Nieprzeczytane posty

Paryż dla młodych.

1
Witam drogich tułaczy ! :)
Mam pytanie natury technicznej. Chciałbym wybrać się z dziewczyną na miły weekend do Paryża (najlepiej w wakacje : pogoda i takie tam). Nie wiem jednak zupełnie jak wyglądają koszta takiego wypadu. Czy bardziej opłaca się jechać swoim autem, czy wybrać jednak przelot samolotem? Rezerwować jakiś hotel przed podróżą? Jak wyglądają koszta pobytu, ile mieć przy sobie pieniędzy? Jak poruszać się po mieście? Mówcie po prostu wszystko, co mi się przyda, a o czym jeszcze nie pomyślałem. Liczę na owocną dyskusję !

Re: Paryż dla młodych.

3
No tak, wiem o tym. Orientowałem się, żeby nie dokładać Wam kolejnego tematu, który już jest poruszany. Po prostu chciałbym uzyskać konkretne odpowiedzi na swoje pytania nie wciskając się komuś w zdanie:) Do tego jeśli ktoś miałby ciekawsze miejsce do spędzenia fajnego, naprawdę malowniczego weekendu choćby w Polsce, to jestem otwarty na propozycje. Ot co ! :))

Re: Paryż dla młodych.

4
OK Więc odpowiadam:
1. Chciałbym wybrać się z dziewczyną na miły weekend do Paryża (najlepiej w wakacje : pogoda i takie tam).
- bardzo dobry moim zdaniem pomysł. Romantycznie i stylowo
2. Nie wiem jednak zupełnie jak wyglądają koszta takiego wypadu.
- Hotel w okolicach centrum plus dzienne wyżywienie w restauracjach (oczywiście wszystko w przyzwoitym standardzie ale bez luksusów) około 200€/ dzień
3. Czy bardziej opłaca się jechać swoim autem, czy wybrać jednak przelot samolotem?
- Koszty podobne - autem masz 2.5 tys km w jedną stronę i jesteś na miejscu zmęczony jak pies. Ja wybrałbym samolot, szczególnie jeśli mówimy o weekendzie.
4. Rezerwować jakiś hotel przed podróżą? - oczywiście, zazwyczaj klienci z "ulicy" płacą pełną stawkę
5. Jak wyglądają koszta pobytu, ile mieć przy sobie pieniędzy? - Jak jak wspomniałem wyżej za 200€ powinieneś się ogarnąć bez problemu
6. Jak poruszać się po mieście? - metrem, RERem, autobusami

Pozdrawiam

Re: Paryż dla młodych.

5
Moja siostra wyczaiła w zeszłym roku lot w dwie strony do Paryża za 18 zł, pojechały umawiając się przez konkretny serwis internetowy z ogłoszeniami o udostępnianiu łóżka za free i tak na spontan. Francuzce u której nocowały drugą noc, tak bardzo się spodobały że dała im klucze do mieszkania na cały tydzień. Więc nocleg 0 zł. Wydała jedynie 500 zł na jedzenie i bilety metro, bo wstępy do wszystkich muzeów prawie dla ludzi do 25 r.ż. są tam darmowe. Żyć nie umierać:) I przygoda niezła.

Re: Paryż dla młodych.

7
GloriaVictis pisze:Polecam Paryż każdemu,niedrogo i przyjemnie,lepsze to niż wypad gdzieś w Polskę
Czy lepsze to nie wiem, każdy lubi coś innego, ale rzeczywiście Paryż to niesamowite miejsce, i można w dobrej cenie przeżyć niezapomniane chwilę :)
Zapraszam na wortal: naTatry.pl - Opisy tatrzańskich szlaków
http://natatry.pl

Re: Paryż dla młodych.

8
bocian pisze:
GloriaVictis pisze:Polecam Paryż każdemu,niedrogo i przyjemnie,lepsze to niż wypad gdzieś w Polskę
Czy lepsze to nie wiem, każdy lubi coś innego, ale rzeczywiście Paryż to niesamowite miejsce, i można w dobrej cenie przeżyć niezapomniane chwilę :)
Dokładnie! Wybieram się na weekend majowy do stolicy Francji, więc zdam relację po powrocie:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości