Nieprzeczytane posty

Pomocy!!!!

1
Witam! Jestem w kropce i proszę o pomoc. Chcę zorganizować wycieczkę dla grupy 30 osób w wieku szkolnym. Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt, że ostatnio usłyszałem, że muszę mieć dla takiej dużej grupy zatrudnionego pilota wycieczki, bo inaczej łamię przepisy... Przeszukuję internet i nie umiem znaleźć informacji, czy tak rzeczywiście jest. Chciałbym się dowiedzieć, czy trzeba mieć taką osobę, a jeśli nie to czy muszę mieć określoną liczbę osób, gdzie pilot nie jest potrzebny. Piszą co niektórzy (dość enigmatycznie), że jeśli chce zarobić na tym to muszę mieć, inni, że jeśli nie zarabiam to nie muszę - tylko, że to wszystko nie odpowiada konkretnie na moje pytanie. Prosze o pomoc w tej kwestii!!! Z góry dziękuję!!

Re: Pomocy!!!!

2
Witaj,

Niestety polskie prawo traktuje grupy powyżej 10 osób jako grupę turystyczną, ta natomiast podlega prawu turystycznemu, które z kolei regulowane jest przez tzw ustawę o usługach turystycznych i nakazuje obecność licencjonowanego przewodnika.

Aktualną nowelizację ustawy znajdziesz poniżej

http://prawoturystyczne.pl/ustawa-o-usl ... welizacja/

natomiast rozporządzenia dotyczące grup znajdziesz pod linkiem

" Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 4 marca 2011 roku w sprawie przewodników turystycznych i pilotów wycieczek"

Rozporządzenie dotyczy poniższych miejsc

) Gdańsk, Gdynia, Sopot (łącznie);
2) Katowice oraz inne miasta konurbacji górnośląskiej:
Będzin, Bytom, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa
Górnicza, Gliwice, Mikołów, Mysłowice, Piekary
Śląskie, Radzionków, Ruda Śląska, Siemianowice
Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tarnowskie
Góry, Tychy, Wojkowice, Zabrze (łącznie);
3) Kraków;
4) Lublin;
5) Łódź;
6) Poznań;
7) Szczecin;
8) Toruń;
9) Warszawa;
10) Wrocław.

Resztę doczytasz w sekcji " Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 4 marca 2011 roku w sprawie przewodników turystycznych i pilotów wycieczek", począwszy od strony 5 dokumentu pdf.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości