Nieprzeczytane posty

Bagaż - walizka vs plecak

1
Ciekaw jestem do czego się pakujecie wybierając się na różne wyprawy, wycieczki i wyprawy? Preferujecie walizki, czy plecaki? A może nie ma to dla Was większego znaczenia?

Ja zawsze z plecakiem - nigdy nie byłem nawet w posiadaniu walizki. Mój nick nie wziął się z kosmosu ;)

Podczas mojego najbliższego wyjazdu (5 dni w Londynie, a nie wykupiłem bagażu rejestrowanego) - myślę, że walizka będzie bardziej przydatna. Myślę że na taki wyjazd więcej wepchnę do małej torby podróżnej, która idealnie spełnia wymogi lotniskowe niż do miękkiego plecaka.
byle dalej...

Re: Bagaż - walizka vs plecak

3
Wszelkie moje podróże mają kilkudniowy przebieg,a co za tym idzie walizka to zbędny ciężar i nie wchodzi w grę.Ograniczam się jedynie do bagażu podręcznego,lżej i bez marnowania czasu na lotniskach.Inaczej wygląda sprawa wyjazdów dalekodystansowych,gdzie walizka jest niezbędna. :) :)I tutaj walizeczka na kółeczkach,nie uwagi na wiek tylko z lenistwa. :D :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Bagaż - walizka vs plecak

4
No ale zgodzicie się ze mną, że na wyprawie autostopem nie ma miejsca na walizkę :D Choć znam i takich agentów... Cóż stopa łapie się czasem w przeróżnych okolicznościach.
Z drugiej strony najbardziej zatwardziali fani walizek się z nimi nie rozstają. Do tej pory zdarza mi się widywać w grupach, które wybrały się na spacer w góry kogoś z walizką ;)
byle dalej...

Re: Bagaż - walizka vs plecak

5
No jasne, że na autostop trudno wybierać się z walizką, choć zapewne pamiętasz "Podróż za jeden uśmiech", gdzie Duduś świetnie sobie radził. A jeśli chodzi o wyprawy w góry, to w tym przypadku walizki sobie nie wyobrażam. W chwili obecnej sam korzystam z plecaka-chodzę z nim do pracy bo jest to duża wygoda, jednak jadąc w podróż obowiązkowo walizka na kółkach. Mój kręgosłup już niestety pomału odmawia posłuszeństwa i dźwiganie czegoś na plecach do przyjemnych nie należy.

Re: Bagaż - walizka vs plecak

6
sukulent pisze:walizka na kółkach. Mój kręgosłup już niestety pomału odmawia posłuszeństwa i dźwiganie czegoś na plecach do przyjemnych nie należy.
Taaaaaak, walizka na kółkach, w bagażniku auta :lol: to już mi tylko zostało, chyba, że zgubię gdzieś 30 kg i odciążę w ten sposób kręgosłup. :D
Czasy plecaka i włóczenia się "gdzie popadnie" już za mną, teraz wygoda się liczy. Chociaż z tą wygodą różnie bywa, dojechać/dolecieć tak, wygodnie, ale na miejscu "włóczęgostwo" zwycięża, czyli plecaczek na plecy i w drogę przed siebie :lol:
http://www.wedzarnie.com.pl

Re: Bagaż - walizka vs plecak

7
W cywilizowane miejsca po europie, po hotelach to można z walizką na kółkach.
Natomiast w bardziej egzotycznie, to należy to przemyśleć:
1. Jeżeli do hotelu, resortu etc. - zdecydowanie walizka
2.Jeżeli jest to samodzielna wyprawa z przemieszczaniem się lokalnymi środkami komunikacji to tylko plecak !!!!!!!!!!!
Z walizką będziemy traktowani jako bogaty wczasowicz i nie odpędzimy się od nachalnych pomagierów, którzy wyrwą nam walizkę i pomkną często nie tam gdzie my będziemy chcieli. Przeżyłem to.
Natomiast z plecakiem jesteśmy samowystarczalni i tubylcy nas nie zaczepiają.
Plecak w samolocie - należy pamiętać, że nie może tam być żadnych kruchych rzeczy, bo na pewno podczas załadunku do luku samolotu ulegną zniszczeniu.

Re: Bagaż - walizka vs plecak

8
Czyli wychodzi na to, że zależy od formy wyjazdu (czasem też od wieku i upodobań) jaki bagaż ze sobą zabieramy.

Jeszcze nigdy nie podróżowałem z walizką. Ciekawe kiedy będzie ten pierwszy raz...?

Co do wyboru walizki i plecaka: w ofercie są tego nieprzebrane tony - macie jakieś rady: czym należy kierować się podczas wyboru?
byle dalej...

Re: Bagaż - walizka vs plecak

9
w swoich podrozach tylko raz wzialem torbe na kolkach zamiast plecaka i to byla katastrofa. Wrocilem do plecaka, chociaz obecnie mam model z kolkami i nie jest to kiepski kompromis z fatalnymi paskami, ale naprawde swietny plecak z dosyc duzymi kolkami na lozyskach. Jeden powazny minus, to ze wazy ponad 4 kg na "sucho"

Re: Bagaż - walizka vs plecak

10
Plecak to fajne urządzenie, gdy nie wiemy, co nas czeka i musimy być przygotowani na każdą ewentualnosć i polegać na sobie :) wtedy bierzemy dobytek podróżniczy na plecy i do przodu :)
Natomiast hotel, kulturka, wczasy all-in - tutaj to juz mozna sie pokusić na wersję elegancka, jako i ja się w tym sezonie pokusze ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości

cron