Nieprzeczytane posty

Wymiana domów na wakacje?

1
Witam, z powodu wakacji chciałbym udać się do Paryża, niedawno wyczytałam o możliwości wymiany domów na określony czas, bardzo mnie to korci gdyż cena noclegu w takich warunkach naprawdę znacznie maleje, ale pozwolić obcemu mieszkać w swoim mieszkaniu jakoś tak napełnia mnie niepewnością. Co więc sądzicie o takiej formie podróżowania, korzystał ktoś jak wrażenia, polecacie odradzacie, jeśli tak to gdzie udało wam się znaleźć dobrych lokatorów? Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Re: Wymiana domów na wakacje?

2
osobiście nie korzystałem ale idea od dawna mi się bardzo podoba. System działa nieco podobnie do Couchsurfing i hospitalityclub - domami zamieniają się osoby zrzeszone na jednym z portalu, co w znacznym stopniu zwiększa bezpieczeństwo. Sprawę fajnie przedstawia film pod tytułem Holiday, w którym bohaterki zamieniają się domami.

Kiedyś w przyszłości na pewno będę chciał skorzystać z takiej formy wakacji.
byle dalej...

Re: Wymiana domów na wakacje?

3
Korzystałem z takiej możliwości wielokrotnie i rzeczywiście na początku człowiek czuje się nieswojo pozwalając mieszkać innej obcej osobie w domu, ale trzeba pamiętać ze działa to w dwie strony i przedtem zawsze można trochę porozmawiać z nowym lokatorem. Mi zawsze udawało się natrafiać na bardzo w porządku ludzi, czasem dom wyglądał lepiej niż przed wyjazdem:D Powodzenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości