Nieprzeczytane posty

first minute

1
Witam!
Chciałabym zaczerpnąć wiedzy na temat first minute, a dokładniej cen obowiązujących w takiej ofercie.
Czy wykupując wakacje duuuużo prędzej ( w moim przypadku 10 miesięcy wcześniej ) można liczyć na "gwarancję" tego, że później cena nie będzie niższa (chyba, że w ofercie last)?
Wykupiłam wycieczkę, tak jak wyżej wspomniałam 10 miesięcy wcześniej, będąc zapewniana przez pośrednika, że to cena z rabatem, a teraz (po 5 miesiącach) jest taniej o 200 zł od osoby..
Czy mam jakieś prawo domagania się od organizatora o zwrot różnicy w cenie? Do wakacji zostało jeszcze 5 miesięcy...
Jeśli ktoś posiada taką wiedzę, będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź ;-)
Pozdrawiam!
Ania

Re: first minute

2
Wszystko zależy od tego jak wygląda umowa, którą podpisałaś z BP - jeśli nie ma tam żadnych gwarancji cenowych, najprawdopodobniej nie ma formalnych podstaw ku temu, żeby ubiegać się np o zwrot różnicy. Oczywiście można spróbować zadzwonić, lub odwiedzić osobiście siedzibę biura i wyrazić swoje niezadowolenie.

Działanie takie sprawiają, że klienci sa coraz bardziej negatywnie nastawieni do ofert first minute. Myślę, że największą czkawką odbije się to biurom podróży, które mogą nie poradzić sobie bez wpływów za oferty wykupione własnie w okresie first.
byle dalej...

Re: first minute

4
Aby cię pocieszyć powiem tak.U mnie wygląda to w ten sposób.Jeśli twoja wycieczka w konsekwencji jest tańsza o np 300 zł, to pomyśl że mogła być tańsza o 500, zawsze poczujesz się lepiej.Wiem że każdy grosz się liczy,z drugiej jednak strony zamiast się martwić myśl pozytywnie i ciesz się wakacjami,zwłaszcza że nic już z tym nie zrobisz.Co do ceny to tłumacz to sobie jako mało ważny falstart, a także jako doświadczenie na przyszłość. Niestety człowiek przeważnie uczy się na własnych błędach, choć w tym przypadku dzięki tobie nasi forumowicze będą bardziej dogłębnie przyglądać się przedwczesnym ofertom cenowym

Ps Ciekawi mnie co powiedzieli w biurze ?? No i napisz co to za biuro
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: first minute

5
Biuro to Ecco Travel. Odpowiedziano mi, że cena uległa zmianie, gdyż loty są teraz tańsze..
No fakt, cena mogła być jeszcze tańsza :-P W sumie któż to wie, czy czasem jeszcze nie stanieje hehe
Obiecałam już sobie, że na żadne first minute już się nie pokuszę. Teraz jedynie last ;-)
Pozdrawiam ;-)

Re: first minute

7
To wygląda różnie, w każdym biurze podróży czy portalu, na którym można rezerwować wycieczk ii wczasy jest pewnie inaczej, musisz zgłosić się do danego biura i spytać ale generalnie też zależy to często od pory kiedy wybierasz się na wczasy. Osobiście jeśli chodzi o obsługę klienta i merytoryczną poradę, przeprowadzenie przez proces rezerwacji i same korzystne oferty to portal allinclusive.com.pl jest fajny jeśli chodzi o wyszukiwanie ofert.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości