Nieprzeczytane posty

zwariowany pomysl :)

1
Witam, z gory zaznaczam, ze to nie zart i prosze traktowac temat powaznie, tych ktorzy beda mi odradzac moja podroz tez prosze o zamkniecie okna, przyszedlem po porady, bo decyzja przemyslana i jest MOJA. :))

od poczatku - w maju przyszlego roku koncze 18 lat, chcialbym we wrzesniu wyjechac w dluga i zwariowana podroz.
Hah, tak mlody... ale coz, czuje ze to jest wlasnie TO i tego chce.

Gdzie chce wyjechac ? Do Azji.

Mam dwie opcje planu podrozy :

a) stopem do Kijowa, moze moskwy i z tamtad samolotem/pociagiem do Indii, pozniej do nepalu (dalszej trasy nie przemyslalem).
b) z Polski samolotem/pociagiem do Indii(z przesiadka zapewne), pozniej jw.

Pieniedzy chce ze soba zabrac tak abym mial na bilety w obie strony, miesiac zycia w tamtejszych warunkach + 10% awaryjnych kosztow. Na ile jade ? Na pewno dluzj niz miesiac, co sie bedzie rownalo z dorywczymi pracami juz na miejscu, jestem czlowiekiem o silnym charakterze, bardzo szybko zaprzyjazniam sie z kazda osoba w moim otoczeniu, ludzie lubia ze mna przebywac, takze mysle iz sie uda.
Jestem szalony, zwariowany, kocham przygody, kocham ryzyko... dlatego chce jechac.
Narazie podroz planowana samodzielnie, ale mam zamiar do konca tygodnia porozmawiac o tym z kilkoma ze znajomych, moze ktorys mial podobne plany, ale bal sie ich realizacji:)

Tutaj moja prosba do was i kilka pytan :

1. ile dolarow wyjdzie mniej wiecej miesieczne utrzymanie w powiedzmy nepalu?
2. gdzie i jaka prace dorywcza najczesciej zdobyc w indii / nepalu?
3. czy ktokolwiek podjal sie podobnej podrozy?
4. a moze jest ktos kto ma zamiar w tamtym okresie jechac w te strony ?:)

Re: zwariowany pomysl :)

3
Widzę że kolega niecierpliwy, i do tego cyniczny...

Widocznie nikt kto by miał wiedzę na zadany temat nie przeczytał twojego postu, ale właściwie po namyśle to ja sam zdecydowałem się odpowiedzieć na twoje pytania:
1. ile dolarow wyjdzie mniej wiecej miesieczne utrzymanie w powiedzmy nepalu?
Nie wiem jak w Nepalu ale w powiedzmy Irlandii w Dublinie za łóżko w hostelu trzeba wydać mniej więcej 10-20€ Całodzienne wyżywienie (na śniadanie bułka ze sklepu 4€, obiad w fastfoodzie 8€ kolacja u chińczyka za następne 8€) wyniesie około 30-40 euro dziennie. Razy 30 dni daje około 1000€ na osobę. Podejrzewam że Nepal jest tańszy i wystarczy ze 300€ (albo 400$). Mogę się mylić oczywiście a również tobie może się udać upolować jaka i będziesz miał wyżywienie za darmo (widziałem kiedyś jak Bear Grylls zjadł oko jaka więc stąd wiem że jaki są jadalne)
2. gdzie i jaka prace dorywcza najczesciej zdobyc w indii / nepalu?
Kiedyś słyszałem że jest popyt na białasów w przemyśle filmowym. Tłumy statystów koczują pod studiem filmowym a że filmów się tam sporo kręci to i popyt jest duży. Możesz też dorywczo oprowadzać turystów po Taj Mahal - widziałem takie coś w filmie, zdaje się Slumdog Millionaire. Do żebrania nie zachęcam bo za duża konkurencja,,,
3. czy ktokolwiek podjal sie podobnej podrozy?
Jestem o tym przekonany. Właściwie moje przekonanie nemal graniczy z pewnością że ktoś podjął się takiej podróży. Nawet niedawno widziałem taki film z Julią Roberts jak pojechała do Indii. W sumie nie tylko do Indii bo zwiedziła też inne kraje. Zdaje się że Richard Gere też podróżował po Indiach. A John Rambo nawet chyba zamieszkał tam gdzieś niedaleko. A może to jednak był Wietnam... No nie ważne. I Indiana Jones podróżował po okolicach. W części Indiana Jones and the Temple of Doom.
4. a moze jest ktos kto ma zamiar w tamtym okresie jechac w te strony ?:)
I tu również wypada mi przytaknąć. Indie to ogromny kraj i na pewno wiele osób ma zamiar wybrać się tam w tym samym czasie co i Ty. Ja niestety nie znam żadnej z tych osób, ale to jeszcze nie znaczy że należy się poddawać. Szukaj dalej. Wprawdzie podejrzewam że w tej grupie będzie niewielu osiemnastolatków na tyle znudzonych swoim obecnym życiem by się zapuszczać do Indii czy Nepalu, ale trzymam za Ciebie kciuki i życzę powodzenia.

Re: zwariowany pomysl :)

4
dziekuje za odpowiedz i z gory przepraszam za cynizm ;))

znalazlem 2 towarzyszy w wieku 19 i 20 lat, takze nie jest zle :)

zdazylem sie dowiedziec, ze miesieczne utrzymanie kosztuje tam 200-300 USD (oczywiscie 5* hotele to to nie sa :D)

praca jak mowisz - przemysl filmowy.


co do podrozy raczej pytalem, czy ktos rzucaj szkole, zeby tam pojechac, bo o tlumach zwiedzajacych wiem :)


Dziekuje za odpowiedz i powodzenia, wszystkiego dobrego :)

Re: zwariowany pomysl :)

5
Witaj. Dopełniając temat podam ci kilka cen z Nepalu.

Pokój z lazienka $ 20

Sniadanie $ 3, 4

Lunch $5

Kolacja $ 5,6

Powyższe ceny dotyczą bardziej restauracji turystycznych, wiec można zjeść taniej u miejscowych.

(oczywiście ceny wzrastają w trakcie sezonu późny wrzesień koniec listopada)

Znalazłem także loty z Indii do Nepalu polecają spiceJet (ceny za lot od 35 funtów) ale uważaj na walizki

Możesz także sprawdzić ceny w Indiach, umieściłem je już spory czas temu w sekcji Indie, możesz dodać 10,20% i po sprawie.

Przejrzyj takze poniższe strony
Koszty zycia w Delhi

http://www.numbeo.com/cost-of-living/ci ... city=Delhi

Koszty życia w Nepalu (troszkę zawyżone) ale w celu ogólnej orientacji to ok.

http://www.numbeo.com/cost-of-living/co ... ntry=Nepal

Jak znajdę chwilkę to wspomnę troszkę o ewentualnej pracy
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: zwariowany pomysl :)

6
Poniżej znajdziesz kilka aktualnych cen z Indii, podanie w funtach.

Mleko - 40 p ( pens)
Chleb 30 p
Banany-( pack) 50 p
Jablka - 80 p
Kawa- filiżanka 30 p
czekolada- mala 25 p
sok pomarańczowy 1 litr 1 funt
jajka ( opakowanie) 60 p
kurczak 1kg 1 funt
cola 2 litry 2 funty


.......................................

Poruszając temat pracy zacznę od Indii. Tak jak wspomniał nasz moderator możesz próbować sil w przemyśle filmowym, jednak wówczas musial byś się udać się do Mumbai ponieważ właśnie tam znajduje się wytwórnia filmowa.

Możesz próbować także szczęścia jako taksówkarz,po uprzednim przetestowaniu twoich umiejętności.Oczywiście musisz mieć prawo jazdy ( nie wiem czy akceptują europejskie prawko)

Możesz także spróbować szczęścia na dużych bazarach gdzie niejednokrotnie potrzebują do pracy.

Jeśli twój angielski jest dobry możesz spróbować uczyć angielskiego ( Indie, chętniej w Nepalu), przy czym nie liczył bym na duże zarobki w wyżej wymienionych pracach.

Ostatnią pracą może być wolontariat, jednak ta praca wymaga pozostania na miejscu przez dłuższy czas a zamiast pieniędzy masz zakwaterowanie wyżywienie itd.

Co do Nepalu to tutaj sprawa troszkę się komplikuje. Możesz podjąć pracę mają tzw wizę pracowniczą a tą zazwyczaj załatwia się jeszcze przez przyjechaniem do Nepalu ( być może są od tego jakieś ustępstwa, niestety tego nie wiem)

Koszty ewentualnego wynagrodzenia to ok 100 dolarów

Strona gdzie poczytasz o wizie

http://www.immi.gov.np/visa
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 311 gości

cron