Nieprzeczytane posty

Witam i proszę o podpowiedź

1
:)
Witam!
Jesteśmy z żoną w przedziale wiekowym 36-39 lat. Co roku jeździmy na oklepane wakacje czyli polskie morze w okolicach Kołobrzegu (namiot ,pokój),Karpacz,Zakopane,Chorwacja,Włochy itp.
Chcemy zobaczyć coś innego ale w Polsce. Nawet nie wiemy sami co. Szukamy pomysłu.Bardzo byśmy chcieli żeby ktoś nam podpowiedział i podzielił się wrażeniami ze swojego pobytu.Nie chcemy też wydać fortuny,bo luksusy nam nie potrzebne a raczej przygoda. Nie chcemy siedzieć na jakiejś wsi w agroturystyce ale na pewno nie chcemy spędzić tych 10 dni w większym mieście. Miejsce musi być ciekawe,oryginalne,mieć klimat i umożliwiać "wyjścia na większość dnia", bo lubimy chodzić czy jeździć rowerami. Oczywiście mamy samochód i możemy dojechać w każde miejsce w Polsce.Jedziemy na początku sierpnia,może ktoś nas zabierze albo zaprosi? Wielkopolska odpada ,bo mieszkamy w Poznaniu. Myśleliśmy wstępnie o górach Stołowych ale nie jesteśmy przekonani... Bardzo ciągną nas kresy wschodnie i tamtejsza kultura czyli inni mentalnie ludzie niż u nas w "zachodniej" Polsce. Nie wiemy jednak gdzie uderzyć..? Uwielbiamy zabytki z klimatami i pasjonujemy się historią. Chcemy po prostu zobaczyć i przeżyć coś innego niż do tej pory.
Serdecznie i z góry dziękujemy za każdą podpowiedź czy zaproszenie i każdą rozważymy.
Artur i Ania z Poznania
proszę o kontakt na email (jak ktoś chce)
eblis73@wp.pl

Re: Witam i proszę o podpowiedź

3
Zapewne ciekawe miejsce. Na pewno można pojeździć po okolicy rowerami. Jest tylko jeden minus...żona boi się ,że zabiorę sprzęt na ryby bo jestem zapalonym wędkarzem i wobec tego faktu nie będę jej poświęcał odpowiedniej ilości czasu na urlopie . W praktyce boi się,że będzie się nudzić ,kiedy ja będę "uciekał".

Re: Witam i proszę o podpowiedź

4
Ja mogę polecić Rymanów Zdrój, po pierwsze uzdrowisko z wodami mineralnymi więc odpoczniecie, mnóstwo zieleni, jest gdzie pochodzić lub pojeździć na rowerze (wypożyczalnia jest), w okolicy szlak architektury drewnianej, niedaleko Solina i Polańczyk, więc można skorzystać z wielu atrakcji. Blisko Miasto Szkła czyli Krosno, a tam Zamek w Odrzykoniu, skałki myślę, że jest co robić :)

Re: Witam i proszę o podpowiedź

5
Jeśli wschód to mogę polecić:
Białystok (w pobliżu Hajnówka - cerkiew, Białowieża - żubry, Krynki, Bobrowniki - meczety)
Wiżajny (Trójstyk)

Jeśli historycznie bardziej to można odbić na Mazury:
Giżycko (Wilczy Szaniec, Twierdza Boyen, Mamerki)

Osobiście uważam że na 10 dni w jednym miejscu ciężko znaleźć w okolicy dużo ciekawych atrakcji, dlatego należy je zmieniać, żeby mieć bliżej do innych atrakcji ;)

s_spa: w tym roku jadę właśnie w te okolice, możesz polecić jakieś przyjazne noclegi? :) (Polańczyk, Cisna, Komańcza, Krosno)

Re: Witam i proszę o podpowiedź

8
Witam.
Od razu mówię ,że we wschodnich rejonach Polski nie byłem , tak jakoś wyszło ,ale polecem Kazimierz Dolny albo Sandomierz. Wyśmienite malownicze i przede wszystkim spokojne miejsca gdzie można wiele rzeczy pozwiedzać. Nie będę się tutaj rozpisywał co dokładnie ,ale możesz sobie sprawdzić :D Zamki kościoły itd. Historycznych aspektów nie brakuje. Z gór polecam Pieniny , najlepiej Krościenko i okolice ,Dunajec, Sokolica i Trzy Korony.
Pozdrowienia.
Carpe diem !

Re: Witam i proszę o podpowiedź

9
Kazimierz już zaliczyliśmy ,będąc u znajomych w Puławach. Natomiast Pieniny w 2010, zrobiliśmy spływ oraz pokręciliśmy się w okolicach Szczawnicy. Termin wyjazdu się zbliża i presja narasta !!! Zdecydujemy w ostatniej chwili ! :)
Każdy fajny pomysł jest na wagę złota !!! Z góry dzięki! :D

Re: Witam i proszę o podpowiedź

10
Kurcze, a dlaczego nie ta Wielkopolska? Jak zaczęłam czytać post to od razu pomyślałam sobie o jakimś fajnym spływie kajakowym - w końcu w Waszych okolicach, bliższych i dalszych jest tego mnóstwo :-) aaa potem doczytałam, że nie ok. Poznania :-)
Ja bym wybrała spływ plus zwiedzanie na rowerach, macie tam w Wielkopolsce takie super trasy rowerowe np. Szlakiem Stu Jezior.
Dajcie znać, co wybraliście :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości