Nieprzeczytane posty

Torgelow - Ukranenland

1
Serdecznie polecam odwiedzenie tego miejsca. Miasteczko Torgelow we wschodnich Niemczech. Ukranenland – skansen archeologiczny w tejże miejscowości składający się z wczesnośredniowiecznej osady słowiańskiej Ukranenland (urokliwa wioseczka nad rzeką, do której można dopłynąć na pokładzie wikińskiej kogi, albo dojść polami) i późnośredniowiecznego kompleksu budowlanego Castrum Turglowe w mieście (drewniane konstrukcje, spaliśmy w chacie podczas turnieju, niezapomniane przeżycie).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Re: Torgelow - Ukranenland

2
Zupełnie jak by zatrzymał się czas.Wspomniałaś o turnieju,mogła byś napisać coś więcej.Czy łódź o której mowa regularnie transportuje turystów,czy tylko okazjonalnie?
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Torgelow - Ukranenland

3
Turniej odbył się pod koniec sierpnia w 2005 roku. Niestety od tego czasu nie mam wieści o nim, zaciążyłam i rozmyło się moje wyjeżdżanie tak dalekie (choć jeszcze w ciąży byłam w Gross Pinnow - tam turnieje chyba są organizowane corocznie, ale tez niestety nie jestem pewna). Pasjonaci reenectingu są i zagranicą i też organizują swoje spędy, czasem zapraszając sąsiadów :) Bardzo przyjemni ludzie, otwarci, serdeczni (czego o policji powiedzieć nie można, szczególnie drogowej w ichnim kraju :P) - koga wtedy kursowała regularnie, nas odtwórców wożąc na każde życzenie, jak z turystami cywilnymi jest nie wiem, ale zapewne do zorganizowania i zapewne tylko w sezonie turystycznym (informacje są porozwieszane, ale nie miałam głowy odszyfrować). Miejscowość jest blisko granicy, bo nie pamiętam szczególnie długiej podróży (co przy mojej kinetozie potężnej dałoby się zapamiętać).

Re: Torgelow - Ukranenland

4
Tak czy inaczej jeśli ktoś będzie podążał okolicznymi trasami warto zboczyć nieco ze szlaku i odwiedzić to miejsce.Napisz coś odnośnie wyglądu tych domków w środku? czy wyglądają podobnie jak z zewnątrz? :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Torgelow - Ukranenland

5
Nie wiem niestety jak obecnie, lata temu były skromnie wyposażone w ławy i stoły głównie, ale wtedy trwało urządzanie kompleksu późnośredniowiecznego - te chatki wczesnośredniowieczne były zamieszkane, więc i sprzętów miały znacznie więcej (zgodne z epoką - łóżka, stoły, ławy, paleniska, skrzynie, suszące się pod powałą zioła, kozy w zagródkach :))

Re: Torgelow - Ukranenland

6
Fajnie było by tak spędzić kilka dni w tej wiosce.Z dala od zgiełku miast, w zgodzie z naturą.Dla mnie mieszczucha taki wyskok byłby nie lada atrakcją :D :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Torgelow - Ukranenland

7
Jest też miejsce we Francji, gdzie odbudowywane jest jest średniowieczne miasteczko, metodami dostępnymi w tamtych czasach - też mogło by być ciekawe. Za pracę można pojechać tam za niewielkie pieniądze (płaci się za dojazd). Postaram się dowiedzieć czegoś więcej i wrzucę w odpowiedni nowy wątek.
byle dalej...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niemcy ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

cron