merka
Temat troszkę przestarzały, no ale właściwie co roku jest ten sam problem, gdy wyjeżdża się za granicę na narty czy snowboard. Warto odpowiadac z jakiego ubezpieczenia korzystacie, bo wiele osób szuka. Sama sporo ofert przeglądałam i w sumie stanęło naubezpieczeniu Bezpieczny Powrót. Z tego co wyczytałam to jest opracowany przez pzu i Polski Związek Alpinizmu. Bardzo mi odpowiada to, że ubezpieczenie obejmuje cały rok, a to fajnie, że nie trzeba się martwić przed każdym wyjazdem czy to na narty, czy na wędrówki górskie poza Polską. Więcej informacji znajdziecie na ich stroncehttp://bezpiecznypowrot.pl/. Warto postawić na taką uniwersalną ochronę, bo chociaż nikt nigdy niczego złego nie przewiduje, to jednak nieszczęscia chodzą po ludziach.

Re: Snowboard, narty - jakie ubezpieczenie?

Nieprzeczytany postNapisane: 21 lut 2017 12:55
przez Szarotka
Tu muszę się zgodzić,ze tylko bezpieczny powrot. Sama miałam przykrą sytuacją we Włoszech na nartach i wiem jak niezbędne jest dobre ubezpieczenie. w tym przypadku wszystko było załatwione bardzo sprawnie od akcji ratunkowej, po szpital aż do wypłacenia odszkodowania.

Re: Snowboard, narty - jakie ubezpieczenie?

Nieprzeczytany postNapisane: 06 cze 2017 15:16
przez hefpares
Według mnie wystarczające jest ubezpieczenie zdrowotne albo ubezpieczenie na życie. Wiele firm w swojej ofercie proponuje właśnie usługę odszkodowania na wypadek jakiegoś kalectwa uzyskanego przy uprawianiu sportów.

Re: Snowboard, narty - jakie ubezpieczenie?

Nieprzeczytany postNapisane: 21 paź 2017 09:44
przez HotelKudowa_pl
Dokładnie jak powyżej, nie widzę sensu dodatkowo przepłacać ponieważ w tym przypadku wystarczy zwykłe ubezpieczenie na życie, wiele osób właśnie z tego korzysta podczas wyjazdów.

Re: Snowboard, narty - jakie ubezpieczenie?

Nieprzeczytany postNapisane: 29 lis 2017 14:17
przez Superpolisa
Korzystając z opieki w ramach polskiego NFZ możemy bezpłatnie wyrobić kartę EKUZ. Daje ona dostęp do państwowych usług medycznych za granicą na takich zasadach, jakie obowiązują obywateli kraju pobytu. Zawsze warto jednak wykupić dodatkowe ubezpieczenie, np. OC w życiu prywatnym. Na stronie superpolisa.pl można porównać oferty wielu ubezpieczycieli – to pozwala zaoszczędzić czasem znaczne sumy. Pozdrawiam.

Re: Snowboard, narty - jakie ubezpieczenie?

Nieprzeczytany postNapisane: 18 gru 2017 12:55
przez kameliowa
Na nartach jeździmy co roku i nigdy z tego powodu nie brałam dodatkowego ubezpieczenia, w Białce Tatrzańskiej często wypoczywamy, dodatkowo do https://www.termabania.pl/ zawsze wyjazd zaplanujemy i myślę, że zwykłe normalne ubezpieczenie jest całkowicie wystarczające