Nieprzeczytane posty

Kalabria

1
Kalabria, czyli sam czubek włoskiego buta, jest przede wszystkim zielona :) fakt, nie jest to nasza polska zieleń, ale nie wiem dlaczego spodziewałam się krajobrazu wysuszonego słońcem, a region ten zaskoczył mnie swoją zielenią :)
Co zobaczyć? Przede wszystkim perłę Kalabrii czyli Tropeę. Przepiękna miejscowość nadmorska, zbudowane na klifie, z którego maluje się naprawdę niepowtarzalny widok. Oprócz pięknych plaży i wielu miejsc widokowych odnajdziemy tam również sławny kościół Santa Maria dell'Isola położony na wysokim wzniesieniu górującym nad plażą, który staje się tłem 90% zdjęć zrobionych w Tropei :) Oprócz tego w niedalekiej odległości od Tropei znajduje się miejscowość Pizzo, słynąca z przepysznych truflowych lodów - tartufo al cioccolato.
Poza tym warto też nieco zboczyć z głównych szlaków i zobaczyć miejscowości mniej znane jak na przykład Corigliano Calabro, z przepięknym centrum historycznym zbudowanym na wzgórzu.


Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne miasta Włoch”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości