Nieprzeczytane posty

Ubezpieczenie - wyjazd indywidualny, pomóżcie..

1
Witam,
za miesiąc lecimy z mężem na Minorkę.
Do znajomych na 10dni. Wykupiliśmy loty - najpierw Wizz Poznań - Barcelona potem Vueling z Barcelony na wyspę.
Pytanie moje jest takie, czy powinniśmy wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie, a jeśli tak to jakie...
Nigdy nie lecieliśmy sami, zawsze był wyjazd organizowany przez biuro podróży, albo znajomych z którymi jechaliśmy.

Proszę podpowiedzcie co robić.

Re: Ubezpieczenie - wyjazd indywidualny, pomóżcie..

2
Witam jeśli masz na myśli ubezpieczenie dodatkowe to wszystko zależy od tego co konkretnie chcesz ubezpieczyć .Jeśli zamierzasz uprawiać sporty ekstremalne i tak dalej to zawsze warto takowe ubezpieczenie wykupić, w innych przepadkach myślę że jest to zbędne, choć to zależy o własnych preferencji.

Jeśli chodzi o normalne ubezpieczenie podróżne to w moim przypadku nie zawsze korzystam z takich dobrodziejstw . Niestety problemy zaczynają się jak coś się nam przydarzy ( oby nie) i wówczas zadajemy sobie pytanie dlaczego się nie ubezpieczyliśmy. Ja jeśli w danym półroczu podróżuje więcej niż jeden raz to staram się wykupić ubezpieczenie w biurze podroży. Myślę że każde biuro oferuje indywidualne pakiety, przy czym warto się wypytać co dokładnie ów ubezpieczenie pokrywa, bo tutaj też bywa różnie.

Jeśli nie przez biuro możesz bezpośrednio u ubezpieczycieli. Poniżej znajdziesz link do wyszukiwarki

http://ipolisa.pl/kalkulator/turystyka/

Jeśli natomiast masz na myśli doubezpieczenia to myślę że nie jest to sprawą priorytetową .
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Ubezpieczenie - wyjazd indywidualny, pomóżcie..

6
Witam

Napewno słyszeliście państwo o upadłości organizatora summerelse
Mieliśmy mieć wyjazd na 13.08 a dzisiaj otrzymalismy telefon że wyjazd sie nie odbędzie z powodu bankructwa organizatora biura.
Proszę o rade, co w tej sytuacji mozna zrobic? Czy można żądać od biura delta travel zwrotu pieniedzy lub zastępczego wypoczynku bo biuro tłumaczy sie tym że nic nie wiedzialo wcześniejszych kłopotach organizatora?

Re: Ubezpieczenie - wyjazd indywidualny, pomóżcie..

7
No to niezła bryndza... Takie rzeczy tylko w Polsce... Bardzo Wam współczuję bycia wydymanym (i okradzionym) sam nie wiem co bym w takiej sytuacji zrobił. Potwierdza sie jedno: Nie należy korzystać z biur podróży tylko organizować sobie wczasy na własna rękę. Dopóki polskie społeczeństwo nie nauczy sie uczciwości, nie ma sensu robić z nim interesu lub powierzać swoich pieniędzy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości