Nieprzeczytane posty

Re: Plany podróży 2010

11
Wycieczka kupiona. 15 wrzesień tydzień Sri Lanka + ślub Hotel Eden resort & spa Polecam .Oto filmik z tego hotelu dla wszystkich zainteresowanych.

http://www.youtube.com/watch?v=DFt2SFWDXg0

Malediwy Sun Island Resort dwa tygodnie All inclusive.

http://www.youtube.com/watch?v=C51GCG77bGc
_________________
Magia podróży
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Plany podróży 2010

12
Lecisz na Sri Lanke i Malediwy, a w Pradze jeszcze nie byłeś? To musisz się tam wybrać, naprawdę warto odwiedzić to miasto.

A jeśli chodzi o Twoje zaplanowane podróże, to gratuluję, ciekawe opcje:)

Ja prawdopodobnie w te wakacje będę chciał się z towarzystwem wybrac w podróż koleją transsyberyjską Ktoś może jechał nią? Jakieś uwagi macie?

Re: Plany podróży 2010

13
Witam nowego użytkownika i ciesze się że do nas dołączyłeś.

Jeśli chodzi moją wycieczkę to lecę na Sri Lanke ponieważ to mój ślub ,natomiast Malediwy wybrałem jako miesiąc miodowy , w innym wypadku nie było by mnie stać na taką podróż,mam na myśli MALEDIWY,ponieważ większość wysp jest piekielnie droga a np Sun Island to dobra alternatywa jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny.

Jeśli chodzi o Pragę to mieszkam w innej części Europy stąd moje plany wyjazdowe ukierunkowane są na inne,lecz równie ciekawe miejsca w Europie ,choć przyznam że do Pragi na pewno zawitam i to niebawem.

Ja również gratuluje pomysłu na wyjazd,bardzo oryginalny pomysł jestem pewien że będzie ciekawie,niestety osobiście nie mogę się wypowiedzieć ponieważ nigdy nie podróżowałem koleją w tamtych stronach.
_________________
Magia podróży
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Plany podróży 2010

14
osobiście również nie podróżowałem ale wiele, wiele słyszałem, od znajomych którzy tego dokonali. Warto zaopatrzyć się w cierpliwość, środki higieniczne takie jak na przykład suchy szampon. Trzeba uważać udając się po wrzątek żeby na siebie nie wylać a ponoć w tym pociągu nie jest to łatwe. Jak w każdym pociągu trzeba uważać na kieszonkowców i złodziejaszków. Tam często czyhają na "bogatych" turystów. No i wysoki jest koszt podróży. Z Moskwy do Pekinu (kiedy ja się tym interesowałem) trzeba było zapłacić mniej więcej 1700 zł. No i nie wiem, może spodoba się tak bardzo, że będziecie chcieli również wracać tą samą trasą, ale moi zaznajomieni podróżnicy mieli już dość pociągu i wrócili z Pekinu do Warszawy samolotem. A loty, jak teraz patrzę są w niezłych cenach jeśli w 2 strony 2 tys to w jedną powinno wyjść taniej niż kolej, ale wiadomo płaci się za przygodę, nie za wygodę
_________________
byle dalej...
byle dalej...

Re: Plany podróży 2010

15
A dziękuję za powitanie:) Miło mi gościć na Waszym forum:)

Rozumiem, że Praga nie jest Ci po drodze:) Ale jakbyś był w pobliżu, to polecam:)

W ogóle bardzo fajna opcja ślubu i podróży poślubnej:) Sam chciałbym mieć ślub gdzieś poza Polską Ale nie wiem, czy moja Luba się zgodzi:p

Backpacker- dzięki za wskazówki. Trochę poczytałem na różnych forach, mniej więcej orientuję się co i jak, ale to dopiero wstępne informacje. Przede wszystkim szukam kogoś, kto dobrze mówi po rosyjsku, bo bez takiej osoby będzie ciężko... Co do powrotu, to też myślałem, żeby wracać samolotem (podobno popularny jest taki rodzaj podróży- w jedną stronę pociąg, w drugą samolot). Przygoda musi być niezapomniana, swego czasu jechałem pociągiem do Rumunii i było całkiem ok, więc pomyślałem, że kolej transsyberyjska musi być znaaacznie ciekawsza, stąd mój pomysł Ale zobaczymy. Póki co szukam chętnych wśród znajomych i na tym moim portalu:) Jak w te wakacje się nie uda, to może w przyszłe?

Pozdrawiam!

Re: Plany podróży 2010

16
Wstępnie mamy plany wakacyjne na północy naszego kraju a dokładnie Sarbinowo. Choć jak widzę, jakie niektóre biura podróży mają oferty tak się mocno zastanawiam.

Re: Plany podróży 2010

17
Sarbinowo... ach - cóż za sentyment. Byłem tam jako dzieciak na świetnej zielonej szkole :) Bardzo chętnie pojechałbym zobaczyć czy cokolwiek jest tam takie samo jak wiele lat temu :)

Z ogólnego doświadczenia podróżniczego, nie radziłbym korzystania z pośrednictwa biura podróży w organizowaniu wakacji w Polsce. Można samemu spokojnie znaleźć sobie dobrą ofertę, a nie bariery językowej, która mogłaby utrudniać komunikację. Trochę wysiłku, pogrzebania w internecie i na pewno trochę pieniędzy zaoszczędzone.
byle dalej...

Re: Plany podróży 2010

18
nie nie,.. też jestem zdania że wakacje w Polsce najlepiej sobie planować i organizować samemu. miałam na myśli wakacje w ciepłych krajach po tym jak spojrzałam w promicję first minute w Orbis :D

Re: Plany podróży 2010

19
Z marzeń powstały realne plany całkiem inne :P Ale to nie znaczy, że nie wymarzone.
Objazdówka w tym roku najprawdopodobniej wzdłuż zachodniej granicy :>
Tyle z podróżowania, inne plany bardziej stacjonarne pomijając konieczność dotarcia w nie ;)

Re: Plany podróży 2010

20
powiem, że bardzo oryginalny sposób na wypoczynek :D

u mnie odpada... z dzieckiem nie ma szans na takie ekstremalne warunki :D

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 43 gości