Nieprzeczytane posty

Chorwacja, Grecja czy Czarnogóra, co wybrać?

1
Witam,
wybieram się z rodzinką (albo tylko z mamą, tego jeszcze nie wiem :P) na wczasy. Zastanawiamy się nad kilkoma ofertami, które zaraz Wam pokrótce zaprezentuję, najpierw jednak powiem, czego oczekuję po wakacjach.

Jesteśmy osobami, które lubią poleżakować na plaży, ale także zwiedzać ciekawe miejsca. Nie lubimy jednak zbytnio tłumów i głośnych kurortów, okupowanych przez "młodych i "wyzwolonych" (sama mam 23 lata, ale chodzenie po dyskotekach i "rozszerzanie kręgu jednonocnych znajomych' uznaję za atrakcję nieatrakcyjną ;-D). Głównie oczekujemy spokoju (oczywiście w miarę możliwości miejscowości turystycznych ;-)).

A teraz nad czym się zastanawiamy:
1. Grecja Leptokaria (z BUT Śląsk) - byłam już tam i uważam, że miejscowość jest przepiękna, ciepłe morze, uroczy ludzie, w miarę czysto, Leptokaria dość kameralna. Ceny na średnim poziomie, na pewno taniej niż we Włoszech, ale drożej zdecydowanie niż w Polszy.
2. Chorwacja Makarska (silesiatour) - nie byłam, opinie czytałam różne. Chciałabym jednak poznać trochę Chorwatów i ich kulturę. Pytanie - czy Makarska się do tego nadaje?
3. Czarnogóra (silesiatour) i tu trzy miejscowości: Bar (a dokładnie Susajn) lub Sutomore lub Ulcyn. Czarnogóra to moje kilkumiesięczne marzenie, jednak znowu spotkałam się z bardzo, ale to bardzo różnymi opiniami. Głównie boję się, że jest zbyt brudna i że infrastruktura jeszcze nie na zbyt dobrym poziomie. Czytałam też wiele różnych opinii na temat wybranych przez siebie miejscowości, w sumie co człowiek to inaczej mówi.

I teraz pytanie do Was: co polecacie? Albo co wybralibyście? Dodam jeszcze, że oprócz wycieczek fakultatywnych, które są bardzo drogie jak na mój gust -_-, chciałabym jeszcze pozwiedzać miasta na własną rękę, stąd potrzebny mi transport typu kolej/autobus na miejscu (dość tani :P) Mam nadzieję, że ktoś coś poleci ;-)

A i czasu mam niewiele, bo promocja w ST trwa do 19.06 xD Więc proszę o jak najszybsze opinie i relacje ;-D

Re: Chorwacja, Grecja czy Czarnogóra, co wybrać?

5
GdanskaNocka_pl pisze:Każdy z tych krajów jest wart odwiedzenia,jednak jeżeli będzie to pierwsza wycieczka,to z pewnością najciekawiej przedstawia się wizyta w Grecji i to też mogę polecić.
Ja bym Grecji w tym roku nie proponowała bo tam zapowiada się gorące lato pod względem strajków związanych z problemami finansowymi Grecji....
Lepszym wyborem byłaby wg mnie Chorwacja

Re: Chorwacja, Grecja czy Czarnogóra, co wybrać?

6
Daruma pisze:Witam,
wybieram się z rodzinką (albo tylko z mamą, tego jeszcze nie wiem :P) na wczasy. Zastanawiamy się nad kilkoma ofertami, które zaraz Wam pokrótce zaprezentuję, najpierw jednak powiem, czego oczekuję po wakacjach.

A teraz nad czym się zastanawiamy:
1. Grecja Leptokaria (z BUT Śląsk) - byłam już tam i uważam, że miejscowość jest przepiękna, ciepłe morze, uroczy ludzie, w miarę czysto, Leptokaria dość kameralna. Ceny na średnim poziomie, na pewno taniej niż we Włoszech, ale drożej zdecydowanie niż w Polszy.
2. Chorwacja Makarska (silesiatour) - nie byłam, opinie czytałam różne. Chciałabym jednak poznać trochę Chorwatów i ich kulturę. Pytanie - czy Makarska się do tego nadaje?
3. Czarnogóra (silesiatour) i tu trzy miejscowości: Bar (a dokładnie Susajn) lub Sutomore lub Ulcyn. Czarnogóra to moje kilkumiesięczne marzenie, jednak znowu spotkałam się z bardzo, ale to bardzo różnymi opiniami. Głównie boję się, że jest zbyt brudna i że infrastruktura jeszcze nie na zbyt dobrym poziomie. Czytałam też wiele różnych opinii na temat wybranych przez siebie miejscowości, w sumie co człowiek to inaczej mówi.
Ja osobiście z tego wybrałabym Czarnogórę. Byłam tam, także z biurem podróży, i miejsce jest bajeczne. Wydaje mi się ze warto teraz jechać, bo jeszcze nie ma tam takich ogromnych tłumów:) byłam dwa lata temu z margotravel, nad boką kotorską także niewiele mogę Ci powiedzieć o tych miejscowościach...jednak będąc na wycieczce fakult. w budvie...myślę ze rozrywki Ci nie zabraknie:) słyszałam ze w Ulcinj jest bardzo fajnie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości