Nieprzeczytane posty

Santorini - lokalizacja

1
Witam,
chcemy spędzić tydzień w Grecji - 3 dni w Atenach, 4 w Santorini. Znalazłam już informacje o promach, które płyną pomiędzy tymi destynacjami, jednakże zastanawiam się nad zabookowaniem hotelu w mieście Perissa (Santorini) i nie wiem jak dostać się z portu do tej części Santorini. Będę wdzięczna za pomoc i rady.

Re: Santorini - lokalizacja

2
ze stolicy, czyli miasta Fira macie jakieś 9km, w sezonie bez trudu skorzystać możecie z komunikacji miejskiej, kursują także minibusy. Niestety nei pamiętam na 100% czy nie kursuje tam również tramwaj wodny. Na 200% na miejsce dowiezie Was taksówka :)
Możecie także z Aten, badź jeszcze z Polki wynająć auto lub skuter, który będzie czekał na Was w porcie. Własny środek lokomocji ułatwi dokładne i niezależne zwiedzenie wyspy.
Bawcie sie dobrze!

Re: Santorini - lokalizacja

5
Hej!
Interesuje mnie wypoczynek na Santorini dlatego szukam kogoś kto był, widział i przedstawił mi najważniejsze atrakcje Santorini, może jaką wycieczkę ale bez biura podróży. Liczę na porady w zakresie lokalizacji i transportu.

1. Lokalizacja

Chciałabym zatrzymać się stosunkowo blisko Firy (wolę zwiedzać niż cały urlop smażyć się na plaży), ale internet podpowiada, że to bardzo tłoczne mateczko więc interesują mnie miejscowości Karterados, Firostefani lub Imerovigli - czy ktoś z użytkowników forum może podzielić się opinią o tych miejscowościach? Wiem że są zlokalizowane bardzo blisko Firy, ale interesuje mnie czy też są takie tłoczne i głośne.

2. Transport

To będzie moja pierwsza podróż do Grecji i samolotem na własną rękę więc trochę obawiam się o kwestię przemieszczania z lotniska do hotelu czy też później po wyspie. Czytałam, że transport publiczny na na wyspach pozostawiał wiele do życzenia, zwłaszcza jeśli chodzi o punktualność i zagęszczenie ludności na jedno miejsce w autobusie, stąd pytanie - jak to jest z tym transportem? Czy zakładać że spokojnie dojadę np. na plażę do Perrisy czy raczej liczyć się z tym, że pół dnia spędzę na czekaniu na autobus/bus a drugie pół na żałowaniu że do niego wsiadłam?

Wiem że dobrym pomysłem jest wynajęcie auta ale w moim przypadku nie wchodzi to w grę.

Re: Santorini - lokalizacja

6
Witam,

Zatrzymałem się na odludziu wyspy, jednak jeśli nie masz samochodu to powinnaś się zatrzymać jak jak bliżej głównych arterii.
Najtańsze zakwaterowanie z Airbnb znajdziesz właśnie w okolicach Firy i tam też bym się zatrzymał ( ceny od ok 120 zł wzwyż)

Autobusy na Santorini


Do wszystkich wiosek na wyspie kursują autobusy (KTEL). Wszystkie autobusy KTEL jeżdżą do głównego dworca autobusowego na wyspie Fira. Oznacza to, że jeśli chcesz jechać np. z Oia do Akrotiri (które znajdują się po przeciwnych stronach wyspy), musisz jechać jednym autobusem do Firy, a następnie drugim z Firy do Akrotiri. Koszt może wahać się od 1,80€ do 2,50€ za osobę na trasie.

https://santorinisecrets.com/santorini-bus-schedule/

Jeśli już tak bardzo chcesz mieszkać gdzieś dalej to zrób tak. Wybierz sobie obszar na mapię i porównaj go z trasą autobusową, jeśli jest dopiero zacznij szukać zakwaterowania, choć ja skłaniał bym się ku stolicy wyspy. Pomyśli spodoba ci się w mieście, tam jest naprawdę ładnie, wszystko pięknie oświetlone godzina 9, 30 a ty musisz wracać bo nie masz już później czym się dostać, a wież mi tak będzie : ) ;). Poza tym możesz podróżować w dwie strony wyspy więc sama decydujesz gdzie jechać. Autobusy jeżdżą co ok 30 minut, nie wiem jak wygląda z opóźnieniami, nawet jak są to myślę że może rzędu 15, 20 minut. Ostatni autobus do Firy z Oia odjeżdża o 20,20 więc jak weźmiesz zakwaterowanie gdzieś daleko to wieczory spędzisz w samotności ( :? )

Pomijam już kwestię dotarcia z lotniska, tu Fira też pasuje
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Santorini - lokalizacja

7
admin pisze: 09 kwie 2019 10:43 Pomyśli spodoba ci się w mieście, tam jest naprawdę ładnie, wszystko pięknie oświetlone godzina 9, 30 a ty musisz wracać bo nie masz już później czym się dostać, a wież mi tak będzie : )
To wysoce prawdopodobny scenariusz! Faktycznie w kwestii transportu wiele przemawia za tym żeby zatrzymać się w Firze więc chyba właśnie na stolicy się skupię. Dzięki za pomocne info!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyspy Greckie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości