Nieprzeczytane posty

Re: Egipt

21
No to już wiem gdzie spróbuje nurkowania będąc w Egipcie.
Słyszałem jednak że ten okręg jest jednym z najatrakcyjniejszych kurortów w Egipcie,
mogła byś napisać jakie są ceny hotelu Iberotel Fanara Club ( tak orientacyjnie ),a także za wynajem sprzętu ??

To bardzo cenna informacja,pewnie nie tylko dla mnie. :D :D :D :D :D :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Egipt

22
czesc, ja bylam w tym hotelu 3 lata temu wiec ceny mogly sie zmienic, jesli chodzi o nurkowanie to zalezy co sobie wybierzesz bo mozna wziac jedno nurkowanie albo serie, my za jedno nurkowanie (ok.45min pod woda) od osoby zaplacilismy 60EUR dodatkowo wypozyczylismy cyfrowy aparat podwodny za 20EUR na 24 godziny, wczesniej byla lekcja nurkowania w basenie za darmo (po niej wykupilismy nurkowanie). Jesli ktos boi sie nurkowac to z tego hotelu wystarczy snurkowac i tez wrazenia niezapomniane, codziennie rano i popoludniu nurek z bazy prowadzi darmowe wycieczki snurkow w najladniejsze miejsca parku narodowego. Cudownie, ja bylam na wycieczkach codziennie, wlasciwie caly dzien spedzalam w morzu i na plazy :D Ja bylam na 2 tygodnie w czerwcu w najdrozszym pokoju z TUI wiec zaplacilam dosyc duzo ok. 4000zl ale warto bylo, pokoj cudny z widokiem na moze, blisko restauracji, basenu i plazy, barek w pokoju za darmo uzupelniany na zyczenie. Obiekt caly dosyc duzy wiec z niektorych pokoi trzeba bylo isc ok. 1km do plazy a temperatura jak w piecu, ale spokojnie mozna bylo znalezc ten hotel z tanszych biur za polowe "mojej" ceny. Iberotel polozony jest na klifie w poblizu jest tez m.in. hotel hilton waterfalls i club farana wiec mozna wybrac odpoczynek w innych hotelach.

Re: Egipt

23
To wszystko brzmi ciekawie.Droga Alicjo a czy jest w pobliżu jakieś małe miasteczko,gdzie także można pozwiedzać,może taniej zjeść .Jak z cenami za posiłki np w restauracjach (w hotelu pewnie jest drogo) i czy ceny za nurkowanie które podają dotyczą gości hotelowych a dla innych są droższe czy może nie.Pytam o detale ponieważ myślę o Egipcie i może to właśnie to miejsce zobaczę jako pierwsze w tym Kraju :D :D :D

Jak możesz to napisz jeszcze coś o parku w którym byłaś a także o wszelkich miejscach wartych zobaczenia w pobliżu,ewentualnie w stosunkowo bliskiej odległości,choć wnioskuje że dla samych raf i pięknych plaż warto tu przyjechać :D :D :D :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Egipt

24
wiesz do Egiptu jezdzi sie w 90% z opcja All bo tak wychodzi najtaniej i najwygodniej, ja zawsze tak jezdze co nie znaczy ze nie odwiedzam czasem restauracji czy knajp poza hotelem :D W okolicach tego hotelu bylo centrum rozrywki Alf Leila, mozna tam spedzic caly dzien a o 22 sa pokazy swiatlo i dzwiek, do centrum Sharm jezdzi hotelowy busik albo mozna jechac taksowka, jest ich az za duzo :lol: Centrum Sharm to jedna wielka dyskoteka, duzo restauracji i lokalnych biur podrozy z ktorych mozna kupic duzo tansze wycieczki np do Jerozolimy czy Petry. Jesli dobrze pamietam to ceny nurkowan byly takie same dla wszystkich, dla gosci hotelowych byla za darmo lekcja w basenie i wycieczki na snurkowanie.

Re: Egipt

25
Dziękuje Alicjo za wyczerpujące odpowiedzi,z pewnością rozważę to miejsce na wakacje,brzmi ciekawie. :D :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Egipt

26
admin pisze:Ta wycieczka musiała być bardzo interesująca.Napisz coś więcej np ceny wycieczki tym statkiem,organizowałeś sam czy przez biuro,jak również co jeszcze można zobaczyć w Hurghadzie.lub okolicy :D :D.

(No i oczywiście jeśli była to wycieczka z biura to możesz je polecić w "ciekawe oferty-polskie biura" może ktoś inny skorzysta z ich usług ,to tak na marginesie)
Rejs statkiem był w ramach wycieczki EGIPT STAROŻYTNY organizowany przez BP Alfa Star. Dwa dni po przylocie spędziliśmy w hotelu w Hurghadzie, następnie wczesnym ranem wyjazd w konwoju do LUXORU. Po drodze zwiedzanie doliny Królów świątyni Hatchepsu, kolosy Memona, świątynia w Karnaku. Następnie okrętowanie na statku MS MISS WORLD. Wieczorny spacer po Luxorze i płyniemy Nilem. Rejs trwał 5 dni po drodze zwiedzanie KomOmbo, Edfu, Assuan. Jeszcze fakultet do Abu Simbel i wioski nubijskeij. Powrót do Hurghady na 7 dni i leżenie bykiem na plaży. Jakiś fakultety wg uznania. Wspaniałe wakacje !!!

Re: Egipt

27
To się nazywa wypoczynek.


Właśnie wyczytałem że w Hurghadzie budują kompleks hotelowy i to nie byle jaki. Sahl Hasheesh International Resort Community mieścić się będzie na powierzchni 41 km kwadratowych.


Powstaną tam nie tylko hotele, restauracje i gabinety spa, ale także Wzdłuż 12 kilometrów ekskluzywne apartamenty, nowe "Stare Miasto", pola golfowe, kompleksy kinowe, i wiele innych atrakcji.

Brzmi ciekawie.Wszystko w jednym miejscu,idealne miejsce na wakacje
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Egipt

28
Ja byłam w Egipcie kilka lat temu i to ... w lutym! w Polsce było wtedy z minus 15 nawet, a w Egipcie przyjemne ok. 25 stopni. Niestety do nurkowania woda jest raczej za zimna w tym miesiącu, ale za to na zwiedzanie - idealna! przynajmniej człowiek nie umiera zwiedzając Kair, Luxor, świątynię w Karnaku czy spacerując w Dolinie Królów...
zgadzam się też w poprzednikami - w przypadku Egiptu opcja all inclusive jest najlepszą (=najtańszą ) opcją... sprawdzałam ceny noclegów gdyby jechać prywatnie w hotelu, w którym się zatrzymaliśmy (ok.2000zl za tydz, 5 *) i cena za jedna noc wynosiła... 140$! no i chyba to by bylo na tyle ;)

Re: Egipt

29
Egipt dla mnie to troche przereklamowany, owszem warto zaliczyc Kair z piramidami ale poza tym to niezbyt ciekawy
kraj, widoki kilka krokow za hotelem -marsowe, nic tylko czerwona ziemia. Na niekorzysc wplywaja; nachalna obsluga w hotelach, sklepach i ten ich rozbierajacy wzrok :evil: Zreszta ja nie palam do muzulmanow jakas sympatia pewnie z powodu ich plagi w moim obecnym miejscu zamieszkania, dlatego raczej nie ciagnie mnie do polnocnej Afryki.
Na wypoczynek w tym kraju raczej nie polecam Hurghady bo to miasto Rosjan i czuc sie mozna jak za nasza wschodnia granica,
Sharm to nic specjalnego oprocz marmurowego centrum, na nurkowanie polecilabym jeszcze dziewicze wschodnie wybrzeze Egiptu,
natomiast na wypoczynek z czystym sumieniem polece tzw. egipska Wenecje czyli EL GOUNE, luksusowe, czyste miasteczko turystyczne. Sztucznie utworzone,skladajace sie z wysepek polaczonymi kanalami i mostami, a z brzegu plazy mozna podziwiac gdzie niegdzie porozrzucane prywatne mini wysepki egipskich milionerow z bajkowymi domami.
Piekne i bezpieczne miasteczko do ktorego tubylec moze wjezdzac za specjalna przepustka. Bylam tam w Sheratonie, swietny hotel,
godny polecenia ;)

Re: Egipt

30
Z tym przereklamowanie, to sporo zależy od oczekiwań jakie się ma. Znam ludzi, którzy polecieli i byli zachwyceni. (była to ich pierwsza wizyta w kulturowo odmiennym kraju). Dodam, że była to objazdówka, jedna z tej listy, nie pamiętam która dokładnie. rok później z tym samym biurem wybrali się do Maroka - spodziewali się super wyjazdu, no i nie wrócili już tak zadowoleni.

Myślę, że najciekawsza opcją jest samodzielny wypad do Egiptu. teraz LOT wprowadził połączenia do Kairu. Jeśli trafi się jakaś promocja - może okazać się, że wyjazd będzie w przyjemnej cenie i może w końcu na dłużej niż 2 tygodnie :)
byle dalej...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Egipt ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości