Nieprzeczytane posty

Dwudniowy wypad do Paryża z dziewczyną

1
Witam wszystkich miłośników podróży. Chciałbym zrobić niespodziankę swojej małżonce zorganizować dwudniowy wypad do stolicy Francji, ale , że nigdy nie korzystałem z nieorganizowanych wyjazdów nie wiem od czego zacząć. Moglibyście mi podpowiedzieć od czego zacząć szukanie ii w jakim czasie najlepiej się wybrać, żeby koszty były niższe. Pozdrawiam

Re: Dwudniowy wypad do Paryża z dziewczyną

2
Super! Taki właśnie prezent zrobiła mi moja żonka w 2011 roku. Bardzo chciałem zobaczyć Luwr i w urodziny dostałem bilety do Paryża. Wyjechaliśmy w kwietniu ( ale myślę że bilety w całym okresie od teraz do maja kosztują podobnie) Ryanairem do Beauvais a stamtąd ok 45 minut autobusem na plac Concordia (ok 15€/os). Po mieście najlepiej przemieszczać się metrem. Możesz kupić bilety całodzienne jak i kilkudniowe, ceny - w zależności od stref w których będziecie się poruszać. Hotele - im dalej od centrum tym taniej. Najlepiej przejrzyj sobie booking.com. Jeśli dalej od centrum to warto zwrócić uwagę na odlegóśc do najbliższej stacji metra.
A tak naprawdę, to po prostu kup bilety na samolot! Reszta przyjdzie sama. Niespodzianka będzie i tak, a fajniej się wybiera razem hotel. Zawsze żonka spojrzy innym okiem na wygląd pokoi i tym podobne sprawy którymi faceci z reguły nie zaprzątają sobie głowy :)

Kilka rad dodatkowych:
- im później tym lepiej - w lutym jest kosta, w marcu podobnie. W kwietniu już jest dość ciepło, a w maju - bajka.
- zwróć uwagę na godziny przylotu i odlotu. Czasem lepiej zapłacić trochę więcej za bilet ale być na miejscu o 9 rano, niż mniej i dolecieć na 19:00. To samo z powrotem - wylot o 6 rano to porażka - dużo lepiej jeśli wracacie pod wieczór lub chociaż popołudniem
- kup dobry przewodnik z mapą - dzięki temu będzie Wam się o wiele łatwiej zorientować w terenie.

Re: Dwudniowy wypad do Paryża z dziewczyną

4
Mistrz17 pisze:Dzięki za odpowiedź. Bilety klepać wcześniej powiedzmy na kwietnia lub maja czy odpuścić sobie i ze dwa tygodnie wcześniej.
Podaj skąd jesteś (najbliższe lotnisko) to postaram się coś znaleźć.
Lepiej teraz załapać się na jakąś promocję, później bliżej lata ceny rosną.

Re: Dwudniowy wypad do Paryża z dziewczyną

7
Mistrz17 pisze:Jestem z okolic Warszawy(90km) więc pewnie Modlin
Skorzystaj z fajnej wyszukiwarki:
http://www.samolotemtaniej.pl/tanie-loty/z-Warszawy/do-Paryza/od-1-do-4-dni/2
jak trochę się pobawisz i rozgryziesz tą wyszukiwarkę to zobaczysz, że możesz sobie fajnie wyszukać rodzaj lotu (np. okołoweekendowy, dwudniowy itp.).

Np. wylot sob 5.kwietnia godz 6.10 - a więc masz cały dzień, powrót we wt 8.kwietnia, razem za dwie osoby w obie strony 666 zł.
http://www.samolotemtaniej.pl/tani-lot/WAW/BVA/W6/140405-140408/2

Re: Dwudniowy wypad do Paryża z dziewczyną

8
Witam, bilety zaklepane i nocleg też wylot mam po 8.00 z Modlina , a powrót o 17 z Beauvais-Tillé koszt 614 zł nocleg w
Au Royal Mad na 68 rue Sedaine, 11th arr. - Bastille, 75011 Paryż i teraz mam pytanie do tych co już byli jak ułożyć sobie plan zwiedzania, żeby ogarnąć w miarę to wszystko lecę w środę wracam w piątek. Zwiedzanie Luwru w środku raczej sobie odpuścimy. Czy są jakieś bilety np. trzydniowe na środki komunikacji.

Re: Dwudniowy wypad do Paryża z dziewczyną

10
Dwa dni to bardzo mało na Paryż...bardzo mało. Zwiedzanie samego Luwru zajmuje dobrych kilka godzin. Musisz w takim razie naprawdę skompresować co chcecie zobaczyć tak żeby zostało choć trochę czasu na relaks, bo spędzanie czasu w tym mieście powinno być relaksem I przyjemnością. To w końcu Paryż miasto zakochanych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Paryż”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości