Nieprzeczytane posty

Re: Australia ogólnie

2
Mieszkalam w Australii prawie rok i uwazam ze jest to najpiekniejsze i najlepsze miejsce zeby tam wyemigrowac, zwlaszcza Sydney jest poprostu zachwycajace i ten niewymuszony luz, tolerancja i sympatia do calego swiata, w zadnym innym kraju nie czulam sie tak od razu "u siebie" jak wlasnie w Australii, to raj dla turystow, ale zeby poznac Australie trzeba spedzic na zwiedzaniu okolo roku ...

Re: Australia ogólnie

3
Superr,jak mozesz to napisz cos wiecej na temat tego kraju,jak wyglada zycie tam? (mam na mysli codzienne sprawy) jak jezyk? (czytalam gdzies ze ich akcent jest okropny) no i jak pogoda? czy pada tam czesto jak to jest na wyspach.Pozdrawiam

Re: Australia ogólnie

4
dla mnie Australia to jedno z najpiekniejszych miejsc na swiecie, przez prawie rok mieszkalam w Sydney podrozowalam tez po wschodnim wybrzezu, tak naprawde moge opowiedziec troche o tym miescie i o moich wycieczkach. Sydney to prawdziwa metropolia, pieknie zaprojektowane i rozsadnie rozbudowywane miasto, swietne sieci kolejki miejskiej i promow pozwalaja dotrzec wszedzie bez korkow, dodatkowo promy daja fajna okazje do zwiedzania miasta i zrobienia pieknych zdjec np z promu do zoo zrobi sie piekne fotki opery i harbour bridge w samym centrum (tuz obok opery) mamy jeden z piekniejszych ogrodow botanicznych do ktorego wejscie jest zawsze bezplatne co wiecej mozna tam spedzic caly dzien na pikniku lezac w cieniu drzew czy opalajac sie na sloneczku, nigdzie nie znajdziesz napisu "nie deptac trawnikow" bo trawniki sa po to aby na nich wypoczywac, kwiaty zeby je wachac a drzewa zeby sie do nich przytulac tradycja jest tez spedzanie sylwestra w ogrodzie botanicznym i zachwycanie sie pokazem sztucznych ogni o 24tej....
Australia jako panstwo jest dosyc "zamknieta" na emigrantow, stawia im sie wysokie wymagania dotyczace wyksztalcenia, znajomosci jezyka i karalnosci, oczywiscie problemy znikaja gdy masz duzo pieniedzy i chcesz tam poprostu "pomieszkac" bez starania sie o rezydenture czy obywatelstwo. Ja pojechalam tam na wize studencka, mialam oplacona szkole i wykazalam iz mam srodki na caly pobyt wiec z wiza nie bylo problemow, moglam tez legalnie pracowac na pol etatu. Mimo ze moja znajomosc angielskiego byla raczej "szkolna" nie mialam problemow w banku czy urzedzie skarbowym aby otworzyc konto, wystapic o numer identyfikacji podatkowej itd wszyscy byli bardzo mili i pomocni a formularze sformulowane w sposob jasny i zrozumialy nawet dla "nie tubylca" szczerze mowiac w Polsce zawsze sie pogubie w moim urzedzie skarbowym a mowimy podobno tym samym jezykiem z urzednikami
Jesli chodzi o pogode to jest ona bardzo zroznicowana i uzalezniona od miejsca, Australia to duza wyspa i inny klimat panuje na polnocy (zwrotnikowy) a inny na poludniu (np w Sydney podobny do srodziemnomorskiego) na polnocy jest pora sucha i deszczowa w Sydney zima temperatura moze spasc nawet ponizej zera w nocy, pada raczej malo, wszyscy chyba slyszeli o pozarach buszu, to niestety wynik braku deszczu... wg mnie to jedno z najprzyjazniejszych panstw na swiecie, zyje sie na

Re: Australia ogólnie

7
Szkoda ,niestety czasem tak bywa,może się jeszcze odezwie.Sam chciałbym miec znajomych w Australii.Zawsze można wybrać się z wizytą

_________________
Magia podróży
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Australia ogólnie

8
Mam nieśmiałe plany pojechać tam na najbliższe wakacje... wiele czytam o tym kraju i z literki na literkę że tak powiem bardziej jestem pochłonięty. niestety gorzej troszkę jest jak szukam połączeń. Ostatnio znalazłem na sky4fly coś takiego: Australia (Melbourne/Sydney) od 4470 PLN i to ma być promocja ? To studenci nie mogą już pozwolić sobie na podróż w tamte rejony ?

Znacie jakieś tańsze możliwości podróży w tamte rejony ?
_________________
byle dalej...
byle dalej...

Re: Australia ogólnie

9
Trzeba realizować swoje plany,niestety koszta wyjazdów bywają strasznie drogie.Najwięcej możesz się dowiedzieć od użytkownika Alicja,która mieszkała w Sydney.Napisz do niej na PM na pewno ci napisze wszystko co potrzebujesz wiedzieć,jeśli jednak chodzi o loty to nie do końca jestem przekonany czy szukanie lotów na własną ręke to najtańsza opcja,choć to zależy od wielu czynników.Ja zamierzam zorganizowac wycieczke na Malediwy + ślub na Sri-lance i kiedy porównałem ceny szukając lotów na własną rękę i z biurem wyszło taniej.To pewnie dlatego że biura mają podpisane kontrakty na loty,więc może być taniej( szczególnie oferty last minute) i bezpieczniej oczywiście.Możesz również wykupić sam lot w biurze podróży,lub wyszukiwać promocji.Np ostatnio znalazłem promocję z Londynu do Torronto za 10 funtów + opłaty ok 40 funtów,trzeba szukać

Asia City Center z Warszawy mają dobre oferty lotów do Sydney
British airways Polecana linia lotnicza z Niemiec ,mają konkurencyjne ceny :) :) :)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sydney”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości