Nieprzeczytane posty

Route des Grandes Alpes

1
Jak w temacie - fantastyczna trasa widokowa ciągnąca się przez tysiące km. Żeby przemierzyć najciekawszą część - gdzieś od Albertville aż do Menton trzeba tak naprawdę 3 dni ostrej jazdy. Ale warto je poświęcić.

Ja pojechałem z Polski przez Szwajcarię, potem na chwilę wstąpiłem do Chamonix (przejazdem), znalazłem tani nocleg właśnie w Albertville - i następnego dnia z rodziną ruszyłem w trasę - 3 dni, aż do Menton. Była to najpiękniejsza trasa jaką pokonałem kiedykolwiek samochodem (a trochę zwiedziłem) - słynna przełęcz Stelvio jest przy tym cienka jak polscy piłkarze (choć też ją polecam, ale z małym dodatkiem, o którym milczą przewodniki, a który mogę "sprzedać" jakby się ktoś wybierał);-)

Polecam każdemu, kto ma w miarę przyzwoity samochód, nie jest całkiem zielonym kierowcą, jedzie z Polski na Lazurowe i może te 3 dodatkowe dni wygospodarować. Gwarantuję niezapomniane wrażenia.

Jeśli ktoś był na słynnym austriackim Grossglockner Hochalpenstrasse, to tutaj będzie miał to samo, ale nie kilka godzin, tylko kilka dni - i parę razy "bardziej" ;-) No- może bez lodowców, bo to jednak dużo dalej na południe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Francja Ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości