Nieprzeczytane posty

Rzymianie łączcie się

1
Rzym to piekne miejsce szczególnie dla kogoś kto lubi ruiny i piękne zabytki

To miejsce jest jedyne w swoim rodzaju.Jest co zwiedzać.

Oto ciekawie opisana trzydniówka w Rzymie

http://podroze-forum.pl/rzym.html
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Rzymianie łączcie się

2
Ja z Rzymy mam fajne wspomnienie: Otóż podróżując stopem dotarliśmy poźno. Nie mieliśmy noclegu, nie wiedzieliśmy gdzie się podziać i szwe=edaliśmy się. Zawędrowaliśmy pod Plac św. Piotra, ścigneliśmy cięzkie plecaki i rozmawiamy o tym co by począć i gdzie spać. Zza pobliskiego budynku info turystycznej wychodzi bezdomna podchodzi do nas i po polsku mówi: Dzieci, chodzcie do nas. Policja nas dziś nie przegoni bo już dziś byli. Do rana za tym budynkiem możecie sie przespać a noc ciepła. No i poszliśmy. Pogadaliśmy chwile z tymi miłymi bezdomnymi, pytali co tam w Polsce, poczęstowałemk ich papierosami i rano się rozstaliśmy Do bazyliki weszliśmy jako jedni z pierwszych a w środku nie było nikogo - super sprawa.
Rzym generalnie bardzo pozytywny. Polecam każdemu, nwet na weekend, bo loty są w okolicach 20 zł
jak ktoś sie zdecyduje to pozdrówcie serdecznie polskich bezdomnych :) :) :) :)
_________________
byle dalej...
byle dalej...

Re: Rzymianie łączcie się

3
Nie ma to jak nocleg pod chmurką.Ja także fajnie wspominam mój wypad do Rzymu.Byłem w Rzymie trzy dni,nie miałem jednak sposobności spotkać naszych rodaków.Wiem jednak że to magiczne miejsce a ponieważ jak pisał mój poprzednik loty są naprawde tanie

http://www.ryanair.com/pl

warto jest więc skorzystać z tanich lini i zobaczyć to miasto które urzekło mnie bez reszty.No i oczywiście Watykan obowiązkowy przystanek każdego turysty. :D :D :D :D
Zobacz nowy wymiar podróży. Podróże,przewodniki,ukryte miejsca.Zapraszam na mój nowy portal podróżniczy

Re: Rzymianie łączcie się

5
Rzym jest pięknym miastem do zwiedzania. polecam każdemu, kto się wybiera tam na parę dni, max 2 tygodnie. dłuższy pobyt stanowczo odradzam. przeogromna ilość nielegalnych imigrantów oraz włoskich ignorantów wyklucza to miasto jako miejsce do osiedlenia się.
pisze to po 6 miesięcznym pobycie w tym mieście
pozdrawiam!

Re: Rzymianie łączcie się

8
Odświeżając temat Rzymu taka mała ciekawostka.


Codziennie pracownicy zakładu komunalnego wyławiają z Fontanny di Trevi w Rzymie ok. 1500 euro.


Pieniądze wrzucają turyści, którzy mają nadzieję, że zapewni im to powrót do Wiecznego Miasta. Rocznie zostawiają w taki sposób 700 tysięcy euro. Co ciekawe waga monet wyławianych każdego dnia ze słynnej fontanny sięga 50 kilogramów. Natomiast zgodnie z umową obowiązującą od kilku lat, rzymski zakład komunalny przekazuje te pieniądze Caritasowi, który prowadzi w Rzymie m. in. stołówki i noclegownie dla ubogich.

Człowiek niesie pomoc ubogim i nawet nie jest tego świadom,a to źle,gdyż czuł bym się lepiej wiedząc że komuś pomagam:D :D
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Rzymianie łączcie się

10
Witajcie!:)
do Rzymu podróżuję bardzo często, ze względu na to, że mam tam rodzinę:)
Mam do was pytanie- czy byliście w Rzymie w takim zakątku, gdzie widać było kopułę watykańską przed dziurkę od klucza ogromnych drzwi? Niezapomniany widok, jak znajdę zdjęcie to Wam pokażę. Nie pamiętam jednak, gdzie to miejsce się dokładnie znajdowało, bo byłam tam tylko raz:/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rzym”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości