Nieprzeczytane posty

Która z wysp na zwiedzanie?

1
Witajcie,

wraz z dziewczyną na przełomie września/października chcę wybrać się na którąś z wysp greckich : Kretę, Rodos, Kos lub Korfu. Mamy przeznaczone na ten wyjazd 10-11 dni.

Jesteśmy nastawieni na aktywny wypoczynek. Chcemy trochę pozwiedzać i poeksplorować ale też i wypocząć. Sporty wodne raczej nie, bardziej spacery, zwiedzanie miast, zabytków. Plażowanie też będzie.
Zależy nam też na tym by cenowo wyspa była w miarę przystępna.
Auta raczej wypożyczać nie będziemy bo to duży koszt - stawiamy na komunikację miejską. Choć o to też spytam, jak wyglądają ceny w wypożyczalniach?

Z tego co się orientowałem to najwięcej atrakcji ma Kreta ale też jest ogromna i droga.
Korfu to z kolei piękna, zielona wyspa ale atrakcji już nieco mniej. Choć ta przyroda kusi...

Ważne jest też to o czym wyżej wspominałem czyli łatwość w poruszaniu się po wyspie.

Byłem na Zakhyntohs także mniej więcej wiem z czym to się "je".

Którą z tych 4 wysp byście polecili na taki wyjazd dla pary?:)

Re: Która z wysp na zwiedzanie?

2
wiesz, cała Grecja ma ceny podobne.
Jeśłi chcecie dokładnie zwiedzić i polecać na komunikacji miejskiej, a nei na własnym/wypożyczonym aucie, to wybierzcie wyspę mniejszą. Dobrym rozwiązaniem byłaby tu Rodos. Kos czy Korfu są piękne, elcz w mojej ocenie oferują mniej do zwiedzania niż Rodos czy Kreta. jednak tę drugą wyspę zwiedzić poruszając się komunikacją miejską moze byc dość uciążliwie i męcząco.
Rozważcie czy nei zaproponować innej parze wspólnego wyjazdu, na miejscu wypożyczycie auto i koszty ładnei rozłożą się na 4 osoby. Ew. może poznacie kogoś na miejscu :)

Re: Która z wysp na zwiedzanie?

4
Rodos i Kos, fajne, bo możesz połączyć z Turcją, jest tam bezpośredni prom.
Korfu tak samo, tylko do Albanii.
Kreta jest ogromna, jest dużo do zwiedzania, ale też cała wyspa jest ogromna i są duże odległości ;)

Każda grecka wyspa ma w sobie coś pięknego. Przejrzyjcie najważniejsze atrakcje, może coś szczególnie Was zachwyci? :)

Re: Która z wysp na zwiedzanie?

7
Niestety teraz na Kos spływa masa uchodźców - jeżeli chce się spędzić wakacje w obozie dla uchodźców to można tam jechać. Śpią na promenadzie, krzątają się po mieście. Generalnie dlaczego nie zatrzymali się w Turcji? Bo są cwani a Grecja jest w UE i mają otwartą furtkę by zalać Europę. Nie asymilują się, narzucają nam swoje zasady, rozmnażają się w zaskakującym tempie. Tu nie chodzi o brak serca, tu chodzi o to że dając palec pożrą nam całą rękę. I taka jest smutna prawda!

Re: Która z wysp na zwiedzanie?

10
wszędzie znajdziesz turystów z różnych stron świata. nasi rodacy również bywają męczący.
Uważam, że Rodos jest świetne, podczas 14 dni da się zwiedzić cała wyspę na własną rękę.

Zakynthos czy Kos są piękne, lecz zwiedzania tu zdecydowanie mniej. Malutkie wyspy są zazwyczaj cichsze, mniej zatłoczone, ale i mniej w nich atrakcji i do zwiedzania i do bywania (knajpki itp).

Ja mam sentyment do Rodos. Polecam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyspy Greckie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości