Nieprzeczytane posty

Samodzielna wyprawa do Zakopanego

1
Witam serdecznie.

Na wstępie chciałbym się przedstawić i powiedzieć kilka słów o sobie. Nazywam się Damian i mam 18 lat. Planuję wyjazd w góry konkretnie do Zakopanego wraz z moją dziewczyna (lat 18). Chciałbym przedstawić swój ogólny plan podróży i skonsultować go z ludźmi którzy mają pojecie o podróżowaniu ponieważ jest to moja pierwsza taka wyprawa (nie licząc obozów itp) W górach byłem ogólnie 7 razy. Przeważnie były to Bieszczady i Beskid Żywiecki. W Tatrach jeszcze nie byłem. Ale do rzeczy:

Mieszkam w Łukowie (woj.lubelskie) - stąd wyjazd
Aby dotrzeć do Zakopanego pociągiem muszę dojechać do Siedlec - Przesiadka nr 1
Następnie z Siedlec do Warszawy - Przesiadka nr 2
W końcu z Warszawy Centralnej mam zamiar dotrzeć do Krakowa - Przesiadka nr 3
Ostatnia przesiadka nr 4 jest w Krakowie do Zakopanego

Bilet z mojej miejscowości do zakopanego obecnie kosztuje 102 zł 50 gr. Z racji tego że obydwoje chodzimy jeszcze do szkół przysługuje nam zniżka 37% . Wniosek z tego taki że za bilet w jedną stronę jedna osoba zapłaci około 60zł.

Będąc na miejscu kwateruję się we wcześniej zarezerwowanym pokoju, cena około 40 zł/doba/osoba. Pobyt planuję 7-mio dniowy (jak zostanie kasy to dłużej). Wychodzi 280 zł za sam nocleg. Na chwile obecną koszt to: przejazd w obydwie strony ok. 120 zł + nocleg 280 zł = 400 zł

Co do jedzenia i rozrywki pozostaje mi 600 zł ponieważ planuję cały wyjazd zamknąć w 1000 zł.

To jest plan samego dojazdu oraz pobytu, zwiedzanie, wędrówki i inne takie to już dam sobie rade.
Proszę o ocenę przedstawionego pomysłu, konsultację, rady, przestrogi, wskazówki i wszystko co pomoże mi jak najlepiej przygotować się do wyjazdu.

Dziękuję i pozdrawiam. Damian.

Re: Samodzielna wyprawa do Zakopanego

2
Witaj. Post jakoś umknął mojej uwadze za co przepraszam. Na początek muszę stwierdzić że bardzo profesjonalnie podszedłeś do wyjazdu i bardzo dobrze.Ja również lubię zawsze planować co i jak. Jeśli chodzi o twój wyjazd mam tylko kilka drobnych wskazówek.

- w hotelu nie zostawiaj cennych rzeczy jeśli nie ma sejfu( na wszelki wypadek lepiej zostaw w recepcji)
- w pociągu nie spuszczaj z oczu walizek oraz cennych rzeczy
- w miejscach turystycznych a przede wszystkim zatłoczonych uważaj na kieszonkowców.
- jedząc na mieście spróbujcie tamtejszych potraw warto przecież mieć nowe doświadczenia także kulinarne.

ostatnia kwestia: relacja na naszym forum po powrocie :) :) :) . Zyczę udanych wakacji
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 131 gości