Nieprzeczytane posty

Re: Zorza polarna

2
Jeśli chcesz zobaczyć zorzę polarną to najlepiej wybierz się na Północ Norwegii. Najlepiej do Troms- okręg Troms leży pomiędzy 68 a 71 stopniem szerokości geograficznej północnej, dzięki czemu jest ojczyną nigdy niekończących się letnich dni, gdzie słońce nie chowa się za horyzontem przez ponad dwa miesiące. Od 20 maja do 22 czerwca w Troms można obserwować białe noce.

Z drugiej strony są tu noce polarne, gdy przez dwa miesiące (od 20 listopada do 21 stycznia) słońce nigdy nie wstaje. Migoczące majestatyczne światła zorzy polarnej można podziwiać w Troms od września aż do początku kwietnia.

Re: Zorza polarna

5
Rzeczywiscie zorza polarna to spektakularne zjawisko, ale nigdy nie ma gwarancji. :)

Pierwszy raz mialem okazje podziwiac w Grenlandii, drugim razem w polnocnej Szwecji, a trzecim w Laponii na terenie Finlandii. Nie mialem szczescia ani w Islandii ani w Norwegii.

Aurora zalezy od 3 czynnikow: aktywnosci slonca, pogody czyli mozliwie bezchmurnego nieba oraz byc w odpowienm czasie i miejscu, a najlepiej mozna spotkac na polnocy w okresie od wrzesnia do konca marca.

Widzialem raz lutym i 2 razy w marcu.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!

Re: Zorza polarna

6
Zorza polarna nad Polską. Niezwykły spektakl na niebie.

We wtorek 12 września 2023 nad Polską widoczne było niezwykłe zjawisko, jakim jest zorza polarna. Internauci podzielili się w sieci zdjęciami, które udało im się ustrzelić tej nocy. Robią niesamowite wrażenie.

https://wiadomosci.onet.pl/szczecin/zor ... ia/mg73cep

De facto, mi udalo sie po raz kolejny zobaczyc spektakularna zorze polarna w tym roku, w drugiej polowie kwietnia w okolicach Rovaniemi. I kto by pomyslal, ze uda sie zobaczyc w tym okresie? Punktem kulminacyjnym byla magiczna aurora w kolorze czerwonym. :-)
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!

Re: Zorza polarna

7
Znów spektakularna zorza polarna na terenie Polski:

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news- ... rp_state=1

Jeśli macie fajne fotki, to zamieszczajcie proszę.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Antarktyda / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci
Magic Socotra
Urodziny na pokładzie Swiss w First Class!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Norwegia ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron