Nieprzeczytane posty

3dniowe wakacje. Gdzie?

1
Witam. Mieszkam w Krakowie i chcę zrobić sobie krótkie wakacje. Najlepiej gdzieś w małopolsce. Szukam miejsca w którym nie będę się nudzić. Chętnie pozwiedzam, pospaceruję wysokie góry odpadają z powodów zdrowotnych. Z góry dziękuję za pomoc

Re: 3dniowe wakacje. Gdzie?

3
3 dniowy wypad, to raczej nei wakacje ;) wakacje kojarzą mi się z dłuższym wyjazdem.
Tobie najwygodniej i najszybciej (czyżby?, pewnie nie Zakopianką), będzie wybrać się w Tatry.

Zakopanego nie polecam, bo nie lubię - nie lubię za tłok, wysokie ceny, zalew tandety itp itd
Same Tatry są OK.
Polecam ku rozwadze:
park Ojcowski; okolice Łapanowa np http://domkilapanow.pl/ ; okolice Jeziora Rożnowskiego

Re: 3dniowe wakacje. Gdzie?

8
Jeśli Kraków to na południe do Słowacji albo do Czech. Polacy znają te kraje głównie z wypadów na zakupy albo na narty, a naprawdę jest co zwiedzać. Mnóstwo wspaniałych zabytków jest na przykład w Ołomuńcu albo w Żylinie. A oba te miasta nie są tak oblegane jak na przykład Praga. Fantastyczny zamek znajduje się w Trenczynie. A jeśli już jechać dalej to za jednym zamachem Bratysława i Wiedeń z zabawą na Praterze - dojazd Polskim Busem ;)

Re: 3dniowe wakacje. Gdzie?

9
Ja proponuję wybrać się do Wrocławia. Wydaje mi sie,że 3 dni to akurat aby zwiedzić te okolice. Z Krakowa masz dobry dojazd, nie jest aż tak daleko . Nawet jeśli pogoda się nie uda to nie ma szans na nudę.
Dodam,ze na miejscu warto jest zastanowić się nad wynajęciem jakiegoś autka. Dzięki temu podróż będzie o wiele przyjemniejsza. Dobre ceny ma wypożyczalnia Avis. Samochody można tam wypożyczyć w cenie kilkudziesięciu złotych na dzień co jest bardzo niską kwotą. Wygoda duża bo masz szanse na zwiedzenie nie tylko samego miasta ale również okolic ( Legnica czy Bolesławiec).

Re: 3dniowe wakacje. Gdzie?

10
Moi rodzice byli w Korbielowie, to mała górska miejscowość, bardzo klimatyczna. Wybrali sie tam właśnie na trzy dni i byli bardzo zadowoleni. Istotna kwestią jest jedynie zakwaterowanie, trzeba wcześniej rezerwować, żeby zająć sobie coś ciekawego :) jak wejdziesz na stronę korbielowa, to znajdziesz tam dużo informacji. Możesz też skorzystać z booking.com albo groupona, może będą jakieś promocje :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości