Nieprzeczytane posty

Newcastle

1
Znajduje sie tam Mur Hadriana-moze byc "konkurencja" dla muru chinskiego.Atrakcja miasta jest rowniez most Gateshead Millennium Bridge (most podnosi się, kiedy przepływają statki, most wygląda jak oko, które otwiera się i zamyka, gdy most się podnosi i opuszcza – stąd określenie „mrugający” most),a takze centrum sztuki współczesnej Baltic (można stamtąd podziwiać panoramę miasta i rzekę).Wizytowką miasta jest niewatpliwie - „Angel of the North”, wielki posąg anioła,który widać z daleka. Figura robi ogromne wrażenie, głównie ze względu na rozmiar.
Załączniki
Gateshead Millennium Bridge
Gateshead Millennium Bridge
millennium_bridge_tcm39-26688.jpg (6.9 KiB) Przejrzano 7691 razy

Re: Newcastle

2
Byłem w Newcastle jednakże tylko przejazdem i choć powiem szczerze że nie oczekiwałem zbyt wiele od tego miasta to jednak byłem mile zaskoczony.Miasto w miarę przyjemne i jak się okazuje jest co zwiedzać.

A najśmieszniejsze było to że kiedy szukałem Anioła północy,przejechałem samochodem ok 100 metrów obok niego patrząc oczywiście w przeciwległą stronę i najnormalniej w świecie przeoczyłem tak potężną budowle.

No i na koniec coś o czym trzeba wspomnieć.Nocne życie w tym mieście,czyli knajpki,dyskoteki puby a jest w czym wybierać

Tak czy inaczej polecam Newcastle :) :) :) :) :) :) :) :)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Miasta Anglii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości