Nieprzeczytane posty

Podróż do Chorwacji

1
Wybieramy się w lipcu na tygodniowy rejs p wybrzeżu Chorwacji - to jest już zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach jednak postanowiliśmy obejrzeć jeszcze kawałek Europy po drodze do Chorwacji.
Wyjeżdżamy z Rybnika (woj. śląskie) i zamierzamy spędzić w drodze 3-5dni (1-3dni w jedną stronę) myśleliśmy żeby odwiedzić Wiedeń, Bratysławę i Budapeszt jednak jest to luźny plan i tak naprawdę nie wiemy czy to dobry wybór i co warto obejrzeć.
Nie ukrywam, że ważne są również ceny - wstęp do zwiedzanych obiektów, opłaty drogowe, paliwo, noclegi (najlepiej pole namiotowe).

Co możecie polecić a gdzie lepiej się nie wybierać? Które drogi będą najlepsze i jakie miejsca noclegowe?

Podróż odbędziemy samochodem osobowym z instalacja LPG - czy we wszystkich krajach, przez które będziemy przejeżdżać można zatankować LGP?

Re: Podróż do Chorwacji

2
Witam, też jestem z Rybnika :)
Wydaje mi się, że w tak krótkim czasie nie uda się Wam zwiedzić aż tylu miejsc. Jednak dla chcącego...
Z tego co wiem, to noclegi w Wiedniu są drogie i sporo osób nocuje w Bratysławie dojeżdżając potem do Wiednia.
Jadać przez Czechy i Austrię wykupcie sobie autostrady, innymi drogami znacznie dłużej się jedzie. Co do LPG to nie mam doświadczenia zagranicą ale to może pomóc:
http://gazeo.pl/lpg/od-a-do-z/podrozowa ... ,5531.html

Re: Podróż do Chorwacji

4
meka pisze: jednak postanowiliśmy obejrzeć jeszcze kawałek Europy po drodze do Chorwacji.
zamierzamy spędzić w drodze 3-5dni (1-3dni w jedną stronę) myśleliśmy żeby odwiedzić Wiedeń, Bratysławę i Budapeszt jednak jest to luźny plan i tak naprawdę nie wiemy czy to dobry wybór i co warto obejrzeć.


Podróż odbędziemy samochodem osobowym z instalacja LPG - czy we wszystkich krajach, przez które będziemy przejeżdżać można zatankować LGP?

Do Chorwacji - czyli wspomniany post wcześniej Dubrownik raczej odpada, to miasto na południu Cro, ew w czasie pobytu do zwiedzania lub w drodze do Czarnogóry.

3 dni to owszem, można zatrzymać się w którymś z miast, ale 1 to zdecydowanie zbyt krótko.

Wiele lat temu miałem podobny dylemat, wybrałem zwiedzanie po drodze Cro, np Jez. Plitwickie.
Z jakiego miejsca starujecie w rejs :?:

W Cro LPG jest, chociaż nie na każdej stacji, po drodze nie wiem, nie używam.
Po drodze przez Węgry warto wpaść na baseny termalne i ew zwiedzić coś w okolicy.

Wspomniane wyżej 3 miasta zwiedzałem w 2 dni, nic nie pamiętam z tamtego wypadu, dopiero później, na spokojnie zobaczyłem to i owo i w głowie zostało.
Na Węgrzech jest bardzo dużo kwater do wynajmowania, co prawda w sezonie sporo zajętych, ale można znaleźć za całkiem przyzwoitą kasę.
http://www.wedzarnie.com.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości