Nieprzeczytane posty

Bośnia i Hercegowina

1
W tym roku planujemy wyprawę na motocyklu na Bałkany. Pierwszy etap wypadu chcemy spędzić na wybrzeżu Adriatyku (Chorwacja, Czarnogóra), zaś potem chcieliśmy wjechać w głąb lądu. Między innymi mamy w planach odwiedzić Bośnię i Hercegowinę. I tutaj moja wielka prośba do osób, które były w tym kraju- proszę o podzielenie się swoimi spostrzeżeniami; głównie co do bezpieczeństwa i ewentualnych zagrożeń, a także możliwości znalezienia miejsc noclegowych (preferujemy kwatery prywatne ze względu na umiarkowany koszt). Informacje w internecie są ograniczone i ogólnikowe, pewnie dlatego że mało kto tam się zapuszcza. Co do spania to wolałbym uniknąć konieczności wcześniejszej rezerwacji miejsc i jechać w ciemno - trudno przewidzieć jakie dystanse uda się pokonać w poszczególne dni i jak na naszą mobilność wpłynie pogoda. Z góry dziękuje za pomoc.

Re: Bośnia i Hercegowina

2
Witaj. Jeśli chodzi o Bośnia i Hercegowinę w całym Kraju jest bezpiecznie, a Sarajewo obecnie uchodzi za jedno z bezpieczniejszych miast Europy więc nie masz sie czego obawiać. Oczywiście mogą zdarzyć się różne incydenty, nie mniej jednak nie ma to nic wspólnego z przeszłością kraju. Jednym realnym zagrożeniem odnotowanym niedawno były ciężkie mrozy. Czytałem bardzo dużo pozytywnych opinii urlopowiczów z tego roku i wszyscy bardzo chwalą Sarajewo i nie tylko.

Co do noclegów to polecam Halvat Guesthouse, Pansion Cardak,Pansion Harmony,Bosnian National Monument Muslibegovic House Hotel

Więcej hosteli znajdziesz na https://pl.hostelbookers.com/hostele/bo ... rcegowina/
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Bośnia i Hercegowina

3
Witam,w nadchodzącym sezonie chciałbym zainteresować forumowiczów odwiedzeniem Bośni i Hercegowiny,to w miarę tani i przyjazny kraj.
Załączniki
bośniackie krajobrazy
bośniackie krajobrazy
S6001050.JPG (161.37 KiB) Przejrzano 14427 razy
Blagaj
Blagaj
DSC00916.JPG (236.77 KiB) Przejrzano 14427 razy
stary most,Mostar
stary most,Mostar
DSC00881.JPG (174.9 KiB) Przejrzano 14427 razy
Mostar
Mostar
DSC00868.JPG (206.24 KiB) Przejrzano 14427 razy
wodospad Kravica
wodospad Kravica
DSC00851.JPG (195.8 KiB) Przejrzano 14427 razy
góra Kriżevac,Medziugorie
góra Kriżevac,Medziugorie
DSC00820.JPG (150.16 KiB) Przejrzano 14427 razy

Re: Bośnia i Hercegowina

4
Byłem kilka razy w Bośni, nigdy nie było żadnych problemów z noclegiem czy bezpieczeństwem. Płaciłem markami (gdy jeszcze były), euro lub kunami, nikt nie grymasił. Mają wyśmienitą kawę i wspaniały burek.
Bardzo dużo prywatnych miejsc noclegowych, nie powinno być problemu ze znalezieniem noclegu nawet w sezonie, może oprócz Medziugorie, gdzie trochę wariują z cenami.
http://www.wedzarnie.com.pl

Re: Bośnia i Hercegowina

9
Witam,byłem w Bośni kilka dni temu,jest tanio i naprawdę bezpiecznie,dla mnie przyjemniej niż w Chorwacji,miejscowi jeszcze nie są nastawieni tylko na zysk,chętnie nawiązują kontakt i są życzliwi,tak bezinteresownie!Piękna przyroda,wodospady,parki krajobrazowe,zabytki,to wszystko jest bardziej naturalne niż np. w Chorwacji i gdy trzeba ludzie pomogą z serca a nie za pieniądze(wiem z własnego doświadczenia),tu jeszcze o Polakach mają dobrą opinie. Naprawdę polecam Bośnie i Hercegowine.

Re: Bośnia i Hercegowina

10
Dzięki za odpowiedź,właśnie czegoś takiego oczekiwałem,że ktoś napisze swoją relację po powrocie odnośnie nastawienia miejscowych. W przeciwieństwie do Chorwacji,gdzie praktycznie większość pensjonatów nastawiona jest na zysk,a co do przychylności różnie bywa... W takim razie czas odwiedzić Bośnie:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości

cron