Nieprzeczytane posty

Sri Lanka leniwie z dzieckiem

1
Witam!
Ze względu na taniutkie bilety chwilę wczoraj dokonałem rezerwacji i troszkę na wariata z żoną i niespełna dwuletnią córką lecimy w sobotę :)

Na zwiedzanie ostre przyjdzie jeszcze kiedyś czas - teraz chcemy bardziej leniwie plaża, basen i wyżerka - a jak będzie okazja zobaczyć coś blisko/obok to jak najbardziej się ruszymy

lądujemy w niedziele o koło 13 i od razu (pewnie taksówką- jesli jest cos sensowniejszego to radźcie) atakujemy hotel
Mount Lavinia Hotel

Niedaleko od Colombo ale po locie należy się człowiekowi troszkę luksusu - 3 dni obijania - czy jest coś w okolicy ciekawego ?

po 3 dniach uciekamy dalej - fajnie byłoby pociąg/taksi/nie wiem jeszcze co - ale dzisiaj w dobrej cenie złapałem Eden Resort & Spa W Beruwala - wiem, że jest tam fajny targ rybny i targ owocowy - co jeszcze polecicie ?? Siedzimy tam dwa dni.

pora ruszać dalej - czyli bardzo fajna cena , bardzo dobre opinie -The Oasis Villa w Hikkaduwa - również dwa dni - coś mi gdzieś śmignęło, ze jest tu hodowla żółwi lub coś podobnego - jeszcze poszukam :)

kolejny odcinek planujemy do Villa Modarawatthaw Ahangama - miejsce wygląda na urokliwe a to właśnie tu nasz mały skarb będzie obchodził drugie urodziny. Jest fajna plaża na miejscu i z prawej i lewej (Unawatuna i Mirissa) podobno też plaże warte odwiedzenia :)

3 dni tu spędzamy - 3 dni - 3 plaże - i co warto jeszcze w okolicy zobaczyć ??

powrót planuje troszkę mocniej męcząco dla dzieciaka (w końcu ma juz wtedy dwa lata hehe) trasę do Colombo chce podzielić na dwa odcinki - gdzieś mniej więcej w połowie (gdzie polecacie??) zatrzymać się na jeden dzień - i drugiego dnia do Colombo.

W Colombo po przyjeździe (jeszcze nie wiem jaki hotel) obijamy sie (chyba że warto się gdzieś ruszyć - ale blisko. Na drugi dzień z rana do sierocińca - żeby mała słonie zobaczyła. Trzeci dzień wylot o 12 do Polski więc wcześnie rano po śniadaniu na lotnisko.


No i teraz do sedna - czy to ma sens ? Żona chce plaży i słońca i basenów. Dzieciak tez + słodycze. Ja chce święty spokój :) i che jeść - wszystko i wszędzie z każdej budki i na każdej ulicy (przeżyłem Laos, Birmę, Tajlandię i Chiny - więc tu tez przeżyję i spróbuje co się da). Trasę wybierałem na zasadzie w miarę równe, krótkie odcinki żeby dzieciaka nie zmęczyć, przerwy min. dwa dni. i miejscowości gdzie wydaje mi się plaże są w miare OK. Jeśli po drodze zobaczy mała słonie to z sierocińca zrezygnuję i czas przeznaczę na coś innego.

Z każdego hotelu moge zrezygnować - wszystko mogę zmienić. Czy miejscowości sa OK, czy po drodze lepiej zatrzymać się gdzie indziej? Czy jest coś co warto zobaczyć na tej trasie? Czym najwygodniej jeździć?

Jestem dopiero po paru nocnych godzinach "uczenia się" Sri Lanki. Po dzisiejszej nocy będe pewnie madrzejszy - ale nie ma to jak opinia osób które były i widziały :)

pzdr.
Piotrek

Re: Sri Lanka leniwie z dzieckiem

2
Witaj

Z tego co się orientuje to hotel oferuje transfer z lotniska. Nie wiem czy podczas rezerwacji zaznaczyłeś opcję pick up jeśli nie to mają oni swoje stanowisko gdzie mogą zorganizować transport. Myślę że wyjdzie taniej niż taksówką. Szczegóły poniżej

http://www.mountlaviniahotel.com/front/ ... s.php?id=9

Co zobaczyć w okolicy. Na pewno plaże w Mount Lavina, zakupy w Colombo ( restauracje ). W Colombo nie ma specjalnych atrakcji, chyba że wynajmiesz historyka, który opowie cie troszkę o architekturze miasta. Pomimo tego polecam wpaść na chwilkę choćby poczuć klimat miasta i na małe zakupki.

Beruwela

Transport: Pociąg jest bardzo tani i bezpieczny. Można dotrzeć także autobusem lub taksówką

Hotel Eden jest wprost bajeczny. Duży basen, fajne imprezy wieczorne, a po wyjściu z hotelu kilku kilometrowa plaża. Po wyjściu na plaże beach boys mają swoje biuro pod budką ( po lewej stronie od wejścia ) . Zapytaj o Arune ( zobacz moje video lub jego zdjęcie, jest na forum, będziesz wiedział jak wygląda). Wspomniałem o tym ponieważ jak zapytasz o niego nie wiedząc jak wygląda to każdy będzie miał tak na imię a ten jest uczciwy.

( Przekaż mu że jesteś od polskiej pary, która brała ślub w Edenie na który był zaproszony, będzie pamiętał i dostaniecie uczciwą cenę.

Co do miasteczka to wybór owoców jest ogromny. Spróbuj Duriana najbardziej śmierdzący owoc na świecie ale jest dobry. Niestety zapach jest na tyle intensywny ze do Edenu nie wolno go wnosić. Patrz także aby nie był otwarty, ponieważ bedzie zepsuty. To się tyczy innych owoców również.

Także w okolicy możesz wybrać się na rajd po rzece lub do wylęgarni żółwi. Polecam poruszać się w okolicy Beruwela Tuk tukiem. W Beruwela znajdziesz także kilka świątyń no i przede wszystkim piękne plaże.

Myślę że na waszym miejscu postarał bym się coś zobaczyć poza hotelowymi murami zwłaszcza że nigdy nie wiadomo czy będziecie mieli okazję wrócić na Sr Lankę ponownie.

Polecam wracać najszybszą trasą wzdłuż wybrzeża, chyba że chcesz zwiedzić coś jeszcze ale wówczas możesz podrażać wzdłuż Siharaja Forest park . W drodze powrotnej zatrzymajcie sie nie w Colombo tylko w Negombo jest o wiele przyjemniej.

Nie wiem czy nie warto jest udać się do Kandy i stamtąd zobaczyć sierociniec słoni i inne atrakcje zostając w Kandy na noc zamiast wracając do Colombo i na drugi dzień znów gdzieś jechać. Można także wrócić pociągiem podziwiając widoki na trasie ( Kandy Colombo)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Sri Lanka leniwie z dzieckiem

3
dzięki wielkie za info :)
już napisałem do hotelu prośbę o transfer.

Strasznie mnie korci przemieszczanie się pociągiem - dzieciak może pobiegać a my popatrzeć :) Proszę napisz jak wygląda sytuacja z biletami - czy idąc przed planowanym wyjazdem na stację bezproblemowo kupie bilet i jadę czy potrzebne wcześniejsze rezerwacje. Wiem że tam kiepsko z punktualnością - ale czy jest gdzieś jakiś rozkład jazdy? lubię zaplanować choć troszkę co gdzie i o której :)

pzdr.

Re: Sri Lanka leniwie z dzieckiem

4
Witam

Odnośnie biletów zapraszam poniżej

pociagi-sri-lanka-t6062.html

polecam także przejrzeć poniższe tematy dokładniej znajdziesz sporo info odnośnie przykładowych wycieczek i transportu

porady-dla-wybierajacych-sie-na-sri-lanke-t158.html

wycieczki-po-sri-lace-t5958.html
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Sri Lanka leniwie z dzieckiem

6
Faktycznie, masz racje. Zapomniałem że im lepszy hotel tym bardziej się ceni za usługi. Pamiętam kiedy szukałem wycieczki przez Hotel Eden i kiedy ją porównałem z ofertą od chłopaków z plazy to myślałem że w Hotelu się pomylili z zerami.

Podobnie było kiedy to poprosiłem o sprawdzenie ceny za hotel Canielanka w Kandy to przewodnik załatwił mi ten sam hotel dużo taniej.

Proponuje zatem przejrzyj inne taksówki nie koniecznie lotniskowe, może wyjdzie troszkę taniej. Alternatywnie możesz użyć autobusu który za darmo dowozi turystów do stacji autobusowej usytuowanej kilkaset metrów od lotniska. Choć jeśli weźmiemy pod uwage dzieci i bagaże to chyba taksówką faktycznie wyjdzie lepiej choć troszkę drożej.

Tak czy inaczej Dajcie znać jak było bardzo jestem ciekaw waszej spontanicznej podróży a w razie pytań jesteśmy do dyspozycji.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sri lanka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości