Nieprzeczytane posty

Obozy i kolonie

1
Nie bardzo wiem gdzie założyć ten wątek, wiec niech będzie ogólnie ;)
Brakuje mi tutaj tematu, bo przecież najmłodsi też podróżują ;) Zapewne niektórzy mają większe doświadczenie w tym temacie niż inni, więc proponuję by tutaj się nim podzieliły ;)
Niedługo stanę przed wyborem pierwszych kolonii dla syna, więc zapraszam do dyskusji na temat wszystkiego z koloniami i obozami młodzieżowymi związane :)

Re: Obozy i kolonie

2
Przede wszystkim należy dobrze sprawdzić orgaznizatora takiej kolonii. Niestety co roku słyszy się w radio lub telewizji o jakiś koszmarach, gdzie trafiły dzieci. Na pewno w twojej miejscowości jest firma organizująca takie wyjazdy zorganizowane.

Re: Obozy i kolonie

4
A ile lat ma córka? Może jeszcze nie jest gotowa?

W moim mieście nie ma niestety tego typu firm czy biur podróży, bo miasto jest małe, wiec póki co szperam w internecie.
Czytam opinie i zastanawiam się jak to będzie, kiedy młody pojedzie pierwszy raz. Czy to on będzie przeżywał i tęsknił czy my ;)

Re: Obozy i kolonie

5
Wprawdzie nie jestem jeszcze rodzicem, ale chyba bałbym się wysłać dziecko samo na obóz (chyba że też bym tam był ;) ). Jednak z drugiej strony jeśli organizator byłby sprawdzony i miałbym pewność że moje dziecko będzie miało dobrą opiekę to myślę że taka forma spędzenia wakacji jest dla dziecka czymś fajnym. Po pierwsze ono uczy się samodzielności a po drugie przebywa wśród innych dzieci.

Re: Obozy i kolonie

6
Wiadomo, że z niesprawdzonym biurem dziecka się nie wyśle. Już kilku moich znajomych wysyłało dzieci na kolonie i wiem, że wróciły całe zdrowe i zadowolone, więc jak zacznę wysyłać swoje to nie będę miała obaw o dziecko. Chociaż nie wiem czy ja dzielnie zniosę pierwsze kolonie mojego dziecka:)

Re: Obozy i kolonie

7
Raz w życiu byłam na obozie, jako już podrośnięta nastolatka, bo dopiero wtedy dałam się namówić na takie wakacje (wcześniej zawsze wczasy z rodzicami) i to było kilka tygodni, które wspominam bardzo miło. Jeśli jest dobra opieka na takim obozie, warto wysłać dziecko :) Jest później w dorosłym życiu co wspominać :) Teraz wczasy, które pełne są też wrażeń, owszem relaksują, człowiek się nimi cieszy itp., ale to inna bajka :) nie dają one tyle frajdy, co kilkanaście lat temu obóz z rówieśnikami... :)

Re: Obozy i kolonie

8
myfau pisze:Chociaż nie wiem czy ja dzielnie zniosę pierwsze kolonie mojego dziecka:)
I to chyba też jest jden z podstawowych problemów.. dziecko jak dziecko, dla niego to mega atrakcja obok przeżycia wiadomo ale jednak dla rodziców pierwszy wyjazd dziecka na kolonię to mega wyzwanie.
Chociaż nie wiem jak Wy ale ja odnosze wrażenie że obecne kolonie, program jaki jest na nich proponowany to nie takie czyste leniuchowanie od rana do wieczora przeplatane wyjściem nad wodę ale jednak aktywność. jak przeglądałam np. propozycje tematycznie w biurze But to nieźle to wyglądało. spory wybór a to istotne.

Re: Obozy i kolonie

9
Bez paniki ;) dzieci są bardziej samodzielne niż nam się wydaje ;) Wystarczy dać im szanse, żeby udowodniły, że sobie poradzą ;) Ja nie miałabym oporów przed wysłaniem dziecka na obóz, jeśli samo będzie tego chciało. Wiadomo, że będę przeżywać i się martwić, ale przecież sama też wyjeżdżałam na wakacje bez rodziców i wracałam cała i zdrowa. Na Koloniach i obozach są opiekunowie, odpowiedzialni ludzie, więc o ile organizator nie budzi naszych wątpliwości to nie ma czego się obawiać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 123 gości