Nieprzeczytane posty

Adelaide - co ciekawego w poblizu.

1
Adelaide to miasto z milionem mieszkańców, jednak poza scislym centrum (CBD) trudno by bylo w tym miescie popelnic samobojstwo przez wyskoczenie z okna. Zabudowa parterowa, lub co najwyzej jednopietrowa to ponad 99% budynkow aglomeracji. Przez to miasto rozciaga sie na ponad 110km z poludnia na polnoc ( od Sellicks do Gawler) i ponad 60km ze wschodu na zachod ( od Mt Barker do Zatoki Sw Wincenta). Miasto w miare schludne, z duza iloscia parkow, od zachodu graniczy z zatoka, od wschodu miasto wchodzi we wzgorza z najwyzszym szczytem Mt Lofty, o wys. 703 m npm. Jeszcze dalej na wschod wzgorza opadaja ku dolinie dolnego biegu Murray River - najdluzszej rzeki kontynentu. Na polnoc od Adelaide znajdziecie raczej nieciekawe rowniny. Dopiero dalej - ok 150 km pojawiaja sie pierwsze jeziora slone i zbliza sie pasmo Gor Flindersa. No poludnie od Adelaide znajdziecie Polwysep Florieu, ktory jest najistotniejszym dla miasta miejscem weekendowych wypadow. Tuz obok polwyspu Kangooroo Island, ktora sciaga turystow z calego swiata.
W tym watku bede przedstawial ( i mam nadzieje, ze inni rowniez atrakcje z samego miasta, jak i najblizszych okolic ( szczegolnie z Polwyspu Florieu). Sami ocenicie, czy warto ten rejon ujac w swoim planie podrozy.

Re: Adelaide - co ciekawego w poblizu.

3
pare zdjec z Polwyspu Florieu
Załączniki
kalie w Deep Creek
kalie w Deep Creek
IMG_4686.jpg (208.48 KiB) Przejrzano 10755 razy
kalie w Deep Creek
kalie w Deep Creek
IMG_4707.jpg (142.19 KiB) Przejrzano 10755 razy
w zacienionych dolinach kalie rosna tu dziko i w ogromnej ilosci. Na horyzoncie Kangooroo Island
w zacienionych dolinach kalie rosna tu dziko i w ogromnej ilosci. Na horyzoncie Kangooroo Island
IMG_4679.jpg (133.12 KiB) Przejrzano 10755 razy

Re: Adelaide - co ciekawego w poblizu.

5
Bardzo się ciesze że ktoś z forumowiczów zechciał opisać nam miasta Australii zupełnie z osobna, co bez wątpienia pomoże nam w lepszym zobrazowaniu gdzie co jest i co warto zobaczyć.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Adelaide - co ciekawego w poblizu.

6
Niesamowite te kalie. Dobrze fotodrabie, że opisałeś Adelaide, bo ja tu nie mogę się popisać. W mieście tym byliśmy przejazdem i na zwiedzanie czasu specjalnie nie było a do tego akurat przyplątała sie taka burza z ulewą jakiej w życiu nie widziałem, a jakby tego było mało to męczyło mnie wielkie przeziębienie, którego nabawiłem się po eksperymentach z klimatyzacją w hotelu w Sydney, że na nic nie miałem ochoty. Mam tylko jedno zdjęcie z Adelaide.

Obrazek

Re: Adelaide - co ciekawego w poblizu.

9
pozna wiosna i wczesnym latem ulice wielu Australijskich miast zamieniaja sie we fioletowe tunele. To kwitnaca jackaranda je tak odmienia. To drzewo , importowane z Brazylii swietnie przyjelo sie w australijskim klimacie
Załączniki
Untitled-314.jpg
Untitled-314.jpg (229.99 KiB) Przejrzano 10729 razy
jackaranda alley
jackaranda alley
Untitled-325.jpg (251.85 KiB) Przejrzano 10729 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Adelajda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron