Nieprzeczytane posty

Chorwacja ile pieniędzy?

1
Witam, zacznę od tego, że jestem nowy na forum i nie wiem czy trafiłem w dział.

Mam do was, podróżników pytanie. Wiem, że w internecie jest pełno pytań na ten temat ale uważam, że jest to sprawa bardziej indywidualna. Otóż ile mniej więcej mam zabrać pieniędzy na wakacje w Chorwacji( jadę z dziewczyną)? 9 dniowy pobyt końcem sierpnia w okolicach Makarskiej, mamy zapewniony transport, noclegi i wyżywienie HB. Wiadomo są to wakacje więc nie będziemy oszczędzać na każdej atrakcji.. Chodzi o to, żeby pojechać na 2-3 wycieczki, wiadomo zjeść coś na mieście, napić się piwa na plaży i korzystać z różnych atrakcji.
Jeszcze jedno pytanie to takie - lepiej wziąć euro czy kuny? I czy lepiej wymienić w Polsce czy Chorwacja?

Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam!

Re: Chorwacja ile pieniędzy?

2
Jestem pilotem na Węgrzech (serdecznie zapraszam), ale o ile się orientuję wyżywienie w Chorwacji w restauracjach jest drogie (piwo od 15 kuna, litrowa woda mineralna ok. 20 kuna, 1 litr wina 75 kuna, najtańsza pizza od 40 kuna, danie mięsne od 70 kuna, ryby i owoce morza dla 2 osób ok. 200 kuna).
W sklepach mięso (najtańszy jest kurczak i 1 kg filetu z piersi w Tesco, czy Lidl kosztuje ok. 50 kuna), nabiał, owoce i warzywa też są droższe niż w Polsce.

W dniu dzisiejszym w Narodowym Banku Chorwatskim kursy walut są następujące:
1 złoty 1,8413 kuna
1 EURO 7,6221 kuna

Serdecznie pozdrawiam!Życzę miłego pobytu

Re: Chorwacja ile pieniędzy?

3
Wojtek pieniądze wymień sobie na pewno w Chorwacji. W zeszłym roku byłem w Makarskiej i chodząc po głównym deptaku jest od groma kantorków, okazało się, że każdy z nich ma bardzo zróżnicowany kurs.
W tym roku wraz z dziewczyną wyjeżdżamy również do Makarskiej i kun jako tako nie bierzemy. Nam wystarczyło na 12 dni 1200 zł, które wymieniliśmy na kuny pierwszego dnia pobytu. Kupowaliśmy sobie za to jedzenie, napoje, drinki, piwa, pizze i od czasu do czasu coś lepszego do jedzenia. Oczywiście atrakcje też były: skuter wodny, parasailing (polecam szczególnie skuter) :)
Wyjeżdżamy 29 sierpnia i zostajemy do 9 września, jak wrócę to napiszę jakiś ciekawy post.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości