Nieprzeczytane posty

Włoskie wybrzeże

1
Wybrzeże Amalfii położone na południu Włoch. Jest to malownicze wybrzeże o bardzo ostrych skarpach i pięknych widokach. Miejscowości leżąca tu w całości wbudowane są na zboczach, tuż przy morzu. Stolicą wybrzeża jest barwna miejscowość Amalfi, gdzie produkowana jest najlepsza we Włoszech, a zdaniem niektórym na świecie Limoncello, czyli wódka na bazie cytryn. Na wybrzeżu można także spotkać wiele sklepów z wyrobami porcelanowymi.

A Wy jakie znacie Wybrzeża?

Re: Włoskie wybrzeże

2
Ja chętnie bym pojechała na taką wycieczkę objazdową po Włoszech, żeby zahaczyć nie tylko o włoskie wybrzeża, ale także liznąć trochę historii i zobaczyć najciekawsze miejsca tego kraju, bo nie wiadomo kiedy po raz drugi udaloby mi sie wyjechac do tego kraju. MI sie szczegolnie podczas szukania wakacji na ten rok na stronie funclubu, spodobala wycieczka Giro D'Italia z Sycylia:)

Re: Włoskie wybrzeże

4
Mieszkajac tutaj w praktyce cale zycie znam dobrze zaròwno miasta jak i wybrzeze. Niestety nie wszystko co tu jest , jest piekne i godne polecenia. Wybrzeze Amalfi to w pewnym sensie wizytowka kraju. Ale juz pare km za nim mozna natrafic kupy smieci i brud. Bylem tydzien temu w Torre Annunciata Centrale i na piechote przeszedlem miasto. Pisze o tym w polecam nie polecam. Miasto to lezy rowniez nad morzem, brud, smròd od kanalizacji, kupy smieci, a przeciez ma nie tylko plaze, polozone jest 5 km od Pompejow no i ma zabytek wielkiej wagi- wille nalezaca do drugiej zony Nerona. Tam czasami Polacy nie znajacy rzeczywistosci rezerwuja miejsca w hotelu. W takim otoczeniu, gdzie nawet brakuje chodnika czy sa w nich laty - mòj urlop uwazalbym za stracony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości

cron