Nieprzeczytane posty

Jednodniowa wycieczka do Londynu

1
Hej!

Na wstępie przepraszam, jeżeli podobny wątek już się pojawił. Kilka czytałem, ale żaden nie był zbliżony do aktualnej daty, a więc informacje w nim podane mogą być już nieaktualne.

Wybieramy się ze znajomymi na jednodniową wycieczkę do Londynu. Lecimy liniami Wizzair, gdzie kupiliśmy grupowe konto Discount Club, tak patrząc w przyszłość. Wylot mamy siódmego marca o godzinie 6:10 (z Gdańska), odlot również siódmego marca, o godzinie 21:30 (Luton). Chciałbym, żeby ktoś z Was rzucił okiem na moje plany i powiedział mi, czy wszystko wygląda dobrze i czy na pewno dotrzemy do Londynu i z niego wrócimy.

Ważna rzecz - samolotem już leciałem, więc generalnie wiem jak to wygląda, ale lotu nie organizowałem sam. Dostałem gotowy bilet i nic mnie nie obchodziło. Teraz wszystko jest na mojej głowie, stąd szukam opinii zagorzałego podróżnika.

Jeżeli chodzi o dojazd na lotnisko w Gdańsku nie ma problemu - pojedziemy którąś z SKMek tak, żeby być nieco ponad godzinę przed odlotem na lotnisku (z tego co patrzę, 4:52 będziemy na lotnisku, więc mamy [wydaje mi się] odpowiednią rezerwę czasu).

Wątpliwości pojawiają się w Anglii. Naczytałem się dużo o autobusach z Lutonu do Londynu i ostatecznie wybrałem National Express. Lądowanie jest określone na 7:35, na 8:05 kupiłem bilet z nadzieją, że przejdziemy w te pół godziny przez lotnisko. I o ile tutaj jeszcze jestem spokojny, tak powrót mnie martwi. Wylot jest 21:30. Wizzair każe być nam na lotnisku godzinę przed wylotem, aczkolwiek na forach internetowych i na stronie National Express przeczytałem, że lepiej mieć 180 minut w zapasie. Trochę mnie ta informacja zasmuciła, bo to odejmuje nam sporo czasu ze zwiedzania. Ale w porządku, ważne, że trochę się po Londynie pokręcimy, nie musimy iść wszędzie. I teraz tak: mocno zastanawiałem się, czy czas podróży autobusów jest realny, czy nie jest wpisany od tak, żeby pasażerowie byli spokojni. Wiecie, korki, problemy na dogach etc. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki kupiłem bilet na godzinę 17:30, według rozkładu 19:15 powinniśmy być na Lutonie.

I jak to wygląda, czy dobrze to wszystko zaplanowałem? Zwłaszcza jeżeli chodzi o powrót na lotnisko?

I może przy okazji podpowiecie nam jak poruszać się po Londynie? O tym też czytałem, bardzo dużo i nie wiem, czy odpowiednie wnioski wyciągnąłem. Mamy się zaopatrzyć w Oysterki i co na nie załadować tak, żeby było najtaniej i najkorzystniej?

Bardzo proszę, mi trzeba tłumaczyć jak krowie na rowie. Zrozumiale, acz prostym językiem. Z góry dziękuję za pomoc! B)

Re: Jednodniowa wycieczka do Londynu

2
Złota zasada zawsze dodawaj troszkę czasu na lotnisku. Dodałeś tylko 30 minut do autobusu, a jak samolot się spóźni? lub bedzie kolejka z kilku samolotów i co wtedy? zawsze bierz tego typu rzeczy pod uwagę, chyba że możesz użyć tego samego biletu na następny autobus

Co do biletu na metro to oyaster card to najlepsza opcja. Musisz jednaj ją kupić a właściwie zapłacić depozyt ( kilka funtów) Dla przykładu przejazd w jedną stronę w strefie 1 i 2 dla osoby dorosłej kosztuje 2.90 funta (w godzinach szczytu) i 2.30 funta (poza godzinami szczytu), natomiast jeżeli płacisz gotówką za bilet w jedną stronę, to musisz wydać 4.80 funtów.
Kupisz kartę na wybranych stacjach oraz w informacji turystycznej, następnie ładujesz i jeździsz. Im więcej jezdzisz tym taniej.

Alternatywnie od pałacu Backingham aż do London Eye możesz spokojnie pójść piechotą, następny wzdłuż wybrzeża dochodzisz do London Tower podążając po tej samej stronie co London Eye. Dochodzić do Tower of London

zabytki-londynu-f699.html



Atrakcje po drodze to oczywiście market, Katedre SouthWark , The Shark ( widok zjawiskowy) + teatr w okolicy. Następnie Tower of London, Katedra św Pawła ( możesz wejsc w trakcie mszy jest za darmo) a widok zamiast wchodzić na górę tuż obok na dachu hipermarketu rozpościera się najpiękniejszy widok na katedrę za darmo. Obok także możesz wjechać na górę wieżowaca gdzie jest ogród i restauracja, można wjechac na chwilę za darmo ( budynek na przeciwko The Shark) podążając przeciwległym wybrzeżem trafisz na dzielnicę pełną restauracji i barów.

Resztę możesz zwiedzić metrem. Ewentualnie HOP on ale on kosztuje, może jednak wyjdzie taniej niż metrem. ( możesz wybrać linie hop on która zawiera te atrakcje, których nie widziałeś podążając spacerem oto relacja z tej trasy


zdjecia-z-lodnynu-najpiekniejsze-miejsc ... 10684.html

Kinka linków

Oyster card

https://oyster.tfl.gov.uk/oyster/entry.do

darmowe atrakcje

https://www.visitlondon.com/tag/free-at ... -in-london

Metro map ( super połączonem bardzo szybko dostaniesz się wszędzie )

https://tfl.gov.uk/maps/track/tube

Poza tym zawsze dodawać czas jadąc na lotnisko, korki autobusów sie są uwzględniane, po co ci dodatkowy stres

Jak wybierzesz podróże metrem to zaplanuj trasę dokładnie czyli :


Atrakcja 1 ( metro - linia kierunek itd )
Atrakcja 2 ( to samo )
Itd

Na pewno polecam apka city map ulmon, ( geniana do atrakcji i ma super mapę offlice do atrakcji)
Alternatywnie maps me offline do trasy pieszych

Nie ruszam się niegdzie bez alikacji. Pamiętaj również o telefonach alarmowych itd. Generalnie i lepiej się przygotujesz tym zyskasz więcej czasu. Jak do dobrze rozegrasz to w metrze spędzisz dosłownie chwilę

Pamiętaj że jeśli na coś przeznaczas 1 godzinę to zazwyczaj wyjdzie 1,5.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości

cron