Nieprzeczytane posty

Norwegia top 10 -najciekawsze miejsca

1
Jedne kraje maja atrakcji bez liku inne jedna czy dwie.Norwegia niestety nie nadaje się do plażowania i ceny są wysokie.Do tego jak coś jest za darmo do oglądania to posiadają ukryte koszty wstępu.Np. płatny tunel prze atrakcja itd.Ale ten kraj można tanio zwiedzić samochodem i z namiocikiem.Ale do rzeczy.
Każdy z nas ja jak wyjeżdża do jakiegoś kraju zastanawia się co w nim można zobaczyć.Wszystkiego się nie da.Mamy określony czas ,fundusze,trzeba coś wybrać, a z czegoś zrezygnować.Ja napisałem swoja listę.Posiada ona wg mnie najciekawsze atrakcje dla wszystkich, ale kilka jest zgodnych tylko z moimi zainteresowaniami.Pewnie jedni się z nią zgodzą inni nie.Ale zawsze coś z niej dobierzecie dla siebie.Praktycznie wszystkie je widziałem i opisałem szczegółowo na własnym blogu(a jak jakiś nie ma to będą za jakiś czas).
Dlatego nie jest to lista powielana tylko moja autorska.

1.Fiordy to prawdziwa wizytówka Norwegii do najsławniejszego i zaliczanego jako najpiękniejsze naturalne miejsce widokowe na Świecie należy Preikestolen czyli Ambona.

2 Ja tutaj wpisze lodowce.Najpopularniejsze są organizowane po jęzorze Nigardsbreen części Jostedalsbreen.Na ten wybieramy się jedynie w asyście przewodnika wyposażeni w odpowiedni sprzęt.Drugi co do wielkości Svartisen jest ciekawszy dla zwykłego turysty.

3Safari z wielorybami w Andenes.

4.Góry Jotunheimen.Mało znana atrakcje, ale jak je ktoś już raz zobaczy to zrozumie dlaczego je tu umieściłem. Tutaj znajdują się najwyższe szczyty północnej Europy takie jak Galdhøpiggen i Glittertinden

5Lofoty.Ciężko zobaczyć cały archipelag by się nim zachwycać.Do najciekawszych należy pewnie Flakstadøy , najbardziej surowa z lofockich wysp.Natomiast Ramberg. to już nie kamienista ale jakby wycięta wyspa z krajów tropikalnych o wspanialej piaszczystej plaży.

6 Nord cap ,,Nie chce ale Musze”Nic wspaniałego ale każdy podróżnik musi nie wiem czemu ale musi tam być.

7.Trasy samochodowe.Są tak wspaniale że jadąc pierwszy raz trasa zabiera 3 razy więcej czasu.No nie można depnąć gaz bo widoki zabierają dech piersiach.Nie będę wymieniał każdej drogi bo tych miejsc jest naprawdę pełno wspaniałych.Wymienię Drogę atlantycka i słynną Trollstigen czyli drogę trolli z muzeum na szczycie

8 Miast jest sporo pięknych .Ja jednak na liście umieszczę Narvik.Miasto bardzo związane z Polską

9Będę oryginalny tym razem.Norsk Luftfartsmuseum niedaleko Bodø

10 Na koniec miasto Lilelhamer znane z serialu i Olimpiady.Pięknie położone i majce rodzinny park rozrywki.A w Norwegi parków jest więcej takie jak :wspomniany Hunderfossen Familiepark,numer jeden na listach parku Tusen fryd niedaleko Oslo.
Kongeparken leżące niedaleko Stavanger, Bø Sommarland i Kristiansand Zoo leżące w południowej części kraju.

Jako atrakcja dodatkowa,widziana niestety nie w każdym okresie to zorza polarna

Dokładne opisy większości tych miejsc znajdziecie na:
http://pozdrozeciwroze.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Norwegia ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości