Nieprzeczytane posty

Ceny w Indiach

1
Bardzo często borykamy się z problemem dotyczącym cen w Indiach,zważywszy na fakt iż łatwo można zostać oszukanym.Postanowiłem zatem wypisać troszkę przydatnych cen dla wszystkich,którzy wybierają się na wakacje do Indii


Ceny Ogólne

1) Woda 1L - 15 Rupi

2) Woda 2 L - 23 Rupi

3) Chleb (tostowy) - 30 Rupi

4) Czekolada - 90 Rupi

5) Dżem - mały 45 Rupi
duży - 85 Rupi

6) Pranie ( lekkie ) np koszulki 10-15 Rupi ( nie polecam,sporo pralni stosuje metodę prania ręcznego,bardzo niszczą ubrania )
Pranie ciężkie spodnie ,bluzy od 15 do 20 Rupi

7) Papier Toaletowy 30-50 Rupi

8)Cola 1,5 -60 Rupi

9)Cola 0,6 L - 23 Rupie

10) Baton Mars - 45 Rupi

11) Red Bull - 50-80 Rupi

12) Internet Cafe 1h - 50-80 Rupi

RESTAURACJA

1) Chai (mocna herbata ) 5-15 Rupi

2) Kawa 10 - 15 Rupi

3) Cornflakes 30 -40 Rupi

4) Pizza ( Dominos )200-400 Rupi

5) Ryż z grzybami 80 R

6) Tost z masłem 15 -20 Rupi

7)Bułka słodka 10 15 R

8) Burger ( McDonald ) 35 -70 Rupi

Pociągi

SL- Druga klasa
3A- klimatyzacja


1) Deli - Agra SL = 140 Rupi
3A = 331 Rupi

2) Agra - Varanasi (najświętsze miasto w Indiach ) SL = 262 Rupie

3) Saya -Randzi SL = 127 Rupi

4) Randzi - Kalkuta SL = 187 Rupi

5) Kalkuta - Ambale SL = 1212 Rupi

6) Shimla - Kalka (pociąg widokowy ) 167 Rupi


Autobusy

Normal/DXL/VOLVO

1) Rishikesh -Deli (DXL) 263 Rupie

2) Chandighar - Darmashala (Volvo,duży komfort ) 495 Rupi


Publiczny transport

1) Autobus - 10 -30 Rupi (Deli,Agra,Kalkuta)

Noclegi

"Guest Houses"

1) Shimla 250 -450 Rupi

2) Deli 350 -500 Rupi

3) Bodh Gaya 200 -300 Rupi

4) Varanasi 150 - 250 Rupi

5) Agra 250 -400 Rupi

6) Kalkuta 200 -400 Rupi

7) Darmashala 150 - 200 Rupi

8) Manali 200 -300 Rupi


Atrakcje

Kalkuta (Victoria Memorial ) 150 Rupi

Agra ( Taj Mahal ) 750 Rupi

Deli ( Humayun's Tomb ) 250 Rupi

Deli ( Old Fort ) 100 R

Deli ( Red Fort ) 250 Rupi

Varanasi ( Museum of Art ) 100 R

Kalkuta ( Moma) 100 R
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Ceny w Indiach

2
Ja mam pytanie - czy wybierając się na wycieczkę do Indii, w restauracjach mozna bezpiecznie pić wodę?
Bo po wyjezdzie do Egiptu mam niezbyt przyjemne doświadczenia.
I jeszcze jedno: czy koniecznie trzeba się szczepić? Kto to może sprawdzić?
Dzięki za info i pozdrawiam

Re: Ceny w Indiach

3
Ja byłam w Indiach i nie szczepiłam się na żadną chorobę, ale nie było to odpowiedzialne. Zawsze, planując podróż, lepiej będzie odwiedzić lekarza i zapytać o szczepienia ochronne. W Egipcie byłam 2 razy i też nie miałam żadnych kłopotów z żołądkiem. Jadałam w restauracjach przydrożnych i nadal żyję. Moje dziecko też nie było szczepione przed wyjazdem do Egiptu i też nie miała żadnych kłopotów. Kazałam jej tylko myć zęby używając wody butelkowanej i sama tez tak robiłam. Kilka dni przed wyjazdem i w czasie jego trwania podawałam całej rodzinie probiotyk. Życzę szczęśliwej podróży.

Re: Ceny w Indiach

4
Co do cen, to niestety ceny tak, jak i w Polsce zmieniają się w zależności od miejsca, gdzie jesteśmy. Aby nie zostać naciągniętym można spróbować podglądać tubylców, aby wiedzieć ile oni płacą za daną rzecz, czy też usługę. Niestety ceny zmieniają się także w zależności od koloru skóry kupującego. Myślę jednak, że Indie nie są jakoś bardzo drogim krajem jeśli jemy u tubylców i u nich też nocujemy. Wtedy warto dać im suty napiwek, ponieważ bieda w tym kraju przeraża.

Re: Ceny w Indiach

10
anna_bartel pisze:A co Waszym zdaniem warto kupic w Indiach i przywieźc sobie na pamiatke? No i jakich cen za to sie spodziewać? Wiadomo, że przy pamiatkach ceny dla turystów będą najwyższe
To baaardzo ogólne pytanie bo wszystko zależy od regionu. Może to być np. jedwab (Varanasi, cena zależy od jakości i od tego, jakie są Twoje zdolności negocjacyjne ;) ), alkoholowy napój feni (wytwarzany w Goa, butelka 100ml 40 rupii) bądź herbata (około 100 INR za duży woreczek), wszystko w zależności od regionu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Indie ogólnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron