Nieprzeczytane posty

Neapol i okolice.

1
Witam!!! A więc Neapol miasto położone na południu Włoch w rejonie Campania.Warto wybrać się na wakacje jest wiele ciekawych atrakcji,ale o atrakcjach w Neapolu następnym razem.Teraz bardziej proponował bym wybrać sie w miejsca takie jak Salerno,Costiera Amalfitana,Maiori,Miniori i wiele innych miejscowości położonych nad morzem w okolicach Neapolu,dlaczego? prosta odpowiedż mamy lato od tygodnia temperatura utrzymóje się w okolicach 40 stopni w nocy troszke spada,a więc pchać się w zatłoczone,nagrzane miasto jak lepiej można spokojnie wypocząć nad morzem w pięknym krajobrazie.Z ceną to różnie bywa,lecz teraz jest okres wakacji jest troche drożej,ale z pewnością warto,hotel można wynająć za jakieś 45 euro na dobe z kompletnym wyżywieniem.Narazie kończe następnym razem troszke więcej o Neapolu.

Re: Neapol i okolice.

2
Witaj.Kiedy tak piszesz o 40 stopniowych upałach podczas gdy w moim mieście leje a kolor nieba przyprawia o depresję nic tylko pozazdrościć.Zgadzam się w zupełności co do wypoczynku nad morzem.Ceny które podałeś są rzeczywiście niewielkie,biorąc pod uwagę fakt iż mamy szczyt sezonu.Czekamy na wieści z Neapolu,a ponieważ wspomniałeś również odnośnie morza i okolic,czekamy również na wieści z nas wielkiej wody :D :D :D :D :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Neapol i okolice.

3
Idealnym miejscem do wypoczynku w okolicach Neapolu jest wyspa Ischia lub Capri oraz wybrzeże Amalfi. Osobiscie polecam Ischie poniewaz jest to wyspa mniej nastawiona na turystyke od Capri choc posiada te same walory. Piekne plaze, wiele atrakcji historycznych, spa, zycie nocne. Prom z Neapolu w jedna strone 15 euro. Promy odplywaja srednio co 45-60 min. Hotel wraz z sniadaniem w sezonie turystycznym mozna znalesc od 25 do 50 euro. Najwieksza atrakcja ktora szczerze polecam to wykup wycieczki wokol wyspy. Srednio trwa 7 godzin (za malo !!), w cene wycieczki wliczony jest obiad (typowe dania wloskie, wraz z winem, i woda), 4-5 miejsc gdzie mozna poplywac, piekne widoki i oczywiscie swietna zabawa. Srednio na ladzi nie ma wiecej niz 10 pasazerow wiec atmosfera jest idealna. Mozna tez zabrac ze soba wlasne zaopatrzenie czyt. piwo, kanapki, woda. Koszt wycieczki ~40-50 euro. Warte kazdego centa.
Wyporzyczenie skootera(motor 50cc bez prawa jazdy) 20-30 euro + benzyna na 1 dzien okolo 10 euro.

Kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest Reggio Caserta. Jest to zamek zbudowany na wzor Wersalu. Reggio Caserta moze pochwalic sie pieknymi ogrodami, ktore sa znacznie bardziej rozlegle niz wygladaja na pierwszy zut oka. Wraz z zwiedzaniem zamku wycieczka zajmie prawie caly dzien. Koszt wejscia do ogrodow ok ~4 euro, do zamku ~10.

Jesli ktos chce sporo zwiedzic polecam Campania Arte Card. Jest to karta ktora w cenie ma wliczone wszystkie zabytki neapolu (bez Wezuwiusza).
http://www.artecard.it/switch.cfm

Nie bede wchodzil w szczegoly, wiec jest ktos jest zainteresowany prosze pisac.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2010 15:50 przez Marynarz323Ci, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Neapol i okolice.

4
Myślę że zainteresowanych będzie sporo.Po twoim poście wiem że wyjazd do Neapolu trzeba połączyć ze zwiedzaniem wyspy Ischia,przynajmniej ja tak zrobię.Ale poklei.Czy żeby popływać skuterem trzeba mieć uprawnienia ?,co konkretnie można zwiedzić na wyspie (oczywiście statek to będzie obowiązkowa wycieczka ,przynajmniej moja ).

Jeśli chodzi o zamki to jest to coś dla mnie,tak więc lista miejsc wartych obejrzenia wzrasta o kolejną ciekawą propozycję.
Co do karty Campania Arte Card ( używam kart turystycznych za każdym razem kiedym zwiedzam duże miasta i szczerze polecam,wychodzi dużo taniej).

A wracając do tematu samego Neapolu,które z zabytków polecasz od siebie,które odradzasz ( przereklamowane,za drogie itd) :D :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Neapol i okolice.

5
admin pisze:Myślę że zainteresowanych będzie sporo.Po twoim poście wiem że wyjazd do Neapolu trzeba połączyć ze zwiedzaniem wyspy Ischia,przynajmniej ja tak zrobię.Ale poklei.Czy żeby popływać skuterem trzeba mieć uprawnienia ?,co konkretnie można zwiedzić na wyspie (oczywiście statek to będzie obowiązkowa wycieczka ,przynajmniej moja ).

Jeśli chodzi o zamki to jest to coś dla mnie,tak więc lista miejsc wartych obejrzenia wzrasta o kolejną ciekawą propozycję.
Co do karty Campania Arte Card ( używam kart turystycznych za każdym razem kiedym zwiedzam duże miasta i szczerze polecam,wychodzi dużo taniej).

A wracając do tematu samego Neapolu,które z zabytków polecasz od siebie,które odradzasz ( przereklamowane,za drogie itd) :D :D
Co do skootera to chodzilo mi o motor. Motory o pojemnosci silnika 50cc nie potrzebuja uprawnien. Powyzej 50cc trzeba miec prawo jazdy na motor.
Wycieczka dookola wysypy dostarczy wspanialych wrazen, widokow i pieknej opalenizny.
Na wyspie Ischia znajduje sie kilka miast. Glownym z nich jest Ischia ktora posiada stare miasto, ktore jest odizolowane od glownego miasta poniewaz znajduje sie na wyspie i jest polaczona mostem. W starym miescie znajduje sie zamek ktory powstal w ok. 474 BC.
8625360 [1280x768].jpg
Wyspa jest takze znana z goracych zrodel, oraz wielu zabytkowych kosciolow oraz licznych wiezien, wlacznie z zabytkowym zamkiem o ktorym wspomnialem. Niektore z nich byly uzywane az do 1986 roku.

Jest wiele rzeczy do zwiedzenia na tej wysepce, ja osobiscie spedzilem tam 4 dni, w 80% na rekreacji wiec nie mialem zbyt wiele czasu na historie i zwiedzanie.

Jesli chodzi o Neapol i okolice nie polecalbym Pompeii. Wiem ze to jeden z najbardziej reklamowanych i znanych miejsc w okolicy lecz moim zdaniem, oraz wielu moich przyjaciol ktorzy byli w Pompejach, jest to miejsce niezbyt ciekawe. Jest drogo, tloczno a miejsce nie jest zadbane.
Zamiast Pompeii polecam Akropol Cuma. Jest o wiele bardziej zadbany. Bilet 4 euro, piekne widoki, relaksujacy spacer w parku pomiedzy ruinami, zamiast chaosu, chalasu i przereklamowanych Pompeii.
W okolicy Cuma jest tez Tempio Serapido, Anfiteatro Flavio, oraz Campi Flegrei.

Wszystkie polecam. Sa to zabytki siegajace kilkaset lat PNE, ktore sa bardzo dobrze zachowane.
W okolicach Campi Flegrei jest tez zatopione miasto ktore mozna ogladac przez lodzie z szklanym dnem ktore wyplywaja przy dobrej widocznosci wody.
Polecam tez musicale, balet, lub opere w Teatro San Carlo ktory znajduje sie przy samym porcie w Neapolu. Bilety mozna nabyc bardzo tanio ~18 euro, jesli ma sie troche szczescia.
W samym neapolu jest jesli dobrze pamietam 3 zamki i kazdy z nich jest warty zwiedzenia. Jest tez ogrod botaniczny, oraz katakubmy, ktorych nie mialem jeszcze okazji zwiedzic.

Nie polecalbym natomiast hotelu w samym miescie. Neapol jest strasznie chaotycznym, brudnym i bezprawnym miastem. Nie oboziazuje tutaj zadne prawo drogowe, jest czysta samowolka i ktos przyjezdny jest tym przytloczony. Tyczy sie to calego regionu ale da sie to zniesc po za miastem. Automatycznie wykluczylbym tez jazde samochodem do Neapolu. Sam takiej wyprawy nie podejme, choc mieszkam tu od dwoch lat. Lepjej zostawic samochod gdzies na parkingu (np. Lotnisko ktore jest na obrzezu miasta i parking nie jest drogi. Firma ALIBUS za 3 euro w jedna strone zawiezie do samego centrum z pod lotniska)

To chyba na razie na tyle. Jesli masz wiecej pytan chetnie odpowiem

Re: Neapol i okolice.

6
Co do skutera to i takim fajnie jest pojeździć,podziwiając widoki.Przyznam szczerze że twoje posty jeszcze bardziej utwierdziły mnie w przekonaniu iż to właśnie Neapol zwiedzę jeszcze w tym roku,tylko że teraz będzie to bardziej jak objazdówka.Zgadzam się również co do Pompei i chętnie zastąpię je zwiedzeniem Akropol Cuma,Tempio Serapido, Anfiteatro Flavio oraz Campi Flegrei.

Ps musiałem edytować zdjęcie gdyż było za duże
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Neapol i okolice.

7
Co do pływania na skuterach (generalnie). Aby było to zgodne z prawem potrzebne są uprawnienia. Zdobycie ich nie jest zbyt trudne, kurs praktyczny do tego teoria i oczywiście $ . W praktyce, szczególnie za granicą wygląda to tak, że na plaży podpisujemy oświadczenie że stosowne uprawnienia posiadamy, lecz nie mamy ich przy sobie, oraz bierzemy odpowiedzialność na siebie, zwalniajac z niej wypożyczalnie (w przypadku problemów takich jak ewentualne wypadki). Z jednej strony spoko, bo można sobie popływać bez problemu, z drugiej jednak natłok ludzi nie umiejących pływać na skuterze może prowadzić do niebezpieczeństwa.
byle dalej...

Napoli

8
Zobaczyć i umrzeć! O Neapolu mogę pisać w nieskończoność.życie tam wydaje się bardzie j proste. Słonko świeci przez cały rok. a cała costiera Napoletana wydaje się jak z bajki. Ludzie są życzliwi i spontanicznie prości

Neapol

9
NEAPOL KOJARZY SIE KAZDEMU Z WEZUWIUSZEM I Z POWIEDZENIEM,zobaczyc Neapol i umrzec.Malo kto wie,ze w okolicach miasta znajduje sie 24 innych wulkanow.Natomiast powyzsze powiedzenie nie ma nic wspolnego z architektura niasta.Rzeczywiscie w samym centrum miasta znajduja sie 3 zamki.Jeden z nich Castel S.Elmo znajduje sie w na wzniesieniu i mozna z dziedzinca ogladac piekna panorame miasta,Wezuwiusz,polwysep Sorrento oraz cala zatoke-Golfo di Napoli.Calkowicie zgadzam sie,ze na zwiedzenie Pompei trzeba poswiecic caly dzien.Wiecej zobaczylem w internecie.Zamek w Casercie jest piekny.Ma on ponad 1200 pomieszczen.Ja osobisci polecam park nalezacy do zamku.Jest ten park pelen kaskad wodnych oraz rzezb.

Re: Neapol i okolice.

10
Witaj.Przeniosłem twój post do bardziej pasującego wątku.

Wracając do tematu Castel S.Elmo musi byc naprawde piekny.Oczywiscie Zamek w Casercie również dopisuje do swojej listy miejsc wartych obejrzenia + oczywiście ogrody.Mógłbyś napisać ceny wejsciowki do wyżej wspomnianego zamku,oraz ogrodów.Możesz również przybliżyć nam pozostałe wulkany,o których nie wspominalismy wcześniej
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Neapol”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości