Nieprzeczytane posty

Londyn inaczej - prośba

1
Witajcie!

Wybieram się do Londynu i proszę o poradę.

Otóż chcę zrobić materiał o tym mieście, ale niestandardowy (ze standardowym=turystycznym sobie poradzę), moim zamierzeniem jest pokazanie multietniczności tego miasta.
Szukam tam klimatów emigracji innych kultur - islamu, Chin, Albańczyków, miejsc, dzielnic, w których żyją społeczności spoza Europy, puby, miejsca spotkań, targowiska, cmentarze (najchętniej te stare, opuszczone), wszystko mnie interesuje.
Szukam smaczków, mogą to być miejsca określane stereotypowo, jako niebezpieczne lub "zapyziałe", Pomożecie?

Dodatkowo wdzięczny będę za info o miejscach spotkań podróżników w Londynie, gdzie przychodzą podobnie, jak ja, zajawieni i opowiadają o swych podróżach, pokazują slajdy.
Z góry dziękuję

BALKANDRIVER

Re: Londyn inaczej - prośba

2
Witaj. Jeśli chodzi o wielokulturowość to chyba nie można sobie wymarzyć bardziej odpowiedniego miejsca niż Londyn, gdzie niemal na każdym kroku widać różnorodność począwszy od kuchni a skończywszy na imprezach kulturalnych.

Jeśli mam być szczery to nie wiem czy zwiedzie tzw zapyziałych dzielnic to dobry pomysł, jeśli jednak szukasz tego typu miejsc to może do nich należeć dzielnica Plaistow gdzie można spotkać dużo hindusów, oraz Afrykańczyków.

Dzielnica Hackney to typowo stereotypowy obraz niebezpiecznej dzielnicy, choć w tym przypadku poczekajmy na opinie osób mieszkających w Londynie.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Londyn inaczej - prośba

3
Witam ponownie. Zapraszam do przeczytania kilku postów dotyczących Londynu szczegóły poniżej może znajdziesz coś czego nie przeczytałeś wcześniej

Najciekawsze zabytki Londynu
Londyn za każdą kieszeń
Najciekawsze zabytki Londynu
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Londyn inaczej - prośba

5
Kontynuując temat warto zacząć od miejsca spotkań Londyńczyków i nie tylko. Na pewno do takich miejsc należy Picadilly Circus będące nie tylko miejscem spotkań Londyńczyków ale również jest to swoiste serce miasta. Niedaleko znajduje się chińska dzielnica, gdzie można nie tylko dobrze i tanio zjeść, ale przede wszystkim posmakować różnych smaków. Jeśli chodzi o tradycyjną kuchnie czyli brytyjskie śniadanie lub tradycyjne fish&chips znajdziesz na każdym rogu Jeśli chciałbyś dodatkowo poszaleć z zakupami to na Oxford street znajdziesz wiele sklepików, domów towarowych itd.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Londyn inaczej - prośba

6
Dziękuję za wskazówki.
Posty: "Londyn za każdą kieszeń i Najciekawsze zabytki Londynu" oczywiście obczytane!
Sporo znalazłem na lokalnych londyńskich stronach. Mam już swoje typy. Tyle,że dzień krótki, trzeba będzie się uwijać:)
Za to nocne zdjęcia już od popołudnia, hmm.

BALKANDRIVER

Re: Londyn inaczej - prośba

8
Wylatuję za tydzień. Tyle, że nie jest to typowa wycieczka- lecę do córki, więc wizyta rodzinna. Ale chcemy wykorzystać tę okazję do poszwędania się po mieście i pokazania jego oblicza.
Plan się krystalizuje, pewnie życie go zweryfikuje (choćby pogoda i obecna pora roku-oby nie). Córa znajduje tam pewne smaczki, pewne ja sobie wymyśliłem, pewne podszeptują Forumowicze.
Zapewne po przylocie nastąpi burza mózgów i konkretyzacja planu.
Wiem, że chcę wniknąć w dzielnicę hinduską, albańską, chińską, w miejsca, które polecają starzy mieszkańcy Londynu, a które giną pod naporem cywilizacji, te o złej sławie.
Na pewno podzielę się wynikami po powrocie, a może i nawet w trakcie pobytu.
Zobaczymy, czy było ciekawie :)
A za życzenia serdeczne dzięki.

BALKANDRIVER

Re: Londyn inaczej - prośba

10
No i wróciłem. Pogodę Londyn zafundował mi wspaniałą!

12 do 18tu godzin przez tydzień na nogach, które zamieniły się w rany i bąble - ale się nie poddałem!
Żaden przewodnik - posiłkowałem się relacjami człowieka zajawionego na punkcie Londynu, tego odchodzącego - Pana Buttlera, przeszedłem Jego szlaki i to, co opisuje, "se ne wrati".

Ale byłem w dzielnicach najstarszych, zakazanych, graficiarskich, w kilku najstarszych marketach/targowiskach, które przyprawiają o zawrót głowy, pofociłem w Harodsie, w kilku muzeach.
Byłem w świątyni sikhijskiej i w kościele śpiewającego i tańczącego Chrystusa, tydzień to za mało, by ogarnąć serio tę metropolię.

Podzieliłem czas pomiędzy ukochaną córką, a przemożną chęcią fotografowania, choć wykluła się się tam pewna proporcja i nowe zastępy zajawionych fotografów. Zaraziłem młode pokolenie!

Zdjęcia za chwilę! Dajcie czas na obróbkę!
\
BALKANDRIVER
ODPOWIEDZ

Wróć do „Londyn”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości