Nieprzeczytane posty

Wiedeń

1
Proponuje:Stephansplatz i katedra sw. Szczepana, ul. Graben (wylaczona z ruchu kolowego), Cafe Demel-chyba najbardziej znana wiedenska kawiarnia, Hofburg-Palac Cesarski, Rathaus, Staatsoper. Nastepnie palac Schonbrunn + ogrody-letnia rezydencja Habsburgów. Po prostu trzeba tam pójść! Koscioly Am Steinhof i Wotywny. Mozna zobaczyc tez Cmentarz (Zentralfriedhof) gdzie pochowani sa Beethowen, Mozart i trzeba zobaczyc Hundertwasserhaus.Ogrod rozany niedaleko Ratusza(volksgarten)-oczywiscie zaleznie od pory roku. W okolicy miasta: zamek Kreuzenstein, opactwo w Melk.Co do jedzenia to koniecznie bedac w tym pieknym miesce trzeba skosztowac 'Kul Mozarta'.Kule Mozarta to czekoladki oblane gorzką czekoladą, z przeplatanym nadzieniem.Oprocz tych pysznych czekoladek na pewno trzeba napic sie wiedenskiej kawy-tu polecam slynna wiedenska kawiarnie Aida (maja tez super ciastka).

Re: Wiedeń

3
No i trzeba iść poszaleć na Plater! - to znany park rozrywki. wybierając się zwiedzać Wiedeń, warto rozważyć opcję noclegów na Słowacji. Z Bratysławy do Wiednia jest 80 km, a ceny noclegów znacznie tańsze (choć po przyjęciu przez Słowaków Euro, różnica ta nieco się skurczyła).
byle dalej...

Re: Wiedeń

5
Można się teraz zastanawiać nad lotem. Nie tyle do Wiednia, co właśnie do wspominanej Bratysławy.
Można też przemyśleć na przykład weekendowy wyjazd z biurem podróży. Jak dla mnie trochę maraton, ale z dobrą organizacją i sensownym przewodnikiem da się chyba w miarę fajnie zobaczyć miasto.
byle dalej...

Re: Wiedeń

6
Planuje wybrać się po raz kolejny do pięknego Wiednia, ale tym razem połączę to z Bratysławą,tzn. lot do Bratysławy,tam kilka dni na zwiedzanie,a później na 2 lub 3 dni do Wiednia i powrót do Bratysławy z której będę miała lot powrotny.Zdecydowałam się tym razem na taką opcję,gdyż chcę spędzić tam ok.tygodnia (może nawet więcej) ,a w Wiedniu jest dość drogo więc taka opcja będzie dla mnie lepsza, a poza tym Wiedeń już odwiedzałam i fajnie będzie zobaczyć coś nowego :)

Re: Wiedeń

7
Połączenie tych dwóch miast jest dobrym pomysłem, a jak z przejazdem z Bratysławy do Wiednia? Może macie jakiś niedrogi hotel w Wiedniu godny polecenia, bo jak patrze na ceny to są na pewno nie na moją kieszeń. Myślałem o sylwestrze tam ale w tym okresie ceny hoteli powalają :/

Re: Wiedeń

8
Przyłączam się do prośby bartka1. Mam zamiar wyskoczyć w marcu na 2-3 dni do Wiednia. Może mógłby ktoś polecić przyzwoity hotel 3-4 gwiazdkowy oraz może wiecie cos na temat takiego zestawu kolacja+koncert - można to zakupić ale nie jestem pewien czy warto? Może na miejscu są ciekawsze oferty? Jeśli tak to gdzie ich szukać? Na pewno musimy posłuchać Mozarta i Straussa gdyż byłby to grzech tego nie zrobic będąc w tym mieście. Na pewno spróbujemy też tych Kul Mozarta i kawy po Wiedeńsku. Może są jeszcze jakieś lokalne specjały których nie możemy opuścić? Piszcie!

Re: Wiedeń

9
Cóż do wyjazdu coraz bliżej, a nikt nie kwapi się z udzieleniem porad. Hotel już mam zaklepany - Austria Trend Hotel Savoyen Vienna, ale w razie czego mogę to jeszcze odkręcić. Nie zaklepałem jeszcze niczego na miejscu. Będe wdzięczny za każdą poradę.

Re: Wiedeń

10
Myślę że poniższa propozycja filmowa cię ucieszy. Mnóstwo zabytków,kuchnia, oraz ciekawe aspekty historyczne.

Film o Wiedniu część 1


Film o Wiedniu część 2
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wiedeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości