Nieprzeczytane posty

Re: Porady podróżnika

11
Ja do rad dorzucę jedną której mi brakuje. POZNAĆ ZWYCZAJE! Poczytać sobie o danym kraju, o gestach jakich tam się używa do okazania złości czy radości, czasem o tym jak nazywa się tam jakaś potrawa, żeby się nie zdziwić - itp. Przydaje się to nie tylko kiedy się zgubimy, ale przede wszystkim w czasie czasu wolnego. W końcu jesteśmy gośćmi, ale to nie znaczy, ze możemy zachowywać się jak chcemy.
Ewelina Marciniak przewodnik turystyczny po Trojmiescie, posiadam licencję, mówię po polsku i angielsku, oprowadzam grupy małe i duże niezależnie od wieku. Jestem historykiem, opowiadam ciekawie i z dużym poczuciem humoru.

Re: Porady podróżnika

12
Mam taką radę - związaną z przykrą sprawą jaką może być zgubienie/kradzież/zapodzianie się bagażu - w którym mamy bilety, rezerwacje i tym podobne dokumenty. Warto jest założyć sobie konto w jakimś serwisie który oferuje przestrzeń dyskową zdaje sie Google + oferuje cos takiego i SkyDrive ale napewno jest też wiele innych. Potem przed każdą wycieczką wrzucić tam wszystkie elektroniczne dokumenty jakie mamy (bilety lotnicze, rezerwacje hotelu, samochodu, elektroniczne bilety na atrakcje na miejscu). W razie czego możemy wszystko sobie wydrukować w dowolnej kafejce internetowej.

Re: Porady podróżnika

13
Witam. Wybieram się w lutym do Portugalii, po której będę podróżował pociągami oraz komunikacją miejską w większych miastach. Lot do Portugalii mam z przesiadką w Londynie, w którym mam około 14 h czekania w obie strony, więc też będę podróżował środkami komunikacji. Moje pytanie brzmi: jaki dokument/ kartę muszę wyrobić aby posiadać zniżki na w.w? Mniemam, że nasza zwykła legitymacja szkolna nie upoważni mnie do takowych(nie będę miał skończonych 18-stu lat podczas podróży)?

Re: Porady podróżnika

15
A czy wykupujecie jakieś ubezpieczenie dodatkowo \, poza tym które oferuje BP? bo np moje biuro ma za opłatą 40zł/tydzień ubezpieczenie (KL i NNW, bagażu,ubezpieczenie od chorób przewlekłychTU EUROPA SA), i nie wiem czy wykupić to, czy jakies na własną rękę?

Re: Porady podróżnika

16
Ja rezerwuję przez internet co tylko się da. Już w czwartek lecę do Wiednia, zabukowałem bilety na samolot w Aerlingusie, hotel na booking.com a koncerty na http://www.viennaconcerts.com.
Jak się zorientowałem bilety na pociąg z lotniska do centrum kupię na stacji. Więc właściwie wszystko zaplanowane...
Już nie mogę się doczekać!
A co do ubezpieczenia - raz miałem wykupione extra ubezpieczenie i moja walizka zaginęła. Jak zadzwoniłem żeby to zgłosić, to powiedzieli że musi upłynąć ileśtam dni, wtedy muszę otrzymać od lini lotniczych kwit że nie mają mojego bagażu a oni to rozpatrzą i przyznają ubezpieczenie.Walizka sie odnalazła po kilku dniach. Miałem w niej owoce opuncji, które się zepsuły. Walizka była sponiewierana. A ubezpieczenie powiedziało że skoro się znalazła i wszystko jest, to nic tu po nich. Myślę też że raczej marne szanse zapaść na przewlekłą chorobę na wakacjach. Zresztą zapaść jak zapaść - trzeba jeszcze udowodnić że przed podróżą było się zdrowym.
Jak dla mnie dodatkowe ubezpieczenie to strata pieniędzy...

Re: Porady podróżnika

18
kameleonka pisze:A czy wykupujecie jakieś ubezpieczenie dodatkowo \, poza tym które oferuje BP? bo np moje biuro ma za opłatą 40zł/tydzień ubezpieczenie (KL i NNW, bagażu,ubezpieczenie od chorób przewlekłychTU EUROPA SA), i nie wiem czy wykupić to, czy jakies na własną rękę?
Ja jak wyjeżdżam na własną rękę, to przeważnie wykupuję (i przeważnie w jakimś losowym biurze podróży). Ostatnio jak jechałam na Ukrainę, to nawet jakąś zniżkę miałam (chyba za wiek), więc wyniosło mnie to taniej niż piszesz.

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości