Nieprzeczytane posty

Wakacyjna Trasa Pomocy:)

1
Witam.
Otóż w krotce wybieram się na wczasy jak by to można było powiedzieć troszkę chciałbym przy okazji pozwiedzać

Wiec tak Start Zaczyna mi się z Krosna (Podkarpacie) a kończę w Gdańsku nad morzem
Kraków (Wieliczka) (Zamek)
Oświęcim obóz
Czestochowa
Licheń
Bydgoszcz

i teraz proszę o pomoc gdzie tu jeszcze wstąpić i co ciekawego mogę zobaczyć



Tak wygląda trasa na mapie
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,28,18 ... 41b0e9af32

Re: Wakacyjna Trasa Pomocy:)

2
Witaj,na początek wspomnę o Wrocławiu,wiem że tak można dodawać i dodawać ale jeśli możesz to miasto wpisać na swoją listę ,to i w tym temacie pomogę.

Kolejna sprawa to komunikacja.Napisz jakim środkiem transportu zamierzasz podróżować,ile czasu przeznaczysz na zwiedzanie,troszkę o budżecie ( polecimy hotele itd)

Na początek przeczytaj ten post ( możne będzie coś na twojej liście,lub przynajmniej w pobliżu

viewtopic.php?f=301&t=161

Co da Krakowa
viewtopic.php?f=114&t=166

to najważniejsze zabytki,mamy speca od tego miasta więc o Krakowie będziesz wiedzieć sporo

Częstochowa

To oczywiście Jasna Góra ( Sanktuarium -Matki Bożej ) + Wieża ( widok wspaniały )

Oczywiście nie można pominąć Aleje Najświętszej Maryi Panny będące niejako wizytówką tego uroczego miasta.Aleja prowadzi od Kościoła św. Zygmunta do parków pod jasnogórskich ( idealne miejsce na odpoczynek )

Ponadto Ratusz,a jeśli będziesz miał jeszcze czas to napiszemy kilka pozycji więcej

( to tyle na teraz w telegraficznym skrócie) :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wakacyjna Trasa Pomocy:)

3
wiec tak
Wrocław jest możliwy do wpisania ale to już i Poznań wtedy tez by zaliczyć tylko co tam
Środek transportu to Auto, Budżet nie ma jakiś limitów jednak nie chciał bym wydawać bez sensu


Częstochowa
To oczywiście Jasna Góra ( Sanktuarium -Matki Bożej ) + Wieża ( widok wspaniały )

Zgadzam się ;)


Czas to hmm chciałbym się zmieścić w 3 dniach bez jazdy

Kraków zejdzie mi 1 dzień zostaje jeszcze 2
Ogólnie interesują mnie ciekawe i duże miejsca

Re: Wakacyjna Trasa Pomocy:)

4
hmm. Dość ambitnie te 3 dni wyglądają. jak dla mnie na Kraków 3 dni to mało, a tu tyle pozycji się pojawia. Zastanów się czy lepiej jest tak przelecieć po łebkach wszystko, czy zobaczyć mniej ale bardziej, że tak powiem. Ja jestem zwolennikiem tej drugiej opcji. szczególnie, że jeśli chodzi o Kraków, to zobaczenie zabytków to jedno, a drugie - jak dla mnie ciekawsze - to poczuć klimat miejsc, a w tym celu trzeba się powłóczyć bez pośpiechy, skosztować miejscowych specjałów. Poza tym jak można śpieszyć się w Krakowie ? ;)

W Częstochowie w okolicach dworca jest masa budek z frytkami - taki lokalny folklor, którego warto skosztować. jestem fanem takich smaczków i miejsc nie opisywanych w przewodnikach, spacerowania własnymi ścieżkami, no ale do tego trzeba mieć czas, a rozumiem, że nie zawsze się da.
byle dalej...

Re: Wakacyjna Trasa Pomocy:)

5
ale dobrze jest wiedzieć co zwiedzić bo nikt nie powiedział ze ja w każdym miejscu będę z niektórych pewno zrezygnuje bo nie zdążę ale przynajmniej będę wiedział gdzie się udać

Lepiej wiedzieć niż szukać :) i niczego sensownego nie znaleźć

Na dzień dzisiejszy wole po łebkach niż wcale, potem będę wiedział gdzie wrócić na dłużej

Re: Wakacyjna Trasa Pomocy:)

6
Co do Krakowa to tak czy inaczej wiesz co zwiedzić,przynajmniej te najważniejsze zabytki.

Idąc dalej czas na Oświęcim ( dobrze że jedziesz autem,bo połączenie autobusowe w te strony jest kiepskie)i oczywiście Auschwitz (choć to zapewne wiesz :).Warto także wspomnieć o muzeum w Brzezince ( ok 3 km),natomiast co do samego Oświęcimia to także Rynek (pospacerować warto),starówka, również synagoga.

Jeśli starczy ci czasu warto również podjechać do Zabrodzia,troszkę info poniżej

(http://www.zabrodzie.pl/index.php?strona=okolice)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wakacyjna Trasa Pomocy:)

7
Co do Bydgoszczy to watro poczytać Tutaj

Napisz czy masz zaplanowany nocleg i gdzie ewentualnie chciałbyś się zatrzymać
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Wakacyjna Trasa Pomocy:)

8
a co z Wrocławiem i poznaniem?

co do noclegów to niestety będę musiał raczej korzystać z tego co będzie pod ręka


PS.
Raczej chciałbym zwiedzać zabytki i muzea niestety na puszcze czy cokolwiek z roslinoscia i lasami to jest za mało czasu
Ale np cos takie jak morskie oko czy czarny staw mnie interesuje ale to inny kierunek i już bylem ale coś podobnego jak by po drodze było to jestem chętny

Re: Wakacyjna Trasa Pomocy:)

9
Co do Wrocławia to polecam jak najbardziej,jednak na dłuższa chwilkę.Myślę że lepiej będzie jeśli połączysz np Wrocław + okolice + np Wałbrzych,Jelenia góra+okolice ,Świeradów,Czerniawa Zdrój i wiele innych pięknych miejsc,ale to już osobny temat.

Gdybyś zdecydował się jednak tylko na Wrocław to poczytaj temat o Wrocławiu

viewtopic.php?f=115&t=10

i daj znać to napisze ci najważniejsze zabytki (tak na szybkie zwiedzenie)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości