Nieprzeczytane posty

Plan podróżniczy porady,opinie :-)

1
Witam natknąłem się dziś na te forum i zaciekawiło mnie. Mam parę pytań i chętnie poznam wasze opinie, a może mi doradzicie coś innego. Mianowicie planuje mała podróż po świecie mam do dyspozycji 10 tyś. i chciałbym je przeznaczyć na ten właśnie cel. Kraje które chciałbym zwiedzić to : Norwegia( cena tylko biletu ), Islandia ( najdroższe państwo podobno ) , Brazylia, Indie , Dubaj rozważałem także Chorwację oraz Japonię. To tyle tytułem wstępu. Teraz pytania jakie mam do was.
1. Czy cel jest osiągalny słabo orientuje się czy w ogóle uda mi się zwiedzić parę z tych państw , które wymieniłem ?
2.Z biurem podróży czy jednak lepiej samemu ? ( znam język dobrze ale jednak samemu trochę się obawiam ponieważ to pierwsze moje podróże ).
3. Czy polecacie jakieś inne Kraje, w których uda mi się zmieścić mój budżet?
4. Czy wycieczki z biur podróży nastawione na zwiedzanie są warte uwagi ? Słyszałem opinie, że pędzą strasznie i wszędzie szybko szybko.
Z góry dziękuje za wasze opinie, podpowiedzi, rady :-) Napisałem tutaj ponieważ cenie sobie rady ekspertów a w biurach podróży odsyłają mnie z kwitkiem. :-)

Re: Plan podróżniczy porady,opinie :-)

3
Witaj.

Budżet, który masz jest stosunkowo mały jeśli chciałbyś zwiedzić Państwa, które przedstawiłeś. Nie wiem dlaczego wybierasz właśnie tak drogie kraje. Pole namiotowe w Norwegii kosztuje więcej niż niejedno zakwaterowanie. 1 dniowa wycieczka na fiordy dla pary to ok 1500 zł. Posiłek w Begen ( zupa na targu ok 45 zł. Piwo i restauracja zapomnij. Oczywiście można wszystko zorganizować dużo taniej, pytanie czy warto. Czy nie lepiej w ramach budżetu zwiedzić nieco mniej znane miejsca, dużo taniej.

Mógłbyś także podzielić wyjazdy na kilka np: po trzy lub cztery kraje, można wówczas znaleźć fajne kombinacje tanich lini.

Masz takie opcje

Wybierasz miejsca, które wypisałeś i szybko bankrutujesz
Rozbijasz wycieczki na mniejsze i zwiedzasz więcej
Inwestujesz drożej w lot ale później zwiedzasz tanio Azję, wówczas możesz np zwiedzić Dubaj przesiadając się na drugi lot.

Nie napisałeś co zwiedziłeś czy widziałeś Europe. Gdzie mieszkasz, napisz to znajdę ci kilka połączeń

Moja przykladowa trasa w tym roku

Dubrownik- Czarnogóra autobusem ( grosze) - wynajem auta + zwiedzanie - Autobus do Albani ( grosze) + samochód na miejscu - następnie możesz jechać promem do Grecji i do domu. Tanio i pięknie. Ja dodałem do tego Weronę ( możesz dodać Wenecje na 2 dni) + Sardynia i powrót przez Milan. Loty wyszły bardzo tanio.

Wszystko zależy skąd lecisz i jakie masz preferencje. Jak wydziałem najdroższe kraje świata i wiesz co? zamieniłem je w tym roku na Albanię, Grecję czy Czarnogórę. Nie sugeruj sie że loty do Oslo są tanie.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 237 gości