Nieprzeczytane posty

Jakie kierunki wybrac?

1
Witam
Planuje wyjazd z ( zona i córka 7 lat )na około 4 tyg ( luty/marzec). Miał to być Wietnam ze znajomymi ale sytuacja się skomplikowała o tyle ze znajomi z którymi mieliśmy jechać jada jednak na 3 miesiące Wietnam/Tajlandia/ i Indonezja. Oprócz tego inni znajomi jada na Maledivy prywatnie po dość fajnej cenie . I teraz mamy problem co wybrać bo trzeba mieć świadomość ze na taka wyprawę składam ze 2 lata wiec jestem totalnie w kropce już. Zależy mi żeby nie mieć do siebie pretensji ze mogłem tam bo tu tak i tak. Tak wiec mam do wyboru :
- dołączyć do znajomych w Wietnamie albo Indonezjii ( Tajlandie odpuszczam chyba bo już byliśmy )
- jechać na Maledivy
- albo sami do Kenii ( ta opcja ma znaczenie o tyle ze nie byliśmy a safari podobno warto zobaczyć )

Bardzo proszę o pomoc i opinie ludzi którzy byli już na tych kierunkach. Wiem ze może ktoś powie ze pytanie jest głupie bo to sam powinienem wiedzieć gdzie jechać, ale weźcie pod uwagę ze jeśli się zbiera 2 lata na wyprawę to człowiek ma później nerwy na włosku zanim podejmie decyzje:)
Dodam ze lubimy gorąco, piękne widoki , zwierzęta , no i ja odrobine zwiedzania ale nie za wiele, ogólnie lubimy totalne tropiki , cos czego nie ma u nas , a czym dziwniejsze rzeczy tym fajniej:).
Ps. Polecam Meksyk . Z góry dziękuje za pomoc

Re: Jakie kierunki wybrac?

2
Nie byłem na Malediwach, byłem w Wietnami i Kenii, więc powiem tylko o tych dwóch kierunkach.

Kenia jest według mnie doskonałym miejscem jeśli lubisz zwierzęta, niesamowita natura, naprawdę.
Wietnam urzeka zupełnie w innym 'stylu", ale jest równie piękny.

Wiesz, jak rzucisz monetą, to wiele nie stracisz, każdy z tych kierunków jest intrygujący :)

Re: Jakie kierunki wybrac?

3
Ja natomiast nie byłam w Wietnamie, a byłam na Malediwach i w Kenii.
Z tych dwóch kierunków polecam Kenie. Pogoda w tym czasie idealna. Safari to rewelacja, a poza tym jest dosyć duży wybór innych fakultetów.
Malediwy są przepiękne ale to kierunek raczej lazurowo-plażowo-leżakowy. Jeżeli nie lubicie siedzieć w jednym miejscu, to obawiam się, że przez tak długi okres możecie się zanudzić.

Re: Jakie kierunki wybrac?

5
@taghor

A moge zapytac, czy chcecie jechac, aby koniecznie byc razem ze znajomymi?
Jesli znajomi nie sa az tak wazni, to skoncentrujcie sie, na tym, co was tak naprawde interesuje.
Intersuje was plaza i morze to 2 tyg. na Malediwy, a skoro zostanie jeszcze 2 tyg., mozna pojechac na Safari w Keni, czemu nie, chociaz inne kierunki.
Dla mnie plaza, morze i ten sam hotel juz po kilku dniach staja sie nudne, lubie aktywne wakacje.
Safari osobiscie polecam, wlasnie niedawno wrocilem z Tanzanii. :)

Pozdrawiam.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!

Re: Jakie kierunki wybrac?

6
Masz kilka opcji do wyboru. Jeśli chodzi o Malediwy to są wyspy na których oprócz leżenia znajdziemy także inne atrakcje. Np Sun Island jest dużą wyspą oferującą dużo atrakcji oraz wycieczek. Ponadto można wybrać się na siostrzaną wyspę Holiday Island, która należy do tej samej firmy więc codziennie można na nią pływać za darmo. Czyli mamy już 2 wyspy do zwiedzania. Jeśli dodamy do tego wycieczkę z grillem na bezludną wyspę oraz wycieczki na wyspy gdzie mieszkają lokalni mija tydzień. Oprócz tego codziennie snoorkeling karmienie rekinów, płaszczek oraz sporty wodne.

No i najważniejsze jeśli Malediwy to także Sri lanka. Loty są tanie ok 1 godzina lotu. A w krainie herbaty znajdziesz plaże safari oraz piękny las deszczowy.

Jeśli chodzi o Kenie to warto ją połączyć z Zanzibarem, ewentualnie kombinacja Kenia, Zanzibar i Tanzania. Więcej o Tanzanii znajdziesz w temacie poniżej

post39603.html?hilit=tanzania#p39603
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Jakie kierunki wybrac?

7
O i super. Bardzo dziekuje za powyzsza odpowiedz. O to mi chodzilo wlasnie. Przeanalizowalem Maledivi i ewentualnei cos więcej, problem w tym ze spore koszty np. z Maledivow do Kenii. Natomiast faktycznie jeżeli dolozymy do tygodniowego lezenia nan plazy zwiedzenie dodatkowych wysp i może Sri lanke to zagospodarujemy 3-4 tyg. Super. Sprobuje się do tego przymierzyć, zobaczymy jak mi to wyjdzie. W razie problemów i pytan będę pisal . Jezce raz dziekuje

Re: Jakie kierunki wybrac?

8
Nie ma za co fajnie że mogliśmy pomóc

Masz troszkę info o Sri lance ( miłej lektury)

sri-lanka.html
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Jakie kierunki wybrac?

10
A co myślicie o podróży do Nepalu ? . Polecali bardzo wspaniała organizacja wyprawy, profesjonalizm ... przewodnicy zawsze uśmiechnięci i chętni aby pomóc, doradzić...Oprowadzali w piękne miejsca. Zastanawiamy się nad taką wyprawą , a Wy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości

cron