Nieprzeczytane posty

Wycieczka 3-dniowa. Gdzie?

1
Witam.
Nie wiedziałem gdzie zamieścić ten temat, to napisałem tutaj bo pasował mi najbardziej, jeżeli źle umieściłem prosze o przeniesienie.

Teraz tak. Pierwszy raz od roku mam chwilę wolnego, tak samo jak kolega i postanowiliśmy zabrać się w jakąś podróż po Sylwestrze. Czasu będziemy mieli ok 3 dni - tak nam urlopy spasują. Kolega chcę zabrać się samochodem - dieslem - gdzieś w okolicy ~700/800km od Białegostoku. Chodzi o to, by jeden dzień zajął nam przejazd i tak ze 2 dni na jakieś zwiedzanie.

Gdzie w taką podróż można by się wybrać? Na razie obstawialiśmy Wilno ale oprócz kościołów nie ma nic ciekawego, druga myśl to Tallin ale nie wiadomo czy jest coś tam ciekawego.
Moglibyście podać jakieś propozycje i pomysły na udanie się na taki wyjazd? Dziękuje i Pozdrawiam

Re: Wycieczka 3-dniowa. Gdzie?

4
Kolega był już w Pradze, ja do tej pory nie wychylałem nosa ze swojego miasta ;) Kolga woli za granicę jechać no i tak jak pisałem muszę się trzymac jakiś wytycznych bo kolega zbyt dużo w tej chwili nie ma pieniędzy. Zapytam go jak wróci o te propozycje albo sam odpisze

Re: Wycieczka 3-dniowa. Gdzie?

5
Jeśli chodzi o moje propozycję to myślę że Wilno oferuje o wiele więcej niż tylko kościoły. Jeśli chodzi o Talin to zdecydowanie za daleko.

Polecałbym wybrać się do Lwowa, miasto oferuje coś dla każdego. Jeśli mowa o naszym Kraju to polecam Kraków, moje piękne miasto Wrocław, które jest niestety daleko. Alternatywnie stolica.

Zastanowiłbym się także nad tanimi liniami, w styczniu można znaleźć bardzo tanie oferty, a ile czasu zaoszczędzicie.

To tyle ode mnie
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wycieczka 3-dniowa. Gdzie?

6
Zgadzam się z adminem.Wilno to świetny wybór.Byłam tam z mężem w zeszłe święta.Fakt było zimno,ale atmosfera Wilna i okolic jest cudna.Do tego nie drogo a ludzie bardzo mili i pomocni.Bez problemów można dogadać się po polsku. Polecam zamek w Trokach. Można do niego dojechać autobusem lub pociągiem. Generalnie w dzisiejszej dobie tanich lotów czasem bardziej opłacalne jest zamienienie auto na samolot. Taką 3 dniową wycieczkę dość tanio można zorganizować do Florencji.

Re: Wycieczka 3-dniowa. Gdzie?

7
Dobra, dzisiaj jade do kolegi to dogadam co i jak. Zaciekawiło mnie na razie w okolicach Śląska jakaś Kaplica Czaszek i Jaskinia Niedźwiedzia.
Co do Wilna, to ojciec akurat mi mówił, że tam to ludzie właśnie nie lubią Polaków, nie wiem nie znam się, tylko piszę co słyszałem.
Ten zamek w trokach kojarzy mi się z tym z Malborka.

Re: Wycieczka 3-dniowa. Gdzie?

9
Siema. Skończyło się całe zamieszanie tak, że pojechaliśmy do Zakopanego, czyli nie tam gdzie planowaliśmy. Też było fajnie tylko, że wydawało się mi, że przyjechałem do Rosji:D Chyba naszych wschodnich sąsiadów było 4x więcej jak polaków, wszędzie rosyjski język i rumuny po ulicy latali. Ale nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło. Byliśmy na Gubałówcę, na Wielkiej Krokwi, w Morskim oku i wchodziliśmy na dolinę 5 stawów? tylko, że nie dało rady wejść na samą górę bez kolców, w adidasach ciężko. Ale widoki ładne i podpaliłem się wejść na Rysy, były tak bliskoo.... ajjj.

Teraz chyba złapie bagcyla na łażenie po górach hehe. Wasze propozycję też wykorzystam w praktyce, tylko później. Na lato może przejadę się w wymienione wyżej miejsca, tylko tym razem planując bo bez planu trochę lipa:D

Dziękuje i Pozdrawiam wszystkich
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości