Nieprzeczytane posty

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

21
Mamy speca na forum od Norweskich fiordów,wracając jednak do Sri Lanki to wiem co myślisz odnośnie "mieć wszystko zaplanowane".Ja kiedy jechałem na Sri Lankę wszystko załatwiałem na miejscu,i masz całkowitą rację nie warto robić tego na miejscu.Jeśli jednak chodzi o objazdówkę to wydaje mi się że lepszym a przede wszystkim tańszym rozwiązaniem jest wzięcie przewodnika na miejscu.Ja zaplanowałem dokładnie co mnie interesuje obliczyłem ile mnie to będzie kosztować ( żeby nie zostać oszukanym) na koniec dałem kartkę przewodnikowi podałem mu cenę i powiedziałem że albo zaakceptuje moje warunki albo poszukam kogoś innego.Oczywiście to Sri Lanka kraj targowania więc podałem mu cenę (która w rzeczywistości była mniejsza od tej którą naprawdę miałem zamiar zapłacić ) dzięki czemu doszliśmy do porozumienia.Oczywiście wszystko zależy od ciebie.Co do przewodników to oni cię znajdą jak wyjdziesz z hotelu ;) .Zastanawiałaś się nad opcja łączenia Sri Lanki z kilkoma dniami na Malediwach (Malediwy są naprawę blisko a czasami może to być jedyna okazja zobaczyć piękne wysepki ?
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

23
Wszystko zależy od tego skąd lecisz.Biura turystyczne szczególnie w UK są mi znane,co do polskich troszkę mniej,myślę jednak że większość tych większych biur organizuje takie wyjazdy.Wszystko zależy czy dane biuro posiada kontrakty z hotelami do których masz zamiar jechać,gorzej jeśli masz wybrane hotele wtedy jest więcej szukania nie mnie jednak warto i jest to możliwe.Możesz na przykład polecieć na kilka dni na Malediwy,nie musi to być również 5 gwiazdek.Pamiętaj również że to twój miodowy miesiąc i że do doby powód żeby zwiedzić to i to. :D :D

Ale zostańmy przynajmniej na razie na etapie Sri Lanki.Jak już wspomniałem na wschodnim wybrzeżu są najpiękniejsze plaże a także idealne warunki do podziwiania podwodnego królestwa.

Co do zwiedzania na wschodnim wybrzeżu to wyspa Nilaveli, gdzie zobaczyć można rzadkie okazy ptactwa a także koralowce. Hinduska świątynia Tirukonneswaram położona na szczycie klifu, skąd rozpościera się przepiękny widok. Obserwacje wielorybów i zwiedzanie XVII wiecznego Fortu Frederick w Trincomalee, pozostałości z czasów kolonialnych. .Ponadto gorące źródła Kanniyai i buddyjska świątynia Tiryai z VIII w. n.e.Ale wschodnie wybrzeże to przedewszystkim nurkowanie,pływanie itd.

Oczywiście jeśli się zdecydujesz to pomożemy ci zaplanować wycieczkę,a najlepszą formą wycieczki jest objazdówka.


Najpierw jednak sugerował bym zastanowić się nad hotelem,który będzie bazą wypadową.Ważne jest również to gdzie hotel będzie się znajdować,powinien być najbliżej zabytków które zamierzasz zwiedzić.Masz już jakieś typy hotelu (ilość gwiazdek,rodzaj wyżywienia itd).Oczywiście biura mają gotowe oferty,jednak warto wiedzieć czego się chce i wówczas nie wcisną ci hotelu,który jest ładny tylko na zdjęciach.Zacznijmy zatem od tego a później będziemy myśleć dalej.

Ja kiedy poszedłem do biura powiedziałem jaki hotel mnie interesuje i jeśli nie mieli hotelu który chciałem,wziąłem oferty bieżące i szukałem opinii w internecie.Dopiero później okazywało się jakie te hotele są naprawdę.Pamiętaj zatem nic pochopnie.W sekcji hotele umieszcze niebawem najlepsze hotele na Sri Lance,więc będziesz miała ogólne rozeznanie.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

25
Powiedział bym raczej że to na północy może być niebezpiecznie,wschodnie wybrzeże a przynajmniej jego większa część powinna być bezpieczna dla turystów,tak czy inaczej to twój wybór,nie masz również za co dziękować,od tego jest forum żeby sobie pomagać.Jestem pewien że wybierzesz coś ciekawego dla siebie.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

27
Na Sri lance obowiązują się dwa rodzaje przejściówek.Pierwszy z nich z trzema wejściami takie jak u nas,wystarczy włożyć np kawałek patyka w trzeci otwór po czym włożyć naszą polską wtyczkę i po sprawie.Drugie wejście wygląda jak brytyjskie

Do tego ostatniego będzie ci potrzebna przełączka Polsko-angielska (nie mylić z angielsko-polską ).W taką przełączkę zaopatrzysz się w większych sklepach elektronicznych (media markt,agd rtv itd)

Oczywiście w drugim przypadku również możesz włożyć kawałek czegoś i skrzętnie zstąpić przełączkę,choć na dłuższy pobyt nie polecam takiego rozwiązania zwłaszcza że koszt przełączki to ok 25 zł.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
Załączniki
typg2di9.gif
typg2di9.gif (17 KiB) Przejrzano 11855 razy

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

29
Możesz zarówno prać jak i myć się normalnie,co do mycia zębów to faktycznie powinno się używać wody butelkowanej.Napisz gdzie dokładnie zamierzasz mieszkać na Sri Lance i co zamierzasz robić (chodzi o twoją pracę,jeśli to nie tajemnica)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Porady dla wybierających się na Sri Lanke

30
Jadę do Colombo :) Praca typowo biurowa w firmie Weblook : http://weblook.com. Wszystko załatwiane przez Aiesec [mieszkanie w domu studenta 100$ za pokój jednoosobowy <- to rozsądna cena jak na Colombo?] Planuję być tam przez rok, a wylot w przyszłą sobotę ... Może jakieś rady? Czy może jest coś o czym nie pomyślałam, a o czym warto wiedzieć? Warto kupować tutaj produkty odstraszające komary i inne owady, czy lepiej jednak tam?

Wróć do „Sri lanka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości