Nieprzeczytane posty

Trasa Polska - Chorwacja ~ LPG :)

1
Witam Wszystkich ;)

Wybieram się z rodziną i znajomymi na 2 tygodnie do Chorwacji ;) jedziemy autami (dwa auta diesel i jedno benzyna + LPG) i tu rodzi się problem ;/ tzn. czy ktoś orientuje się jakie są końcówki w innych krajach jeśli chodzi o tankowanie gazu ;) dodam że pojedziemy przez takie państwa:Czechy,Austria i Słowenia ;)

Znalazłem taką stronę (niestety nie mogę wystawić linka ;/) dane na tej stronie są aktualne na 22.04.2013 :)

I patrząc na tą tabelkę w tych krajach które wymieniłem jest końcówka tzw. włoska czyli taka jak w Polsce lecz są dwa typy gwintu M10 i M14 ;) musialbym sprawdzic jaki posiadam,dokupić ten drugi i powinno wystarczyć ? ;) Fajnie było by jakby ktoś potwierdził tą tezę :D

Pozdrawiam ;)

Re: Trasa Polska - Chorwacja ~ LPG :)

2
Ja wprawdzie jeżdżę dieslem ale kilka lat temu jechałem do Czarnogóry z kolegą, który ma instalację gazową w samochodzie. Tankował w Bośni i Chorwacji bez konieczności posiadania jakiejkolwiek przejściówki. Często niestety na stacjach benzynowych brakowało gazu choć były dystrybutory. Przeważnie jak w mieście nie ma gazu na jednej stacji to szkoda jazdy po innych stacjach i lepiej ruszyć dalej. Udawało się zatankować przeważnie w następnym mieście nie dalej jak 20-25km.
Inne niż włoskie końcówki tylko można spotkać we Francji, Holandii i Niemczech.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości