Nieprzeczytane posty

Filipiny

1
Witam.
Planuję podróż sylwestrową na Filipiny wraz z moim kolegą pod koniec grudnia. Chcemy lecieć do znajomych którzy nas zaprosili.
Jako że jeszcze tam nie byłem,a podróże to obca mi sprawa mam wiele pytań do kogoś kto już tam był i nieco więcej zna się w temacie. Chcemy zatrzymać się w Stolicy w Manili a więc prosto z lotniska do hotelu. Proszę o pomoc na co uważać, gdzie najlepiej zatrzymać się w Hotelu w Manili lub Makati ( te okolice) .

Planujemy jechać na 2-3 tygodnie począwszy od końca grudnia do około 15-20 stycznia. Podobno można tam spokojnie przebywać 21 dni i potrzebny jest nam tylko paszport.

1.Ile trzeba posiadać pieniędzy jeśli chcemy tam wyżyć w średniej klasy hotelu, dobrze zjeść a hotel miałby być w Manili lub Makatii? Mieć na taksówkę itp.Jakie ubrania, obuwie ze sobą zabrać?

2. Co ze sobą zabrać do tego kraju na 2-3 tygodnie poza oczywistymi rzeczami jak dokumenty, telefon, portfel, karta kredytowa? Tzn co i ile można mieć w bagażu itp... czego nie można brać do samolotu? Jakie linie byłyby najlepszym rozwiązaniem?

Proszę o jakiekolwiek wskazówki

Re: Filipiny

2
Witam

Nie miałem przyjemności zwiedzić Filipin pomimo tego postaram się pomóc. Filipiny są bardzo bezpieczne wiec nie ma się czego obawiać. Oczywiście Manila to duże miasto, tak więc należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa czyli nie kręcić się po nocach a szczególnie w mało uczęszczanych i ciemnych uliczkach, nie afiszować się z pełnym portfenetrem, a także nie wszczynać awantur po pijanemu. Po za tym jest spokojnie a ludzie są bardzo uczynni.

Co do noclegów to przeżyj poniższe propozycje które znalazłem

Ceny noclegów za pokój w średniej cenie ok 15, 30 dolarów, można taniej ale wówczas standard pozostawia wiele do życzenia.

http://www.lakwatseradeprimera.com/el-n ... ap-lodges/

http://www.ivanhenares.com/2008/04/back ... anila.html

Możecie także wynająć apartament który jest tańszą opcją 5,000 PHP (119.31 USD) to 8720 PHP (191.49 USD) za mc.

Posiłki

Przyjmując ze za P1500 to ok $40 USD to cena za dość dobry posiłek to wydatek P250 choć w podrzędnych restauracjach wyjdzie jeszcze taniej.

Ryż czyli postawa posiłków - 45 PHP (0.99 USD)
Ziemniaki 40 PHP (0.88 US)
Posiłek dla dwojga w średniej klasy restauracji 620.66 PHP (13.63 USD)
Fast food - 100 – 200 PHP ($2.32 – $4.64)
Owoce morza - 300 PHP ($6.96) per person
Piwo - 20 – 40 PHP ($0.46 – $0.93)
Drinki zaczynają sie od 100 – 200 PHP ($2.32 – $4.64)
W lepszych clubach 200 – 500 PHP ($4.64 – $11.60)
Hotel 1000 PHP (21.96 USD)

Transport

Metro

12 PHP (0.26 USD) to 25 PHP (0.55 USD) zależy od długości trasy.

Jeepnej - 7 PHP (0.15 USD) to 12 PHP (0.26 USD).

Temat odnośnie tanich lotów na Filipiny poruszaliśmy już na naszym forum . Informacje znajdziesz poniżej

tanie loty na Filipiny


Co do bagażu to wszystko zależy od linii lotniczych, natomiast jeśli chodzi o to co wziąć a czego nie przejrzyj poniższy temat.

viewtopic.php?f=110&t=1366
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości