Nieprzeczytane posty

Bagaż a lot łączony

1
Witam serdecznie,

ostatnio szukam taniego lotu z Warszawy do Tajpej. I znalazłem następujące: Warszawa -> Frankfurt ->HK ->Tajpej. Przesiadki będę realizowane przez różnych przewoźników. Mam dwa bagaże rejestrowane. Czy bagaże te będę automatycznie przenoszone z samolotu A do samolotu B, czy też za każdym razem będę musiał się odprawić? Szukając w internecie znajdowałem naprawdę różne, sprzeczne informacje. Zakładam, że wspomniani przewoźnicy nie mają podpisanych umów między sobą.

Będę wdzięczny za udzieloną odpowiedź.

Pozdrawiam,
M.

Re: Bagaż a lot łączony

2
To zależy. Jeżeli kupujesz bilet od razu z Wa-wy do Tajpej w np. LOT to bez względu na ilość przesiadek nie musisz się martwić o walizki. Ale jeżeli kupujesz kilka biletów u różnych przewoźników to sam musisz się zatroszczyć o swój bagaż i na kazdym z lotnisk musisz go odebrać i nadać.
Dla przykładu - kiedyś leciałem LOT-em z Gdanska do Dublina. Nadałem bagaż w Gdańsku a odebrałem w Dublinie. Leciałem z Gdańska do Warszawy - Eurolotem, z Warszawy do Londynu - Lotem a z Londynu do Dublina British Airways. Bilet jednak miałem kupiony z Gdańska do Dublina.
Gdy kupiłem kedyś bilet Wizzaira z Gdańska do Luton a potem Ryanaira z Luton do Dublina to w Luton musiałem odebrać bagaż i nadać go na nowo w Ryanairze. Miałem 2 bilety - Wizzair do Luton i Ryanair do Dublina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości