Nieprzeczytane posty

Sharm el Sheikh

1
Sharm el Sheikh kurort egipski na płw Synai -Jadąc do Sharmu nie potrzeba płacic za wizę -otrzymujesz bezpłatną wizę Synai only ale jeśli chcesz jechać do Kairu to musisz wykupic wizę za 15 dolców . Jadąc jednak tylko do Jerozolimy czy Petry czy idąc na Górę Mojżesza płatnej wizy nie potrzeba . Sharm jest bardziej wg mnie ekscluzywny niż Hurghada i chyba jednak czystszy . Składa się głownie z hoteli i jakby dwóch centrów mniej znane typowo arabskie czyli Old Sharm i najbardziej znane czyli Naama Bay ze sklepami i licznymi kawiarenkami i dyskotekami .

Uwaga Sharm lezy na klifie więc jest raczej dla dobrych pływaków bo przy brzegu kilka metrów średnio głebokiej wody nieco powyżej kolan wraz z rybkami i rafą i dalej głebia 10 m -schodzi się z pomostu .

więc jak kto lubi
pzdr deoand

Re: Sharm el Sheikh

2
Witaj. Ciekawe porównanie Sharm el Sheikh do Hurghady, tego typu porównań jeszcze nie zaobserwowałem na naszym forum. Napisz coś więcej o Sharm el Sheikh . Kiedy byłeś w Egipcie ?, może coś o hotelu, w którym się zatrzymałeś. Dobrze by było popisać także o jedzeniu, co polecasz a co nie ? .
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Sharm el Sheikh

3
W Egipcie byłem we wrześniu u.b roku w ramach wycieczki tzw 7 + 7 czyli pobyt w Egipcie w Sharmie i objazd po Izraelu i JOrdanii wraz ze słynną Petrą .
Ale wracając do Sharmu ja mieszkałem w hotelu Golden Shore jest to jeden z sieci trzech włoskich hoteli leżacych obok siebie z tym , że od naszego Golden Shore trzeba było iśc spacerkiem do Shore Aloha , który udostepniał plażę - powrót busikiem bo pod górę .
Ponoć po rewolucji egipskiej mój hotel jest zamknięty tzn był a teraz to nie wiem bo nikt nie pisze ... ogólnie to włoski hotel i Polaków jest mało .
Jedzenie typowe -szwedzki stół i nakładasz co lubisz - takie jedzenie arabsko europejskie z dodatkiem makaronów dla Włochów .
Hotel ani specjalnie rewelacyjny nie jest ale i nie najgorszy choć obecnie jeśli już to raczej poleciłbym 5 gwiazdkowy Goldem Amphoras -z bezpośrednim dostępem do morza .

ale głowne życie w Sharmie to dla młodych Naama Bay

Re: Sharm el Sheikh

4
Jeśli chodzi o Sharm, to ja byłam w Verginia Sharm Hotel latem i bardzo, bardzo polecam to miejsce. Co prawda rózne opinie spotkałam przed wyjazdem, ale w koncu sie zdecydowałam i nie żałuję, nie mam nic do zarzucenia. Fakt, że były to moje pierwsze takie wakacje - nie mam wiec mozliwości porównań.
deoand, bardzo trafnie opisałeś Sharm, nie wiem jak jest w Hugrhadzie, ale dla mnie chyba pierwsze egipskie wrażenie Sharm pozostanie najważniejsze :)

Re: Sharm el Sheikh

7
deoand pisze:Sharm el Sheikh kurort egipski na płw Synai -Jadąc do Sharmu nie potrzeba płacic za wizę -otrzymujesz bezpłatną wizę Synai only ale jeśli chcesz jechać do Kairu to musisz wykupic wizę za 15 dolców . Jadąc jednak tylko do Jerozolimy czy Petry czy idąc na Górę Mojżesza płatnej wizy nie potrzeba . Sharm jest bardziej wg mnie ekscluzywny niż Hurghada i chyba jednak czystszy . Składa się głownie z hoteli i jakby dwóch centrów mniej znane typowo arabskie czyli Old Sharm i najbardziej znane czyli Naama Bay ze sklepami i licznymi kawiarenkami i dyskotekami .

Uwaga Sharm lezy na klifie więc jest raczej dla dobrych pływaków bo przy brzegu kilka metrów średnio głebokiej wody nieco powyżej kolan wraz z rybkami i rafą i dalej głebia 10 m -schodzi się z pomostu .

więc jak kto lubi
pzdr deoand
Pozdrawiam serdecznie. Sharm bardzo mi się podobał

Re: Sharm el Sheikh

10
W Egipcie byłam 2 razy. Pierwszym razem pojechałam z rodziną do typowego hotelu dla turystów. Hotel przepiękny. Trawniczki poprzycinane, kwiaty i drzewa na olbrzymiej powierzchni. Stale nawadniane. Kontrast niesamowity z tym co widać było za wysokim betonowym murem. Tam tylko pustynia, kamienie i ogólnie obraz jak po wojnie. Obsługa w hotelu doskonała. W restauracji kierownik witajacy gości w progu i odprowadzajacy ich do stolików.
Jutro napiszę więcej....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Egipt ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości