Nieprzeczytane posty

Jak funkcjonują organizatorzy wycieczek?

1
Witam Forumowicze!
Najpierw chciałbym sie przedstawić, gdyż jestem tu pierwszy raz.
Nazywam się Adrian, mam 23 lata. Jestem studentem Zarządzania i Marketingu, a także świadomym emigrantem mieszkającym na co dzień w Liverpoolu (Wielka Brytania). W życiu dążę do niezależności finansowej, od miejsca i od czasu.

A teraz konkretnie.

Jestem w trakcie pracy nad projektem nad uruchomieniem serwisu, który nieco usprawni podróżowanie. I to każdemu, zarówno osobom, które mają większe zaufanie do biur podróży jak i do samych siebie.

W związku z tym, jeśli ktokolwiek jest mądrzejszy ode mnie w poniżej przedstawionej kwestii, uprzejmie proszę o komentarz i pomoc.

1) W jaki sposób działają "wyjazdy zorganizowane"? Agenci to sprzedawcy wycieczek, a touroperatorzy to ich twórcy? W jak sposób touroperatorzy (dalej oznaczeni jako - TO) te wyjazdy organizują, czy posiadają swoje persony, które wszystko załatwiają czy również wykupują już sprawdzone patenty z innego kraju, np. zgłasza się do nich Szejk, że zaprasza do Dubaju, oferuje to i to, TO sprawdza wiarygodność i po zatwierdzeniu zaczyna sprzedawać wycieczkę?

2) Czy agenci mają prawo do zmniejszania swoich propozycji cenowych, do rezygnacji z części prowizji, żeby Klienta "przekupić"? Czy cena produktu może być elastyczna czy jest z góry okreslona przez TO i nie może ulec zmianie?

3) Czy TO może we własnym zakresie również sprzedawać wycieczki, bez pośrednictwa agentów?

4) W jaki sposób mozna stać się Touroperatorem? Ile to kosztuje? Jakie trzeba spełnić warunki? Czy można stać się TO tylko jednorazowo i organizując wyjazd dla jednej osoby? Wiem, że trzeba opłacić ubezpieczenie, jednak jakie są koszta? Czy nie istnieje coś takiego, że osoba która decyduje się na wyprawę z TO może sama podjąć ryzyko że coś pójdzie nie tak?

5) Czy legalne jest oferowanie wyjazdów zbiorowych nię będąc TO? Np. Pan X chce jechać do Indii na 28 dni, a Pan Y często tam bywał i wybiera się w najbliższym czasie, więc proponuje Panu X, że tyle i tyle to będze kosztować i wtedy zorganizuje wyjazd poddany kryteriom Pana X.
Albo z czym spotkałem się na tym czy innym forum wielokrotnie: "Jadę do Gruzji samochodem terenowym. Mam 3 miejsca wolne. Będę przewodnikiem, za pokrycie kosztów podróży". Czy to jest legalne działanie? (nie chcę nikogo "podkablować", bez obaw ).
Co jeśli chodzi o pobieranie opłat, np. 10% wartości wyprawy?

6) Czy jeżeli w PL działania są ograniczone w zakresie organizacji wycieczek, to czy istnieje kraj w UE w którym można założyć firme, aby stały się one w pełni legalne?

7) Czy można w jakimś stopniu obejść jakiekolwek nielegalności w/w ? Np. osoba H spełni niezbędne warunki do możliwości organizacji wycieczek (zostanie TO) i będzie na zasadzie jakiś wewnętrzych umów "przyjmować do pracy" osoby, ktore nie mają papierów, ale wycieczki organizować chcą (osoba G). Wtedy osoby G przychodzą do osoby H z pomysłem, a osoba H w pelni legalnie, przy pomocy osoby G, organizuje co jest niezbędne.

Mam nadzieję, że wszystko wyraziłem jasno.

Będę wielce wdzięczny za pomoc, najlepiej rzeczową.

Chcę stworzyć coś, co w żaden sposób nie będzie konkurencją dla juz istniejących portali czy podmiotów, a jedynie ułatwi im działanie na rynku i będzie korzystne dla osób, które chcą, aby ich wakacje były jeszcze bardziej dopasowane pod indywidualne potrzeby.

Z gory dziękuję.

Pozdrawiam,
Adrian

Dane kontaktowe:

Gadu-gadu: 4781422
Email: adrian.palczewski@gmail.com
Skype: weeboo.pl

Można również pisać wiadomości PRIV.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości

cron